Skocz do zawartości

Flotylla Pińska Kuter uzbrojony KU-5 1:72


jkorjat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To i ja swoją cegiełkę do projektu dołożę.

Skala nie moja, materiał dla mnie kompletnie nowy, przynajmniej model znam ;)

Przeskalowany, i wydrukowany na foli samo przylepnej. Całość naklejam na różne grubości polistyrenu.

IMAG0830_jpg_300x300_q85.jpg

Dla mnie to spory eksperyment, jako że ja kartoniarz traktuje go jak model kartonowy

IMAG0832_jpg_300x300_q85.jpg

Podłoga w kutrze… no cóż nie wiadomo jaka jest, więc zaryzykowałem deskowanie, nie wiem czy nie powinien być greting, ale zostawiam tak

IMAG0833_jpg_300x300_q85.jpg

No i tak to na razie wygląda.

IMAG0834_jpg_300x300_q85.jpg

Czy coś z tego wyjdzie czas pokarze, na pewno nie planuje wykonywania pełnego kadłuba, ponieważ nie mam takiego zwyczaju wiec docelowo jakoś będę go chciał umieścić na wodzie

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mały kroczek, z pracą nad "wanną"

IMAG0838_jpg_300x300_q85.jpg

no i wstępne przymiarki nie napawają optymizmem :

IMAG0839_jpg_300x300_q85.jpg

Będzie szpachlowanie i glutowanie :(

 

myślę też jak powinna wyglądać osłona silnika, niby wiem że jest pod osłoną, ale jak wygląda, pozostaje improwizować.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się zdjęciu na 44 stronie 76 tomu WLU, widać na nim że coś tam pod osłoną się kryje. Tu jednak powstaje pytanie, co. Moim zdaniem to silnik, jego położenie w tym miejscu ma jak najbardziej sens. Jedyne co nie daje mi spokoju to fakt że na tym zdjęciu silnik wygląda jakby był bez osłony, ale to całkowicie bez sensu. Choćby z uwagi na bezpieczeństwo i komfort załogi. Raczej obstawiał bym że powinien być osłonięty jak na kutrach typu praha. I o czymś takim myślę.

Co do dioramy, to chodzi mi po głowie coś takiego

LINZ_4_jpg_300x300_q85.jpg

Choć nie wiem co to za krypa, a samych kryp zdjęć jest kilka ale nigdy nie wiem która jest która więc pewnie ciężko będzie ją sensownie odtworzyć.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek. To że tam jest silnik to jest dla mnie oczywiste. Natomiast nie za bardzo się zgadzam z twoją koncepcją iż te silniki miały jakąś osłonę i stąd to moje pytanie. Skąd ta koncepcja z osłoną? Praha miały zupełnie inną budowę, A tu jakby silnik miał osłonę to nie wiem jak rozwiązano by chłodzenie? dostęp do mechanizmów itp. Co innego otwieranie osłony pod którą jest tylko silnik na wolnym powietrzu a co innego odkrywanie takiej osłony w ciasnym pomieszczeniu motorówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może była pierwotnie jakaś ażurowa osłona bo raczej na pewno nie stała. ALe jak widać na fotce ze str. 44 raczej nie zachowała się.

Popatrz też na zdjęcia środka innych jednostek rzecznych, tam pod pokładem żaden silnik nie był dodatkowo osłaniany. Pewnie po to aby był do niego dostęp . Ja bym nie dawał nic ale to oczywiście twoj model i twoja koncepcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu rozbijamy się o jeszcze jeden problem, znaczy diabli wiedzą jak ten silnik powinien był wyglądac

obawiam sie że jednak uparcie będe się trzymać osłony co by jeszcze wiekszego SF nie robić .

Zdjęcia kryp jakieś masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!

To po prawej to sterowanie silnikiem? Zastanawiałem się jak to było rozwiązane.

Silnik: jak najbardziej. Były rożne wersje różniące się mocą, liczbą cylindrów i wymiarami (KU1-KU3 i KU4-KU5) ale chyba to jest dobry trop!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie co do sterowania silnikiem, no coz domyslam sie ze wajcha mogla byc w tym miejscu, ale... To tylko domysl

tak jak mówi Kapitan, karton forever ;) czasem można se coś tam na boku, ale generalnie tylko po to żeby zatęsknić za kartonem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.