Jump to content

x_bandit

Members
 • Content Count

  136
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

x_bandit last won the day on September 1

x_bandit had the most liked content!

Community Reputation

109 Excellent

Personal Information

 • Location
  Warszawa
 • Occupation
  Telco

Recent Profile Visitors

313 profile views
 1. Dzięki, będę pamiętał w przyszłości żeby bardziej "powycierać" mundur Prawdę mówiąc mi bardzo ciężko było znaleźć cokolwiek na youtube nt. 1 kampanii i 1 szturmu Groznego z 94 roku, są jedynie jakieś skrawki. Coś co żołnierze sami nagrali oraz trochę zdjęć i nagrań już lepszej jakości od AP (niestety mało tam czołgów) . To co znalazłem to obszerne wspomnienia dowódcy roty, który opisywał przygotowania i kolejność zdarzeń podczas pierwszego szturmu. Tam też w sumie jest informacja o wszystkich czołgach jakie wjechały do Groznego w trakcie szturmu. Nie spotkałem się czytając te wspomnienia
 2. Fakt było nie za ciekawie. Dowódcy rot nie mieli żadnych informacji wywiadowczych. Miasto miało być przejęte od bojowników Dudajewa- taki był rozkaz. Jeśli zaś chodzi o śnieg i błoto- to faktycznie jest to moje subiektywne podejście do tematu. Ze wspomnień i zdjęć wynika, że kolumny czołgów poruszały się po głównych drogach przed wjazdem do Groznego. Podobnie w mieście Aleją Ordżonikidze dojazd do samego dworca kolejowego. N198 i N191 z tego co pamiętam zostały wyłączone z walk jeszcze przed dworcem. Dlatego nie błociłem go rozmyślnie.
 3. Podoba mi się, fajny detal i malowanie
 4. Martinello, może jednak jakąś dioramkę skrobnę. Wczoraj dostałem takiego szkraba do złożenia od córki, więc zrobię z niego dla niej małą dioramkę pod jakąś gablotkę żeby się to nie kurzyło z 72ką wydaje się, że idzie mi duuuużo szybciej
 5. Jak to się mówi, robię co mogę. Dobrze, że się podoba bo dzięki temu się bardziej chce...
 6. Dzięki, może kiedyś nie mam, aż tyle miejsca w swoim grajdołku modelarskim, żeby pomieścić dioramkę pod każdym modelem. Chyba, że zmienię skalę na 72kę
 7. Dzięki Co do pytania to pewny nie jestem, ale z tego co widziałem na innych zdjeciach to jest to przygotowanie czołgu do transportu kolejowego. Zapewne żeby ktoś przez pomyłkę lub w razie awarii nie obrócił wieży. To konkretne zdjęcie jest z punktu dyslokacyjnego po działaniach wojennych, więc pewnie dopiero co zjechały z platform.
 8. Dzięki, a tak jeszcze trochę o włazach. To koledzy mają rację. Nie mniej jednak temat sprawdziłem i wersje z całym białym włazem są obecne w jednostkach liniowych z różnych powodów. Postanowiłem zrobić właz biały, żeby się trochę wyróżniał i urozmaicał model. To co jeszcze jest istotne i niespotykane to uchylony czujnik wiatru (chyba, że uległ awarii). Standardowo czujniki te uchylają się automatycznie tylko przed oddaniem strzału żeby zrobić poprawkę na wiatr. Normalnie powinny być zamknięte. jednak przez to, że Trumpeter bardzo fajnie ten detal odwzorował postanowiłem go odkryć. Co ciek
 9. Prawdę mówiąc chciałem zrobić N198, tylko jak zobaczyłem, że w trakcie walk sporo części "zgubił" (pancerz reaktywny, ekrany boczne i przednie, błotnik przedni), dodatkowo ostatecznie został zniszczony, to trochę mnie to zniechęciło. Nie robię dioram dlatego lubię jak czołg jest powiedzmy "kompletny", nie przepadam za zniszczonymi czy mocno pobrudzonymi czołgami. Dlatego też przykładam bardzo dużą uwagę do detali, nawet tych najdrobniejszych 😉 Stąd wybór padł ostatecznie na N191.
 10. jeśli zaś chodzi o pancerkę zachodnią to może kiedyś póki co sporo pomysłów na rosyjskie czołgi mi chodzi po głowie.
 11. TAW dzięki, na medal nie czekam, ale jakbym dostał roczny przydział petrolu takiej 80ki to bym nie pogardził 😉
 12. Zgadza się. Nie mniej jednak nie jest to błędem. Na wskazanym przez Ciebie zdjeciu też właz pozostał biały. Nie wiem jaki kolor włazu miała maszyna 191. Dlatego sam wybrałem kolor. Wybrałem biały by model był bardziej ciekawy.
 13. Tak, sprawdzone . W czasach ZSRR wszystkie nowobudowane czołgi miały wnętrze malowane na biało- taki prikaz. Z tego co czytałem czołgi biorące udział w szturmie na Grozny w 94 były produkowane w latach 1988-90, były więc stosunkowo nowe. W trakcie eksploatacji kolory mogły się zmieniać. Szczególnie w czasach kryzysu. Na zdjęciu poniżej trochę widać biały kolor wnętrza włazu dowódcy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.