Skocz do zawartości

Junyo - tamiya 1:700


deptak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odwazylem sie pokazac moj kolejny modelik. Tym razem jest to lotniskowiec Yunyo z Tamiyi. In-box jest jak zwykle pokzany gdzies w czelusciach forum. Dolozylem do niego troszku zlomu z firmy Gold Medal Models. Jako, ze jest to blaszka uniwersalna do wszystkich lotniskowcow japonskich, do wykorzystania w moim przypadku byly tylko radary, maszty, smigla samolotow, i troche relingow. Dobra no to na tyle gadania, pora na zdjatka:)):

DSC02576.jpg

DSC02581.jpg

DSC02582.jpg

DSC02584.jpg

DSC02585.jpg

DSC02586.jpg

DSC02587.jpg

DSC02588.jpg

DSC02592.jpg

Acha, ta "woda" to moja pierwsza proba, wiec za bardzo sie nie smiejcie

Pozdrawiam Przemas

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry ten Japończyk.

 

Dwie uwagi:

Co do wody wydaje mi się że mógłby być głębiej w niej "zanurzony". Czarny to także nie najlepszy kolor dla oszklenia samolotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne brudzenia i ciekawe odwzorowanie pokładu Trochę mi "nie leży" ten zielonkawy, ale jeśli faktycznie pierwowzór taki był.... kto tam zrozumie japończyków Mnie ciekawi jakby to wyglądało z flagą marynarki namalowaną na dziobie pokładu

...

...

i nie ma lekko, czekamy na całą armadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Po pierwsze popraw nazwę okrętu w temacie - nie Yunyo tylko Junyo

 

Po drugie wydaje mi się, że malowanie jest nie tyle złe, co niekopmpletne. Mianowicie "Junyo" pomalowany był - tak jak u Ciebie - na jasnozielony kolor, tyle, że miał jeszcze naniesiony ciemnozielony kamuflaż w formie namalowanej na kadłubie (i części nadbudówki) sylwetki statku handlowego. Tak to miało mniej więcej wyglądać:

bc3a15ee2968a85fm.jpg

(szary na profilu powinien być oczywiście jasnozielony)

I jeszcze trochę zdjęć:

c80fc755c80d7768m.jpg

afffef2b7d3eb01dm.jpg

9eaeb605fbc6661bm.jpg

(profil oraz zdjęcia pochodzą z 41 numeru Profili Morskich)

 

Po trzecie - samoloty. Fajnie, że dołożyłeś fototrawione śmigła, ale powinny one mieć kolor czerwonobrązowy. No i domaluj lub doklej kadłubowe hinomaru bo ich brak niestety rzuca się w oczy. Potwierdzam też opinię Sebaara, że czarny nie jest najlepszym kolorem na oszklenie (ja w swoich maluję je na jasny błękit).

 

A w ogóle to fajnie, że zrobiłeś ten model i pokazałeś go na forum. Sam mam go u siebie i z tym większą przyjemnością pooglądałem sobie wstawione przez ciebie zdjęcia (tym bardziej, że ostatnio nie mogę znaleźć ani chwili, żeby przysiąść do swoich rozgrzebanych modeli) Czekam na więcej

 

Trochę mi "nie leży" ten zielonkawy, ale jeśli faktycznie pierwowzór taki był....

Kolor jest prawidłowy - Japończycy (nie napiszę Ci w tej chwili od kiedy - musiałbym to sprawdzić) stosowali dwa odcienie zieleni do kamuflowanie lotniskowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzieki za cieple slowa .Az chce sie robic kolejny projekt .

1. Nazwa w temacie poprawiona.

2. Jest jednolicie zielony, bo ja jakos nie widzialem roznic w kolorystyce na zdjeciach, dla mnie wszystko jest szare i czy to jest inny kolor, czy tylko gra swiatlo-cienia, dla mnie zawsze pozostanie zagadka. Prywatnie mowiac podziwiam ludzi, ktorzy potrafia roztrzygnac dylematy kolorystyczne na podstawie czarno-bialego zdjecia.

A w instrukcji kaza malowac na szary, wiec wzorowalemsie na pudelku:))

2. Kolor czarny owiewiek, wybralem, bo przy budowie I-400, dla samolotow byla na owiewki przeznaczona czarna kalkomania, i mnie ten efekt przekonuje, i podoba mi sie.

3. Kadlubowego hinomaru nie ma , bo zabrako kalek, a na robienie kropki z czerwonego, jakos zabrako mi odwagi. Moze w przyszlosci domaluje i oczywiscie przemaluje smigielka:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

dodaj po bokach burt nad linią wody na dziobie małe ilości waty

daje ona wspaniały efekt

jak w przypadku tego linku

 

http://www.joesoldiers.com/battle0006-large.jpg

 

chociaż tu wygląda jakby go wąż pożarniczy z zbyt dużym ciśnieniem

trafił a nie armata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.