Jump to content

Chilar

Members
 • Content Count

  76
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

22 Excellent

1 Follower

About Chilar

 • Birthday May 16

Personal Information

 • Location
  Koszalin
 • Interests
  modelarstwo redukcyjne, fantastyka (książki, komiks, czasopisma, kino), gry komputerowe (rpg, strategia), mój syn ur. w 2009r.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kufer po pomalowaniu. Na kolejnych 2 zdjęciach jest kalkomania i pin wash. Jeszcze coś popoprawiam. Dołożę jakiś zaciek rdzawy i lekkiej biedronki.
 2. Nadkola chyba nie były usuwane ponieważ to jest ten sam kufer jak dla podwozia tradycyjnego, więc tam też był podobny problem. W tej wersji w miejscach nadkoli były jakieś schowki. Na zewnątrz producent modelu wykonał w formie i potem odlał kształt kłódki. Te sprzęty na półkach to moja radosna twórczość. Może ktoś wie czy ten piecyk z kominem po prawej patrząc z tyłu jest w celu tylko ogrzewania, czy jest to też rodzaj autoklawu do wyjaławiania narzędzi chirurgicznych lub/i materiałów opatrunkowych. (te dwie puszeczki wyglądające jak ciężarki mają przypominać takie pojemniki, do których
 3. Kufer zabezpieczony i gotowy do malowania. W środku wygląda jak na zdjęciu, choć i tak nie będzie wiele widać. Jedne drzwi może zostawię otwarte. Zamierzam też zrobić 2 figurki: rannego do środka i może ta ładna pielęgniarka stanie na taborecie/schodku.
 4. Nie wiem jakie kolory taka sanitarka mogła mieć w środku. Niemcy na wszystko mieli kwity. Pewnie nie było to zupełnie dowolne: kolor ścian, podłogi, wyposażenie, materiał i kolor tych stołków itd. Na zdjęciach czarnobiałych stoi raczej jasny kolor wnętrza. Najmniej się pomylę jak zrobię szaro-biały Vallejo oraz odcienie szarości poprzez zeskrobanie na podłodze do podkładu poprzez lakier do włosów. Wash neutralny do białych detali miga. Trochę ziemistego pigmentu na sucho, odrobina rdzawego oleju miga na szkielecie tych stołków, które są ruchome i pełnią też funkcję schodków.
 5. Ku...straty psychiczne to ja mogę mieć teraz z powodu mojej niskiej samooceny.
 6. Coś mam nie tak ze światłem w warsztacie. Żarówki chyba zbyt ciepłe, blat jest drewniany, polakierowany i też ma żółtawy odcień. Noszę się z zamiarem kupna komory lakierniczej, a tam jest światło wmontowane i podobno ładne zdjęcia wychodzą.
 7. Portfolio (nie lubię tego słowa) tak trochę z obowiązku. Tutaj nie zachęcam do komentowania;
 8. ...po różnych specyfikach wygląda to tak; przyznam że nie trafiłem z jasnym pigmentem european earth; spróbuję po niedzieli trochę to zamaskować "olejem". Na koniec zostanie mi kufer.
 9. Cześć. Fakturkę tapicerki jak zrobiłeś. Flok czy to podkład taki "pluszowy"?
 10. ..... i demony wróciły; szpary między drzwiami a resztą szoferki się porobiły; jeszcze bez lakieru, washa i weatheringu; drobne zadrapania już zrobiłem ale coś jeszcze ze śladów użytkowania pododaje;
 11. Jedno zdjęcie tuż przed założeniem maski, dachu i drzwi.
 12. A już znalazłem w innym dziale. Ale jeśli ktoś napisze na pewno nie zaszkodzi. Z góry podziękował.
 13. Czy któryś z Kolegów znalazł w życiu codziennym lub przerobił albo proponuje narzędzie odpowiednie do pogłębienia lini podziału. Rylce Tamiyi w sklepie modelarskim są bardzo drogie.
 14. Ja uważam, że wszystko na co autor miał wpływ, jest wykonane w tym modelu bezbłędnie. Co do "smaczków" uważam również, że są np. waloryzacja elementami fototrawionymi, które w skali 1/72 to normalnie lupa albo zapalenie spojówek. Ekwipunek też bardzo ładny z zacieniowaniem tych miejsc gdzie zaginą się imitacje tkaniny (worki, plecaki). Błotniki przednie z blaszki także dużo dają w porównaniu z elementem plastikowym z zestawu. Tym samym pozwolę sobie nie zgodzić się z opinią kolegi Martinello.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.