Jump to content

Treevill

Members
 • Content Count

  210
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Venezia
 1. Mike Ashey w książce "Building & detailing scale model ships" taki podaje sposób na usuwanie plastikowych relingów Metalowym rylcem (np. możesz użyć szpikulec od cyrkla) nacinasz rowek jak najbliżej pokładu a następnie delikatnie wyłamujesz reling. Później pozostaje ci tylko wyszlifować papierem ściernym pozostałości po relingu. P.S. Nigdy nie miałem okazji sprawdzić tej metody - podaje co jest napisane w książce. Ale chyba warto spróbować niż tracić kasę i czas na kupno tarczy.
 2. super relacja się zapowiada mam taka prośbę ... daj dokładną relacje z procesu instalowania aparatury RC . Tez mnie ostatnio korci na zrobienie pływającego modelu i z chęcią popatrzę jak to będzie zrobione.
 3. super relacja taki mini tutorial do ukladu RC
 4. super relacja się zapowiada będziesz go robił takiego przyprószonego śniegiem i czy będzie podstawka ?
 5. Twoje tempo budowy jest zadziwiające . Okręt rośnie jak na drożdżach
 6. Zamiast dawać linka do konkurencji załóż swoją relacje na Modelworku. Chyba to żaden problem wklejać fotki jednocześnie na naszym forum i na kartonworku. My jako widzowie będziemy mieli dwie smakowite relacje do podziwiania a Ty i Tornado możecie się wymieniać doświadczeniami podczas budowy.
 7. zapowiada sie super relacja ... siadam w pierwszym rzędzie
 8. Świetnie pomalowana armia . Moim zdaniem najbardziej klimatyczna z całego WH 40000 (jeszcze orki maja świetny klimacik). Mimo ze nie gram w czterdziestkę to i tak kupiłem sobie jeden oddział piechoty Death Korps (squad at ease) i Komisarza (ten z szablą). Za jakiś czas ich pomaluje. podstawki są żywiczne czy sam robiłeś? p.s. Przynajmniej jednego kawalerzystę tez będę musiał sobie kupić
 9. według historii i opisów jednostek każda armia posiada swoja kolorystykę np. Imperial Guard - kamuflaże w zależności na jakiej planecie stacjonują , Space Marines - każdy zakon posiada inne kolory lub Chaos - według jakiego boga wyznają. Ale w tym hobby to gracz decyduje w jakich kolorach pomaluje swoja armie. Malujesz według opisów lub tak jak ci się podoba. Pomalujesz sobie cala armie na wzór armii niemieckiej (tak jak to zrobił Rafał na swoim motorze) i nikt nie ma prawa się o to przyczepić
 10. Rafale mam nadzieje ze nie pomalowałeś jeszcze tej panienki . Futro wygląda mega słabo. Delikatnie oderwij tą warstwę GS'u i zrób od nowa. podam ci sposób na futerko w gsie szpilką lub igłą wykonujesz sporo nakłuć (pod kątem) następnie krótkimi i lekko zygzakowatymi ruchami wykonujesz fakturę futra. Zaczynasz od dołu jeden rząd zygzaków a następnie robisz drugi powyżej tak aby zygzaki na siebie nachodziły. I jedziesz tak z rzędami od dołu do góry aż powstanie ci fajne futerko. przykład wykonałem w masie patex i oczywiście w dużo większej skali . zapewne posiadasz tak
 11. Nabita głowa Space Marina jest ok. Co do kapliczki to fajniej wyglądały by głowy wiszące na łańcuchach (takie jest moje zdane a wiadomo , ze i tak zrobisz jak się Tobie to podoba)
 12. Jak masz fotki to wrzucaj na forum (na pewno przyda się większej ilości osób sądząc po zainteresowaniu tym tematem)
 13. Proponuje przejrzeć relacje Okonka i Jędrka , wydaje mi się ze ten problem także omawiany był w temacie "blaszki w modelarstwie okrętowym" Przy skali 1/700 i mniejszych nie wyobrażam sobie aby odcinać z relingów ta dolna belkę i wywiercać dziurki w pokładzie. Te relingi są cholernie delikatne. Najlepiej nanieś odrobinę kleju w kilku miejscach na relingu , przyklej do pokładu a później szpileczka nanieś klej na całej długości . Jeśli gdzieś poleje ci się za dożo kleju zamaluj używając pędzelka o rozmiarze "00" (jeśli będziesz kładł relingi po malowaniu pokładu) Tak ja to robię a jeśli
 14. Ma ktoś to nagrane i wrzuci na YouTube ? Niestety z tej racji ze mieszkam zagranica nie mam możliwości oglądania tvp (a na internetowej stronie tvp nie wszystko można oglądać)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.