Skocz do zawartości

K-141 KURSK (Revell 1/350 *Oscar II* Class)


Wallace

Rekomendowane odpowiedzi

"...1 lipca 2002 roku rosyjski minister przemysłu i nauki Ilia Klebanow kierujący oficjalną komisją wyjaśnienia okoliczności zatonięcia "Kurska" ogłosił, że przyczyną katastrofy był wybuch torpedy. Spowodował go wyciek nadtlenku wodoru napędzającego torpedę typu 298A PV, który wywołał pożar i wybuch w wyrzutni torpedowej, a następnie eksplozję amunicji..." :

424c00230d2e8950m.jpg 4537994350e1c82em.jpg 34c684936504d780m.jpg 7493fe82ce4dcd15m.jpg

...

"...W 2001 roku wrak "Kurska" został przecięty. Jego większa część, poza dziobem zawierającym przedział torpedowy, została wydobyta z dna przez holenderską firmę Mammoet. Brytyjska barka "Gigant-4" przetransportowała wrak do stoczni w Roslakowie koło Siewieromorska, gdzie dotarł w październiku 2001 roku..." :

1ca267b07c991202m.jpg 72137f121b3956dbm.jpg 47de5740af89639am.jpg 7d310c432a140033m.jpg

3cc99516e1ecdf4em.jpg 931b97b9b75a6105m.jpg 0e7aa4540c475b19m.jpg

...

"...francuski filmowiec Jean-Michel Carré w swoim filmie dokumentalnym Koursk: un sous-marin en eaux troubles [1] pokazanym 7 stycznia 2005 roku na kanale France 2 (ostatnia emisja telewizyjna w języku polskim: Planete 20 sierpnia 2005) zasugerował, że "Kursk" zatonął w wyniku kolizji z amerykańskim okrętem podwodnym lub został trafiony torpedą wystrzeloną z amerykańskiej łodzi podwodnej. Niedługo po wypadku Kurska Amerykanie zredukowali zadłużenie Rosji względem USA..."

...

...

...

( źródło : Wikipedia ). Jak wspomniałem, "BlitzKrieg", mam nadzieję, że udany

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobają mi się Twoje relacje z budowy jak i prezentacje w galerii ... po prostu te watki historyczne dodają smaku fotkom

 

co do modelu to bardzo mi się podoba ... natomiast mam pytanie co do warstwy farby ... dlaczego jest ona taka ziarnista ??? to tak ma być czy coś ci nie wyszło ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kibicowałem od początku i powiem, że fajny ten Kursk, podoba mi się

 

z uwag to mogłeś odciąć nadmiar foli z bandery i jej maszt wykonać z cieńszego pręcika, trochę zdaje się też nierówno wyszło położenie kalek przy rufie

 

co do modelu to bardzo mi się podoba ... natomiast mam pytanie co do warstwy farby ... dlaczego jest ona taka ziarnista ??? to tak ma być czy coś ci nie wyszło ???

nie wiem jak w Revellu ale w Zvezdzie plastik był w wielu miejscach taki chropowaty

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobają mi się Twoje relacje z budowy jak i prezentacje w galerii ... po prostu te watki historyczne dodają smaku fotkom
dzięki - staram się jakoś urozmaicać, nie pisząc tylko na sucho, że "przykleiłem to"... cieszę się zatem, że wzbudzam zainteresowanie

...

co do modelu to bardzo mi się podoba ... natomiast mam pytanie co do warstwy farby ... dlaczego jest ona taka ziarnista ??? to tak ma być czy coś ci nie wyszło ???
wiesz co, maluję aerografem. Model jest pokryty "normalnie" bez zacieków czy nierówności. To co widzisz, może wynikać z zoomu, jaki ustawiłem na aparacie oraz z lampy. Nie twierdzę, że maluję idealnie, bo daleko mi do tego, po prostu nie do końca sugeruj się zdjęciem z takim zbliżeniem

...

...

kibicowałem od początku i powiem, że fajny ten Kursk, podoba mi się
dzięki . wiesz, do końca miałem wątpliwości czy przy tym schemacie kolorów, można go "obanderować" jako Kursk, a nie po prostu Oscar, ale co tam...

...

z uwag to mogłeś odciąć nadmiar foli z bandery i jej maszt wykonać z cieńszego pręcika, trochę zdaje się też nierówno wyszło położenie kalek przy rufie
dobrze, że sa uwagi, to zawsze jest zawsze konstruktywne i pozwala wyeliminować błędy na przyszłość . Co do kalek, wiesz, nie zwróciłem uwagi, możliwe że masz rację. Problem był taki, że te kalki były strasznie długie ( po 10 cm ) i bardzo bardzo źle się nimi operowało... nad waloryzacją pomyślę, podobnie jak nad brudzeniem - na razie to czarna magia dla mnie, a nie chce popsuć modeli...

...

nie wiem jak w Revellu ale w Zvezdzie plastik był w wielu miejscach taki chropowaty
tu było podobnie, jak się przyjrzycie zdjęciom wyprasek, to wyidać że powierznia nie jest gładka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.