Jump to content

mareek

Members
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Międzyrzecz/Szczecin
 1. podłoga wygląda jakby ktoś tam zginął i nie domyli do końca krwi ;d nie za jasny ten kolor jak na minie?
 2. Poza tym co koledzy napisali to zwróciłbym jeszcze uwagę na gąsienice, są bardzo fajnie zrobione, ale oprócz wytartych zębów od wewnątrz powinny być też wyjeżdżone ślady od kół jezdnych.
 3. Jeśli będziesz ostrożny i nie zabrudzisz klejem miejsc łączenia ogniw to będą chodzić luźno. Oczywiście są lżejsze niż friule czy mastercluby, więc czasami trzeba im pomóc, jeśli zęby blokują się na kołach. Po sklejeniu szpara dużo mniejsza, ale trochę szpachlówki się przyda.
 4. bazylms: W momencie robienia zdjęcia nie było to jeszcze wklejone, tylko włożone na sucho. Seb: Dzięki za linka, przejrzę. Szukałem informacji o tym modelu ale na to nie trafiłem wcześniej. "Tak, ale to nadal słaby model i do Dragona mu daleko.", Przy Rye Field Model warto zwrócić uwagę, że w cenie modelu, dosyć niskiej (180-190zł) w porównaniu do dragona czy nowych trumpeterów, mamy pracujące zawieszenie, pracujące gąsienice i sporo fototrawionej drobnicy, chociażby klamry do narzędzi, na które zwykle trzeba byłoby wyłożyć dodatkowe kilka(set) złotych. A pomijając błędy merytoryczne,
 5. Drugie podejście do Norberta, wcześniej robiłem go z Tamiy'i, ale jednak pojechał w świat jakiś czas temu, przed skończeniem. Tym razem Rye Field Model, dokładniej zrobiony niż Tamiy'a według mnie. Na razie tyle. Trochę roboty z gąsienicami, każde ogniwo to 5 elementów, ogniwo, osobno dwa zęby i dwa piny, inny wewnętrzny i zewnętrzny. W pełni pracujące. Zawieszenie również bardzo łatwo zrobić ruchome. Czytałem, że Norbert 731 wcześniej posiadał nr 131 (nie mylić z 131, który zachował się do dzisiaj), ma na to wskazywać to zdjęcie. Jeżeli ktoś z Państwa posiada jeszcze jakieś informa
 6. Na kanale menga na fejsbuku więcej szczegółów.
 7. T-72M4CZ już w sklepach, http://www.mojehobby.pl/products/Czech-T-72M4CZ-MBT.html , może i o Twardego się pokuszą
 8. Małe zmiany, opuszczę jeszcze przedostanie koło jezdne, wydaję mi się, że powinno być niżej przy takiej pozycji na przeszkodzie. Może też w końcu wymienię gąsienice na metalowe. Namęczyłem się z nimi, żeby je tak powyginać ale efekt rewelacyjny mimo wszystko nie jest, bardzo oporna z nich materia. Belka z okrągłego patyczka po lodzie, nie jest jeszcze zamocowana na stałe. Kilka rzeczy jeszcze do oszlifowania i doklejenia oczywiście.
 9. Super ! Szczególnie podobają mi się osłony nad silnikiem. Gratuluję i czekam na więcej
 10. Pytanie, gumowe nakładki na gąsienicach są tak zużyte czy ich nie ma i to powciskana ziemia ?
 11. Wygląda cudnie, ja swojego ciągle nie zacząłem, ba, nawet go jeszcze nie kupiłem Kamuflaż wygląda bardzo ciekawie, nie mogę się doczekać reszty Planujesz go umieścić w jakiejś szerszej scenie czy tylko sam model i mała podstawka ? Szaro-niebieski kolorek bardzo mi się podoba. Krótko mówiąc gratuluję i podziwiam.
 12. Ze względu na cięcie kosztów raczej pozostanę przy zestawowych gąsienicach, sam czołg natomiast myślę, że wyląduje w takiej scenerii i malowaniu. Projekt z Ukrainą i betonową przeszkodą zrealizuję ale za pomocą trumpkowego t-72b.
 13. T-72 wygląda super, na dniach też chcę go zakupić, będzie w sam raz na prezent urodzinowy dla mnie I podłączam się do pytania czy ciężko było usunąć oryginalne zapinki. Jak byś trafił na zdjęcia innych t-72 separatystów z Ukrainy to chętnie przyjmę na pw ;>
 14. Bardzo bojowo wygląda kadłub t-72 bez bocznych błotników I pytanko, gdzie dorwałeś fototrawione kostki ? Bo się sam z ciekawości rozglądam, niestety ze średnimi wynikami. Pomijając kostki z przodu to reszta blaszek, które teraz widać na Twoim modelu to wszystkie zestawowe ?
 15. O tych elementach tego konwoju nie miałem pojęcia, ale faktycznie, śmieszne i smutne jednocześnie. Amerykanie muszą mieć z nas ubaw w takim razie, że ktoś się tym tak zachwyca. Szczerze, to byłem przekonany, że oni sobie po prostu jadą, a nasze wojska i policja co najwyżej zabezpiecza ich trasę, a tu takie niespodzianki..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.