Skocz do zawartości

[Humvee] M998 (z plandeką) z filmu Generation Kill 1:35


Tysiuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Z dachem kabiny coś zrób

Zdecydowanie tak. Może oklej folią aluminiową albo chusteczką (nie pamiętam dokładnie, co Peter robił w swoim, ale chyba właśnie chusteczką okleił).

Te drzwi Academy też strasznie płaskie są. Może spróbuj też okleić?

Poza tym model zaczyna nabierać fajnego wyglądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie z dachem nic nie będę robił. Niewiele go będzie widać. Zostanie na nim położona dosyć duża, zwinięta plandeka lub siatka. Mam wrażenie, że drzwi właśnie powinny być płaskie i chyba dosyć cienkie. Przynajmniej tak mi się wydaje ze zdjęć (zbliżeń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem...Zastanawiam się, czy z tych figurek dołączonych do Academy lub Italeri można coś dobrać.

Broń Cię Panie Boże Nie jestem ekspertem od figurek, ale wiem, ze te kukiełki z Ita i Aca są podobne zupełnie do niczego (tak przy okazji to nie kojarzę z Italeri figurek współczesnych żołnierzy USA). O umundurowaniu i wyposażeniu żołnierzy wiem tyle, że się zmieniło znacznie od czasów Pustynnej Burzy i jeszcze zmieniało w czasie trwania OIF

Najlepsze by były pewnie jakieś żywice, ale może z Dragona albo Trumpetera mógłbyś jakiś fajny zestaw kupić. Ale o wybór to pytaj Petera albo Mosesa - goście mają wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zestawowych możesz sobie zrobić co najwyżej manekiny na strzelnicy

Jakbyś chciał to żywice są bardzo fajne (i bardzo drogie oczywiście). Miałbyś nawet w MOPPach

35285.jpg

Czyli w kombinezonach które przez większość odcinków mieli na sobie bohaterowie GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale jednak nie będę robił figurek, natomiast fotka się przyda. Miałeś rację Peter. Tych M 998 z plandeką w filmie było przynajmniej kilka. Z pewnością więcej niż dwa. Z drzwiami metalowymi, parcianymi, jeden z tylnym zderzakiem, pozostałe bez. Różniły sie też kamo, innym układem plam maskujących. Przy czym w filmie występują dowolnie, raz wóz z kompanii B ma metalowe drzwi, raz parciane, a w scenie przejazdu przez miasto w ogóle ich nie ma - w tym przypadku znak taktyczny jest namalowany na burcie. Zrobiłem sobie klatkowanie filmu, teraz jestem pewien. Szacun za spostrzegawczość. Układ plam kamo tez niewiele ma wspólnego z "regulaminowym" układem NATO. Są namalowane dosyć dowolnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile koledzy mają rację co do jakości figurek Academy, to jednak możesz ich użyć jako poligon. Pomaluj i poćwicz mazanie figurek. Jak nie będziesz zadowolony to ich po prostu nie wstawisz do modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tak to wygląda, po pierwszym etapie malowania. Zasobnik na kanistry zrobiłem z wyciągnietych wyprasek - nie miałem odpowiednio cienkiego drucika. Na razie nie mam super kanistrów, więc zasobnik zostanie trochę zamaskowany.

 

M998GK027.jpg

 

M998GK030.jpg

 

M998GK017.jpg

 

Model jest dosyć ciemny, kolory czarny i brązowy są ledwo widoczne, ale , moim zdaniem, tak to też wygląda w filmie. Znaki taktyczne na drzwiach sam malowałem...Dlatego je przykurzyłem, aby specjalnie nie były widoczne. Nie ma się czym chwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.