Jump to content

Kalor

Members
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

54 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nah, inspiruje się tym: https://imgur.com/gallery/BL8idzv , to i tak jest kompletna fantastyka.
 2. Hej, Skończyłem robotę z klejeniem. Co do malowania to na początek położę po całości dunkelgelb DG III.
 3. Mam ci ja taką ślicznotkę na warsztacie i w sumie to więcej z nią bólu głowy niż zabawy. Otworzyłem pudełko już kilka miesięcy temu, trochę zacząłem, ale że nie do końca podobało mi się to co Amusing zrobiło to model głównie przeszkadzał na półce. A że teraz nie mam ochoty podchodzić do strv-103 to będzie w sam raz. Na start wywaliłem błotniki, za grube i nie podobały mi się. Myślałem żeby zrobić swoje ale ostatecznie postanowiłem zrobić bez i wyeksponować całkiem ładne gąsienice. Załodze nie musi być wygodnie. Następnie popaćkałem mr.surfacerem boki i wieżę w próbie poprawien
 4. Taak, teraz to jest koszmar, jak położę gąski i podkład po całości i to wypięknieje.
 5. Ostatni wpis tegoroczny. Najpierw zdjęcie całości, wyjątkowo ładny miks czarnego, białego i zieleni. Finisz budowy to jeszcze nie jest, ale zdecydowanie bliżej końca, szkoda tylko że nie udało mi się skończyć gąsienic. Następnie kratki których robieni było niezwykle frustrujące. Wylot spalin z turbiny gazowej, fajne miejsce na rdzę i złuszczoną farbę. Pod tą kratką jest schowek na narzędzia: Pod tą rura od spalin diesla, odstępy pomiędzy żeberkami są 0.5mm, niektóre się odkleiły: Wlewy paliwa i osłona wyde
 6. Yahallo! Bałem się co wyjdzie z płyty nad silnikiem, tragedii nie ma ale jest sporo sprzątania po spawach. Antislip to pasta od miga, zniszczenia są celowe. Wybaczcie klawiaturę w tle, to pudło jest tak duże że nie umiem go ustawić do zdjęcia. Te tutaj to takie bardziej dla mnie, żeby braki pozaznaczać i mieć do porównania.
 7. Jup, B72. Specem nie jestem, impregnuję 'jak wyjdzie', ale staram się mieć zabezpieczone krawędzie, musisz sam poeskperymentować. Rozpuszczam go w octanie etylu, bez żadnego powodu, losowałem który wybrać, ale rzaczej unikałbym acetonu bo zbyt szybko odparowuje.
 8. Przeszpan impregnowany paraloidem. Używam w zastępstwie blachy w miejscach w których hips się nie sprawdza.
 9. Dzięki, A dzisiaj lemiesz. Ruchomy i demontowalny, fajnie to szwedzi wymyślili. Jak zwykle 90% czasu poszło na detale i prokratynację. Położyłem też podkład na mniej więcej gotowe sekcje i to był strzał w stopę bo podkład jest czarny i aparat sobie nie radzi z kontrastami. Poza tym jest super, nie ma dużo do poprawy.
 10. @M.A.V. żaden tam talent, szczęście nowicjusza. No może też staram się przykładać do tego co robię.
 11. O ile dorbrze pamiętam to AK true metal, steel. Czarny podkład + drybrush.
 12. Twarz mocno opalona i w cieniu. Z jakiegoś powodu pomimo czyszczenia podkład nie chciał trzymać więc po kilku próbach zostawiłem tak jak jest.
 13. Cześć, Mój pierwszy kontakt z figurkami, nie miałem żadnej wizji toteż długo przewracał się w pudełku. Postanowiłem w końcu pozbyć się go z backlogu, wykończyłem i zmajstrowałem na szybko podstawkę z gipsu i piasku. Z braku wizji pomalowałem go też tak jak wszyscy inni, chociaż poddałem się przy krzyżu i musiałem upraszczać. Generalnie to jestem zadowolony, na pewno będę jeszcze coś malował ale raczej popiersia bo i detale lepsze i nie trzeba robić podstawki.
 14. Co popatrzę na zdjęcia to pojawia się kolejny detal który trzeba dorobić. Spawy, śruby, nakrętki, uchwyty, spawy + tendencje do prokrastynacji i jakoś tak leci. Przednia górna płyta oraz boki w miarę ogarnięte, jak skończę spawać położę podkład i wyczyszczę bo teraz na mieszaninie białych i szarych nic nie widać. *Te poprzeczne sztaby są tak nierówno rozmieszczone w rzeczywistości.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.