Jump to content

Kalor

Members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mały update. Powinienem dyplom oddać, do tej pory nie nauczyłem się projektować z wyprzedzeniem. Musiałem wyciąć cały panel z zawieszeniem i zrobić mocowania od nowa oraz wzmocnić ścianki pod rolki podtrzymujące. No, ale teraz koła siedzą solidnie i równo, a co najważniejsze to się ruszają.
 2. Tak wygląda forma, brzydka, ale ogniwka wychodzą bez zniekształceń: Nie mam żadnego doświadczenia w odlewaniu ani przygotowywaniu form, to jest druga forma jaką kiedykolwiek zrobiem. Zalewam lewą część, smaruję powierzchnię drugiej żeby nie powstały puste przestrzenie, składam i dociskam. Nadmiar wypływa bokami i przez dziurki odpowietrzające. Dzięki konstrukcji mam bardzo dobre pozycjonowanie i praktycznie zerową ilość nieudanych odlewów. Odlewam bez gum, te dorobię później*, inaczej nie dałbym rady zrobić pustych przestrzeni. *dużo rzeczy odkładam na później
 3. Gąski odlewam z żywicy, wychodzą okay, ale trochę wstydzę się formę pokazywać. Dziennie nie poświęcam na ten model nawet godziny, pewnie jak skończę zawieszenie to przyspieszę. Lubię ten tryb pracy i w sumie to nie ma dla mnie znaczenia jaki model buduję
 4. Idzie mi to irytująco powoli. W każdym razie gdzieś w marcu (prawie)skończyłem wszystkie 8 kół nośnych, zostały jeszcze śruby mocujące. Miałem szczęście że szwedzi byli leniwi i wykorzystali koła z centuriona, ułatwiło mi to projektowanie, nie żeby te koła były specjalnie łatwe w produkcji :/. Koła napinające, montowane na mimośrodzie, w pełni ruchome. Wszystko jeszcze w robocie, ale chciałem sobie podbić wyświetlenia.
 5. Napisałem że niezbyt: nogi poruszają się głównie w jednej płaszczyźnie a stopom brakuje przynajmniej jednego stopnia swobody więcej przez co robot przy tak szerokich stopach nadaje się jedynie do chodzenia po płaskim.
 6. Nie do końca jestem zadowolony z tego jak żarzy się szrama na pancerzu, ale akurat miałem fazę na świecące się elementy i nie mogłem sobie odpuścić. A taka pozycja wydaje mi się bardziej dynamiczna, w ogóle to ciężko go jakoś ciekawie ustawić bo nogi są niezbyt konfigurowalne, jak na All Terrain to stopy powinny być ruchome przynajmniej w dwóch osiach.
 7. Cześć, Kolejny projekt który przeszkadzał mi na biurku od jakiegoś czasu, znowu przez brak koncepcji na weathering - muszę w końcu skupić się na pojazdach dla których mam jakieś zdjęcia referencyjne. Nie za bardzo mam ochotę się rozpisywać, przymusowe pracowanie z domu za bardzo daje mi w kość. I cały album z resztą zdjęć: https://imgur.com/a/ksq9xW0 *STRV powoli się robi.
 8. Dzięki! Najtrudniejsze to chyba jest zrobienie kół i gąsienic, a to nawet jakoś idzie - już mam prawie koła jezdne skończone.
 9. Dzięki, o ile pamiętam to ty na modelworku podzieliłeś się maskami do kamuflażu?
 10. Ostrzegam, ja mam bardzo wolne tempo!
 11. Cześć! Zacznę od tego jakie mam założenia na ten model. Skala to 1:25, jestem do niej przyzwyczajony jako że od zawsze robiłem w kartonie, no i nie potrafię w 1:35 niektórych elementów wykonać. Materiał to HIPS, papier i wszystko co wpadnie mi w ręce i czego wygodnie mi użyć, papier nasączam żywicą paraloid dla wzmocnienia. Modeluję 3D w solidWorksie na podstawie planów z kilku gazet i modelu 3D z WoTa(zaskakująco poprawny). Malowanie będzie na pewno szwedzki splinter, jak bardzo styrany będzie jeszcze nie wiem, do malowania jeszcze kilka miesięcy. Tak wygląda Strv: A tak się robi(wszystkie zdjęcia😞 Kadłub jest długości kartki A4, jest co trzymać w rękach. Malowanie zajmie wieki. Najpierw żeby nie mieć zupełnej wydmuszki zrobiłem przedział bojowy. Jak się przyjrzeć to brakuje tam mnóstwa rzeczy, ale już się nauczyłem że jak będę za długo nad takimi rzeczami siedział to stracę zainteresowanie. Swoją rolę spełnia, przez włazy będzie wyglądać wystarczająco dobrze. Poza tym ciężko o dobre zdjęcia. Następnie mamy właz/wieżyczkę dowódcy. Nie mogłem się powstrzymać i jest ruchoma. Peryskopy dowódcy i kierowcy: Właz kierowcy jeszcze powstaje, dla odmiany przeniosłem się do prac nad zawieszeniem. Ogniwa Diehl 570G pomimo że podobne to nie są te same co w leopardach. Odlewam z żywicy(uczę się) według instrukcji BigTanka, z dwuczęściowych form. Wypadałoby teraz zrobić zawieszenie, jako że jest najbardziej żmudną częścią i najfajniejszą robotę na górze zostawić na koniec. Mam już 3/4 pracy nad kołami jezdnymi za sobą. Już za kilka tygodni zobaczymy czy udało się z mechanizmem i strv będzie mógł się pochylać
 12. Kalor

  SU-101 1:35

  Będzie, będzie, tylko nie mogłem się przez weekend ogarnąć.
 13. Kalor

  SU-101 1:35

  Sowieckie lotniskowe z lat '40-'60, promień 1.5m. Brałem stąd: https://forum.corvusbelli.com/threads/nice-option-for-cheap-large-hex-surface.35869/
 14. No to założę. Skala to 1:25, łatwiej mi małe elementy ogarnąć. Wszystko własne na podstawie planów, modeli 3D i zdjęć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.