Jump to content

Kamil K.

Members
 • Content Count

  1,714
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Kamil K. last won the day on August 4

Kamil K. had the most liked content!

Community Reputation

211 Excellent

Personal Information

 • Location
  Kielce

Recent Profile Visitors

852 profile views
 1. Cześć, M-60PB otrzymał filtry. Standardowo - z aerografu, rozcieńczone farbki Tamki. Punktowo niebieski, żółty i biały, a potem, gdy stwierdziłem, że jednak jest trochę za ostro, to całościowo przygaszone szarym. Zacząłem też wstępnie męczyć opancerzenie na obrotnicy. Pojawiło się parę odprysków, zróżnicowałem powierzchnię nie tyle samym filtrem, co dodatkowo pstrykając rozcieńczonym oilbrusherem w jakimś jasnym kolorze na jego powierzchnię. Pozdrowienia!
 2. Cześć, Powoli do przodu. Obmalowuję już detale, dodałem też napis VRS na przodzie - też go mocno zmęczyłem, choć jeszcze coś tu pokombinuję. Przez pewien czas, patrząc na zdjęcia, zastanawiałem sie, czy do 1995 roku ten napis w ogóle przetrwał, bo na stopklatkach z nagrań z Potocari nie widać nawet najmniejszego śladu po nim, ostatecznie jednak zdecydowałem się go wymalować. Doszły też genialne kalki Triglav Model, uwielbiam je układać, bo są cienkie, delikatne i nie zostawiają prawie żadnych śladów. Pozdrowienia!
 3. Dzięki - podmieniłem link, teraz powinno być okej.
 4. Cześć, Być może ktoś z Was już widział w innych miejscach, ale podrzucam i tutaj: zrobiłem miniporadnik z budowy i malowania swoich ostatnich trzech modeli. Wszystkie tematycznie dotyczą wojny w Bośni. Poradnik nie jest bardzo rozbudowany, bo budując i malując modele nie sądziłem, że zrobię coś takiego. Dlatego nie wszystko jestem w stanie pokazać w nim tak jak by należało. Ale z biegiem czasu szkoda mi było tych wszystkich ciekawych rzeczy, które pojawiły się wokół nich na różnych grupach modelarskich, forach - szczególnie tutaj. Dlatego zebrałem wszystko razem, żeby nie zginęło i teraz oddaję Wam, za friko: 🔴69-stronnicowy poradnik w PDF 🔴Opisana historia każdego wozu 🔴Poszczególne etapy budowy 🔴Malowanie krok po kroku 🔴Dodatkowe ciekawostki i porady 🔴Luźne okołomodelarskie przemyślenia 😉 ⚠️LINK DO PORADNIKA ⚠️ : https://drive.google.com/file/d/1I3ZDqVzcjec-BXh5YByFyYkcIm8WDKjb/view ⚠️ Jeśli uznacie to za wartościową rzecz, to śmiało udostępniajcie dalej - chociaż tak jak zaznaczyłem na początku nie jest to tutorial/poradnik krok po kroku, raczej drobne źródło inspiracji do przejrzenia w wolnej chwili. Mam świadomość wielu braków - zdjęciowych (lub ich słabszej jakości) i różnych "edytorskich" błędów, ale wszystko zrobiłem z doskoku i na tyle tylko mnie stać. 😉 Ale tak jak napisałem - a nuż się komuś przyda. Pozdrowienia!
 5. Nie wiem jak daleko będziesz musiał jechać z modelami, ale jak niedaleko i masz możliwość przewieźć je np. na końcu, to wystarczy, że poukładasz je sobie w pudełka i ew. zabezpieczysz po brzegach folią bąbelkową. Ustawisz pudełka pomiędzy siedzeniami lub w bagażniku i tak naprawdę nic nie powinno się stać jeśli nie będziesz jechał wyścigowo lub po jakiś mega wertepach. 😉 Jeśli Cię czeka dłuższa droga i wszystko wieziesz na raz, to trzeba je będzie porządnie zabezpieczyć. Tu już wszystko zależy od modelu. Na samoloty możesz zrobić styropianowe stelaże i usztywnić je w ten sposób w pudełkach np. za skrzydła. Nieźle sprawdza się też wata, którą po porostu wystarczy obficie wypełnić pudełko i zasypać nią model i właściwie powinien być bezpieczny - pod warunkiem, że nie będziesz z paczką obchodził się jak kurier/pocztowiec. Prawie to samo z folią bąbelkową - nie żałuj jej i też powinno być dobrze.
 6. Tu efekt jest zdecydowanie na plus, natomiast stelaże siedzeń bym sobie odpuścił. Najlepiej przymierz na sucho, wtedy najlepiej będzie widać czy taki detal w ogóle będzie zauważalny. 😉
 7. Uzbrojenie było ruchome, nie jestem pewien czy 360stopni, ale na pewno w sporym zakresie. Są na to dowody 😉 A co do łaty to ta teoria mnie nie przekonuje. Ta brązowo - niebieska lata jest nachlapana byle jak, gdyby to zielony był nanoszony w pośpiechu na nią, to to on wyglądałby jak malowany wałkiem. W JNA nie było przed 91 rokiem żadnego wielobarwnego kamuflażu używanego regulaminowo na szeroką skalę, w sumie nie kojarzę, żeby w ogóle jakikolwiek byl, także to też nie pasuje do tej teorii, że tam wcześniej mógł być jakiś brąz.
 8. Te litery to cyrylica, VRS - vojska republike srpske. Domaluję je w kolejnym kroku. Nie wiem co masz na myśli pisząc, że uzbrojenie było nieruchome, jeśli chodzi Ci o browninga to on chyba był na obrotnicy ale tak czy siak logika każe sądzić, że po prostu farb starczyło tylko na newralgiczny punkt pojazdu czyli przód. 😉 Co do bocznych łat, to właśnie one są nowym malowaniem, poprzednie to ta zwykła wypłowiała zieleń. Tylko co poeta miał na myśli robiąc taki maziaj? :D tego się już raczej nie dowiemy.
 9. Fotki, które mam dowodzą, że tylko przednia płyta, plus takie dwa przedziwne maziaje na boku. Ale po co i czemu tak - nie mam pojęcia. Niewiadomą pozostaje tylko drugi bok, no ale tu niestety nie ma żadnego kwitu.
 10. Witajcie, Dziś zająłem się dodatkowymi maziajkami. Pojazd w oryginale zdobiła wesoła twórczość załogi w postaci przedziwnych plam, esów-floresów i wymalowanej w kamuflażu przedniej płyty. Rozgryźć, co było czym i jakie konkretnie kolory położyć w danym miejscu było niemożliwe, ale na szczęście na stopklatkach ze Srebrenicy widać, że jakiekolwiek kolory to nie są, to po dwóch latach walk zdążyły się obedrzeć i wytrzeć. Na razie jest pstrokacizna, ale myślę, że na koniec może to dać fajny efekt. Jeszcze sporo wokół tych powierzchni się zmieni. 😉 Pozdrowienia!
 11. Cześć, Model się wziął i zestresował. W kilku miejscach tak bardzo, że aż farbę zgubił do gołej blachy, ale cóż poradzić. 😉 Teraz wszystko jest zabezpieczone półmatem i czeka na kolejną warstwę farb - trzeba będzie wymalować w fikuśny wzór przednią płytę i dodać dziwne maziaje na boku. Mój stary aparat już troszkę nie ogarnia, ale coś tam widać - efekt jest w moim odczuciu nawet fajniejszy niż na Hellcatcie - niby subtelnie, ale cośtam widać. No i kolorystycznie teraz jest bardziej prawdziwie niż na poprzednich zdjęciach. Zobaczymy jak pójdzie mi dalej. Pozdrowienia!
 12. Super! Gdybym sam nie rzeźbił tak swojego M-60PB, to bym powiedział, że to bezcelowa i bezsensowna robota, ale jak zdążyłem się przekonać, takie struganie mocno wciąga.
 13. Kolorek bazowy jest. XF-71 Cockpit Green + XF-21 Sky w proporcji 1:1 i następnie rozjaśniany i różnicowany dodatkiem białego, XF-78 Wooden Deck Tan i XF-53 Neutral Grey. Pozdrowienia!
 14. Nie mam pojęcia jakby to wyszło, bo nie próbowałem. Ale wiem, że niektórzy z clearow robią sobie filtry i to raczej dałoby efekt w tym kierunku. Przy disstressingu jednak chodzi o to, żeby trochę z tych maziajek odrapanych lakierem do włosów było widocznych i odcinających się od tego pod spodem. W sumie to sam nie wiem jak to wyjdzie ostatecznie i ile z tego będzie widać. Ale może coś zostanie 😉
 15. Cześć, Po miesięcznej przerwie wracam do pracy. Model wziął i się umył, a potem pomalował podkładem. Zrobiłem troszkę maziajów a'la preshading, zobaczymy czy coś mi z tego zostanie po distressingu, który i tym razem chcę zastosować. Dawno nic nie malowałem. Pozdrowienia!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.