Jump to content

thor_

Members
 • Content Count

  176
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Good

Personal Information

 • Location
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na pewno jak chcesz malować "spreyem" to kombinuj tak, żeby malować przed montażem okien. Aerozolu nie można kontrolować jak aerografu - czyli możesz mieć podcieknięcia pod maskowane elementy. Ten filmik wydaje mi się, że ma w kwestii kolejności sens.
 2. Albo chociaż betonowej 😉
 3. "Kilka" postów wcześniej jest ta stronka podlinkowana 😉
 4. Super topielec !!!
 5. Tylko nie zapomnij potem reszty zakleić 😉
 6. wklejasz je "na szybę" przy krawędziach "ram" oszklenia. I nie ma bata muszą zostać odsłonięte "ramy". Chyba, że nie zrozumiałem określenia "boku owiewki" co dokładnie masz na myśli?
 7. To będzie raczej GR.4. Nie widać lufy działka "w szczęce".
 8. Co nie zmienia faktu, że Pan Arkady Fiedler Już na długo przed powstaniem "Dywizjonu 303" był prozaikiem, miał na swoim koncie trochę wierszy, i przynajmniej trzy książki "podróżnicze" - dla mnie pisząc "Dywizjon" opierając się na tym co usłyszał od pilotów 303 tak czy siak stworzył po prostu "opowiadanie" które niosło przede wszystkim jego ładunek emocjonalny. Tak wię cna pewno nie jest to "literatura faktu" 😉
 9. Co nie zmienia faktu, że to SF 😉 Tak jak wspomniana Trylogia Sienkiewicza 😉
 10. Proponuję "spienione" PCV, różne grubości kolory itp. Świetnie się obrabia, klei itp. HIPS niestety przy większych elementach i do tego obciążonych jakimiś siłami nie lubi się kupy trzymać po sklejeniu czymkolwiek. Czy to kleje cyjanoakrylowe, czy żywice niestety prędzej czy później ( i "później" to nie 2 lata a raczej dni) jeżeli elementy z HIPSU będą miały "pracować" to szlag je trafi. Pisze o HIPSowych elementach wycinanych z arkuszy. HIPS przemielony i wydrukowany na drukarce 3D zmienia swoje właściwości i klei się już znacznie lepiej 😉 Zresztą "zwykłe" PCV w arkuszach "lanych" jak HIPS też jest upierdliwe jeżeli chodzi o klejenie i późniejsze poddawanie jakimkolwiek obciążeniom.
 11. Ostatnie kilkadziesiąt sekund jest fajne 😉
 12. Dobra robota 😉 Super się na to patrzy 😉 A co do: Hmm głównie stracił praktycznie 60% stanu, dowódcę, który nie chciał "inaczej" podejść do tematu i wykonał z typową ułańską fantazją coś co można było zrobić lepiej - bezpieczniej z mniejszymi stratami. Ale łatwo ocenia się po fakcie. Dzisiaj jednak w podobnych sytuacjach stawia się na rozpoznanie a potem ewentualny atak 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.