Skocz do zawartości

[In-box] Kuter rakietowy pr. 205U - Osa III - Modelist


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak juz zapewne pare osob zainterwsowanych tematem zauwazylo model ten dzieki IMT-owi wzbogacil moja poczekalnie. Czas pokazac co w srodku tego nawet ladnego pudelka :

 

ac1aee7e2272f752m.jpg

 

Model przygotowany zostal w zabawkowej skali 33 cm. Co w przeliczeniu daje nam ~ 1/117. Skala dosc dziwna ale 33cm to wcale nie tak malo jak na model okretu. Naliczylem 216 czesci skladowych modelu razem z podstawka plus woreczek z czesciami elektrycznymi, przy uzyciu ktorych mozemy wykonac wersje plywajaca. Czesci wykonane sa z szarego polistyrenu a podstwka z czarnego. Sa male nadlewki ale to doslownie pikus. Dodatkowo otrzymujemy trz papierowe bandery oraz kalke z dwoma numerami burtowymi. Cosik mi mowi, ze to chinski model pakowany tylko przez Rosjan.

 

Wielu z Was zapewne ogladajac wypraski przyjdzie na mysl wykonac ten model w wersji OSA-I jakie posiadala nasza Marynarka Wojenna. Tez mam taki zamiar i z ta mysla kupilem ten model. Nawet bez lukania w plany widac, ze jest to mozliwe

 

9f4f6697e4405f04m.jpg 92e85f81d5b75396m.jpg d87bc9ebd0c2ffeem.jpg 855a7bdc008e44aam.jpg

c92f2e442b2cb8c8m.jpg 314a40c2a26e1da6m.jpg 424f2b78814a3e63m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam właśnie takiego zmotoryzowanego i taniego, o dość szerokim i pustym kadłubie.

 

W takim wypadku radze poszukac model kutra torpedowego PT-15 Gyoraitei II z firmy Mini Hobby Models / Trumpeter w skali 1/72

 

6bff6db8e7bbe8a1.jpg

 

lub kutra torpedowego Vosper Perkasa z tej samej firmy i w tej samej skali

 

8e49e37769fac3bd.jpg

 

Niektorzy mowia, ze to kopie Tamiyi ale sa roznice. Cena parokrotnie tansza od orginalu i nie zawsze znajdziesz w nich elektryke ale kadluby przygotowane do plywania i zamocowania elektryki.

 

Gotowe modele prezentuja sie tak ( tu akurat Tamiyowskie orginaly )

 

690b2b410d437c87.jpg

ee805c8e647a9e48.jpg

 

Osobiscie polecam ten pierwszy. Wiekszy i bardziej plaski. Na 100 % modele dostaniesz w polskich sklepach

 

http://www.modellmarine.de/phpwebsite/index.php?module=pagemaster&PAGE_user_op=view_page&PAGE_id=775&MMN_position=6:6

 

PS. Tu masz np. porownanie modeli perkasy

 

http://www.modellmarine.de/phpwebsite/index.php?module=pagemaster&PAGE_user_op=view_page&PAGE_id=74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ceny są lekko za wysokie jak na eksperymentalną konstrukcję, ale jeśli wszystko pozostałe zadziała (kiedy to będzie...?) to będzie trzeba rozważyć bardziej estetyczne opakowanie. Wtedy się przyda coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

OKONEK - dzięki za link do porównania PERKASy. Teraz wiem, że warto było dać więcej kasy ale mieć model ze stajni TAMIYA A swoją drogą to czytałem kiedyś w MODELARZU, że TAMIYA miała go robić też w skali 1/35. I cisza A tak chciałem zrobi go w wersji RC.

Pozdrawiam

AWOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.