Skocz do zawartości

Sopwith 1.B1 (Strutter) - Roden plus trochę blachy 1/48


Avi

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem ;)

Tak przeglądając ostatnio szafki z modelami 'natkłem' się na owego Struttera w wersji bombowej. To aparat licencyjnej produkcji francuskiej, nieco szpetny zresztą. Kolorki idealnie pasują do projektu, tak więc startujemy

52f8ce60f6def5ad.jpg

521740a5f6f6a858.jpg

Jak widać startuję od przysłowiowego 'zera' czyli od zarania

Dla uatrakcyjnienie modelu dokupiłem zestaw blaszek Parta. Dorzucę tez oryginalną rodenowską.

Zobaczymy co z tego wyjdzie ))

Zaczynam dziś wieczorem, zatem jutro pierwsza relacja.

zdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu wpadł mi filmik w łapki Fly Boys....czy coś w tym stylu.Były tam świetne ujęcia walczących płatowców..i chyba nawet ten grał tam jedną z kluczowych ról.Zazdroszczę umiejętności ich wykonywania(płacze), czekam na postępy...za kilka dni będę mógł widzieć masy nowych fotek(jupi!)

 

pozdrawiam

skrytochcący,nieumiejący:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o walki powietrzne w filmie Fly Boys to są one dla mnie tak samo nie realne jak te w Pearl Harbor. Ja wiem, że się czepiam, ale mi się nie podobają i już. Do tego oczywiście dochodzi cała ahistoryczna reszta. Ale fakt faktem, w jednej ze scen gdzie samoloty nie był komputerowe (albo nie aż tak bardzo) był Strutter.

 

Swoją droga to miałem kiedyś do czynienia z dwoma wersjami angielskiego Struttera, tyle, że w 1:72. Chyba tez roden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !!!!! STOP!!! Koniec z 'Flajbojsami' )))) Żeby ostatecznie zakończyć temat owego filmu animowanego, spieszę donieść, że występujący tam Strutter to był.... oryginalny Strutter, odrestaurowany i latający. Tyle tylko, że wersja była dwumiejscowa, a oznaczenie posiadał zapożyczone z wersji jednomiejscowej - tzw. Comic Fighter, czyli nocnego myśliwca z 5 Sqn HD - samolotu, który brał udział w polowaniach na Zeppeliny ;)

Mój model, to zupełnie inna broszka - francuski bombowiec frontowy Sopwith 1.B1. Nawet nie ma oficjalnej nazwy 'Strutter'.

Za to jest 'niewidzialny jak cholera ))))

Zatem:

8383e22bdfadb33d.jpg

2a9db914dc08ae2e.jpg

Jak ja NIENAWIDZĘ przezroczystego tworzywa !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe , nie wiedziałem że Roden ma w ofercie zestawy clear edition ...

 

Strutter a i owszem - może i mało ciekawy , ale z drugiej strony ile było samolotów klasy "C" z silnikiem gwiazdowym

 

Jak na razie będę tylko obserwował Twoje dokonania , ale być może we wrześniu dołączę do projektu z jakimś szmatopłatem ...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe , nie wiedziałem że Roden ma w ofercie zestawy clear edition ...

No niestety ma. W sumie to tych Strutterów wydał cztery wersje - dwie miały takie przezroczyste kadłuby,płaty i usterzenie, a dwa kolejne już tradycyjne. Niestety, te normalne już zużyłem (tzn. zrobiłem) i teraz nadszedł czas na wykonanie tych właśnie 'clear edition'. A nie jest to przyjemne szczególnie z powodu owej przezroczystości (musisz co chwila 'psikać' surfacerem żeby cokolwiek zobaczyć. A poza tym to przezroczyste tworzywo jest twarde, kruche i w ogóle bardziej przypomina bakelit niż styren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No dobra, zatem lecimy dalej. Kadłub poklejony 'do kupy' i co nieco poszpachlowany. Niestety spasowanie jest fatalne, ale cóż począć. Na szczęście biała szpachlówka Tamki schnie bardzo szybko Góra z dołem nijak nie pasowały, więc bez ingerencji chirurgicznej się nie obeszło. Ale jako tako to zaczyna wyglądać. Myślę, że do zakończenia Projektu się wyrobię - teraz już z górki - silniczek, płaty, naciągi .....

941812ea3acbf4bc.jpg

dca0844a2f56c741.jpg

98e606b085dc350b.jpg

c582ebd5eb3e652b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.