Skocz do zawartości

Moje Magnum... Takie sobie...


Gość JarekS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Właśnie ukonczyłem pracę nad Magnumką z Italerii.

To drugi model, po naczepie Reffer Trailer, na którym uczę sie technik modelarskich. W zasadzie był sklejany równocześnie z naczepą.

Model dość trudny, ze względu na ilość malowań w różnych kolorach tych samych powierzchni.

Tutaj również uproszczenia - nie malowana rama, pomalowane tylko niektóre elementy silnika i to dość fikcyjnie. Ale model buduję dla siebie, więc tak mi odpowiada

Niestety spora ilość błędów po drodze spowodowała, że sklejanie szło bardzo mozolnie, wymagało wiele poprawek, a niektóre niedociągnięcia są widoczne na gotowym modelu. Model nie widział szpachli

Zastosowałem kalkomanie z Magnumki Revella i to też nie wszystkie (poprosiłem Revella o kalki i mi przysłali), ponieważ oryginalne z Italerki są beznadziejne...

Wszelkie krytyczne uwagi mile widziane

 

A tutaj efekt końcowy:

 

IMG_0562.jpg

 

IMG_0580.jpg

 

IMG_0581.jpg

 

IMG_0576.jpg

 

IMG_0583.jpg

 

IMG_0585.jpg

 

IMG_0578.jpg

 

IMG_0552.jpg

 

IMG_0240.jpg

 

Następny w kolejce: Actross Black Edition do naczepy Reffer Trailer.

Później będzie cysterna do tej Magnumki - Italeri 758, jednak zamiast standartowych kolorów (biała z czerwonymi deklami), mam zamiar zrobić chrom z niebieskimi deklami i resztą (ten sam kolor, co Magnumka).

Jakoś do Magnumki najbardziej pasuje mi naczepa-cysterna.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Jest trochę niedociągnięć malarsko-montażowych, zdaję sobie z tego sprawę, ale trzeba się przyjżeć, żeby zobaczyć, więc nie będę wskazywał palcem

W zasadzie miała to być mała relacja z budowy, dorzucę kilka fotek.

Do galerii raczej nie daję, bo zdaję sobie sprawę, że moje modele nie są na tyle dobre, żeby je tam umieszczać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku mnie również podoba, mi się twój model nawet bardzo, doczego mogę się doczepić jedynie to, że nie ma uszczelek pomalowanych na czarno, przy przedniej szybie, no i mogły by być jakieś przewody w silniku, ale przewody można jeszcze dorobić z żyłki wędkarskiej czarne, natomiast uszczelki, możesz zrobić z czarnej foli samoprzylepnej z firmy Oracal lub Bare metal, jak masz byle by były czarne tak to okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przeniosłem do Galerii

Cholera, a ja w mięzy czasie wstawiłem fotki z budowy

No i małe zamieszanie wprowadziłem

Pozdrowienia.

Nic się nie stało zawsze można wstawić krótką fotorelację z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma uszczelek pomalowanych na czarno, przy przedniej szybie

Myślałem o pomalowaniu uszczelek, ale trochę się bałem, że mogę zepsuć efekt, jak mi nie wyjdzie. Może rzeczywiście zastosuję folie.

przewody można jeszcze dorobić z żyłki wędkarskiej czarne

Może za jakiś czas wrócę i "stiuninguję" Magnumkę, ale na razie mnie mocno zmęczyła i mam ochotę od niej odpocząć i zacząć następny model. Włącznie z Naczepą Reffer Trailer, prace trwały chyba ze 3 miesiące.

 

Ponieważ zrobiłem małe zamieszanie z fotkami z budowy, to zgodnie z radą tornado, dorzucam je tutaj:

 

Przebieg prac:

 

Początki:

IMG_0020.jpg

 

IMG_0025.jpg

 

IMG_0041.jpg

 

Podwozie ukończone:

IMG_0078.jpg

 

IMG_0091.jpg

 

IMG_0102.jpg

 

IMG_0110.jpg

 

IMG_0130.jpg

 

Poprawka chlapaczy:

IMG_0160.jpg

 

Tu jeszcze nie wiedziałem, o specjalnych farbach do lamp - są pomalowane zwykłymi błyszczącymi.

IMG_0162.jpg

 

IMG_0145.jpg

 

Próba na sucho:

IMG_0143.jpg

 

Szyby polerowałe 3 razy, bo odskoczył mi z pencety klejony uchwyt i zgodnie z prawem Murphiego - wylądował na szybce, robiąc ładną dziurę (klej):

IMG_0097.jpg

 

A tu wcześniej była porażka, bo pomyliłem się z farbą podkładową i pomalowałem metalikiem na goły plastik i przepięknie zmarszczyło mi wszystko. Tak wyglądał już po zeszlifowaniu i pomalowaniu właściwą podkładówką:

IMG_0170.jpg

 

I już z farbą docelową:

IMG_0181.jpg

 

A tu efekt błędu - malowanie kabiny z wklejonymi szybami (i zamaskowanymi) - demontaż szyb, szlifowanie, malowanie, polerka szyb...

IMG_0202.jpg

 

IMG_0225.jpg

 

IMG_0220.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak i czym polerowałeś szyby ?

Papier ścierny wodny i na wodzie o gramaturze 1500, później 2500.

Następnie taki oto preparat:

Polerowanie_Plastiku_02.jpg

 

Polerowanie_Plastiku_01.jpg

 

Kilka razy po 3 minuty polerowania i efekt niezły - oczywiście pod światło trochę widać, ale nie psuje już to efektu modelu. Szybki prawie jak nowe.

Koszt preparatu to ponad 30zł, ale warto.

Kupiłem w sklepie chemicznym (farby, papiery ścierne, etc...).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie kolego Patrząc na te fotki z budowy i Twoje podejście do tematu aż żal ściska, że nie pomalowałeś ramy. Byłoby o wiele lepiej. Ale i tak noty za ten model masz ode mnie wysokie... I kalki też uważam, że sa trafione. Dodają fajnego smaczku

 

PS

Aha. Sprecyzuję na koniec, że to jest "galeria modeli cywilnych", a nie "wybranych", "lepszych" czy "gorszych". Każdy skleja jak umie i tu może umieścić swój model. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, nie przypuszczałem, że ta Magnumka przysporzy mi tyle problemów, że jest taka trudna... Spasowanie elementów nie jest złe, ale i tak sporo trzeba było dopasowywać.

Kiedy zaczynałem sklejać, nie miałem żadnego doświadczenia z malowaniem, techniką, farbami, itp. Terez już coś niecoś wiem, więc następny model już będzie miał ramę malowaną.

Wracając do kalek, to trochę eksperymentowałem. Od razy założeyłem, że kalki oryginalne nie wchodzą w grę, bo po prostu są beznadziejne i psują model. Spodobał mi się Magnum Revella, poprosiłem o kalki i mi przysłali. Długo się wahałem, czy zrobić Magnumkę złotą z granatowymi paskami czy niebieską ze srebrnymi. Ale pod planowaną cysternę bardziej mi spasowała wersja, jaką zaprezentowałem. Na poczatku chcialem 2 paski, ale myślę, ze wyglądałoby gorzej - jeden pasek dodaje smaczku i nie robi zbytniej choinki z auta...

A tak apropos, to Italeri w wielu modelach przesadza z kalkami (wg. mnie). Ja wolę model seryjny z minimalnym podkreśleniem indywidualności...

Acha, kalki Revela mam zeskanowane (do tej Magnumki), gdyby ktoś chciał, mogę przesłać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.