Jump to content

Kamil K.

Members
 • Content Count

  1,657
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Kamil K. last won the day on December 29 2019

Kamil K. had the most liked content!

Community Reputation

169 Excellent

Personal Information

 • Location
  Kielce

Recent Profile Visitors

564 profile views
 1. A jaką masz tą biel? XF czy X? Jak X to jest to farba błyszcząca i za Chiny nie ruszysz jej wodą. Może tu jest problem.
 2. Witajcie, Podsumujmy kolejny rok modelarskiej działalności. Upłynął zdecydowanie pod znakiem Bośni. Kolekcja się powiększa: A ogólnie to w tym roku doszły: Pozdrowienia!
 3. Dzięki jeszcze raz za pozytywny odbiór. 😉
 4. Dzięki. To się okaże w przyszłym roku, może Bytom, może Moson, ale szanse raczej znikome. 😉
 5. Dzięki za wszystkie ciepłe słowa. 😉
 6. Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna.
 7. Cześć, Wreszcie! Chciałbym się z Wami podzielić zdjęciami ukończonego już Hellcata. M18 Hellcat AFV Club Gąsienice Friul Koła Trakz i Italeri Lufy km i armaty RB Model Całe MNÓSTWO własnych przeróbek... (lista gdzieś na warsztacie – będzie ponad 30 pozycji…) Model przedstawia rzeczywisty pojazd o bardzo ciekawej historii. A data publikacji galerii nie jest przypadkowa, choć wyszło to zupełnie niechcący - to właśnie dziś jest rocznica zarejestrowania nagrania, które było moją inspiracją - 22 grudnia 1992 roku. Co wiemy o wozie? 1. Wyprodukowany jeszcze w czasie II Wojny Światowej - być może wziął w niej udział. 2. Na początku lat 50-tych sprzedany do Jugosławii i przez 40 lat służył w Jugosłowiańskiej Armii Ludowej. 3. W 1992 raz z rozpadem Jugosławii i początkiem wojny w Bośni wszedł w skład wojsk bośniackich Serbów walczących w okolicach miast Foca i Gorażde. 4. 22 grudnia 1992 zdobyty przez siły bośniackich muzułmanów . 5. Po kilku dniach odbity przez Serbów 6. Przez kolejne 2 lata służy Serbom m.in. w walkach o Gorażde w 1994 roku. 7. Po wojnie odkupiony przez Brytyjczyka handlującego starym sprzętem z terenu Bałkanów. 8. Przez jakiś czas znajdował się w Imperial Museum w Duxford 9. Sprzedany(prawdopodobnie) do prywatnego kolekcjonera, odrestaurowany i cieszący oko do dzisiaj w innym, drugowojennym malowaniu. Po drodze powstała też figurka, która od biedy mogła by pasować na bośniackiego żołnierza, ale kałach się urwał temu figurku w czasie fotosesji, więc zdjęć więcej nie ma, póki co. 😉 I na koniec inspiracja-adaptacja… 😉 Na zupełny już koniec wielkie podziękowania dla wszystkich, wspierających podczas budowy radą, częściami i dobrym słowem. I wesołych świąt dla wszystkich pozostałych. Pozdrowienia!
 8. Wziąłem sobie do serca Wasze rady co do podstawki i trochę pokombinowałem w kwestii błota, kolorystyki śniegu i ogólnie pojętej wilgoci. Pozdrowienia!
 9. "Ajabym" jeszcze poprawił spawy, bo przeleciałeś je całościowo metalizerem i nie wygląda to jak odpryski, tylko jakby ktoś je specjalnie oczyścił i wypucował. Za dużo tego gołego metalu. 😉
 10. Witajcie, Wracam na moment do Hellcata, bo ostatnio trochę zaniedbałem relację. Od ostatniej aktualizacji model otrzymał kolejne kilka warstw roztworu kurzowego z Tamki i wyglądał tak: Następnie przy pomocy Wet Effect i Sido zmoczyłem górne płaskie powierzchnie i narobiłem zacieków - na zdjęciach prawie niewidocznych. Na koniec, tam gdzie to widać na prawdziwym pojeździe sypnąłem nieco śniegu. Teraz wracam do podstawki, podrobię to i owo, model na amen do niej przytwierdzę i kończymy.
 11. Ja bym wywalił tą pokrywę, po pierwsze dlatego, że siatki są ciekawsze. 😉 A po drugie z tego co zaobserwowałem, to wszelkie stare "T" w Syrii i na Bliskim Wschodzie czasami jeżdżą wręcz z pootwieranymi całymi płytami nadsilnikowymi - być może to kwestia chłodzenia. I kilka T-62: Jest też jeden przykład z klapą obecną, ale otwartą. 😉
 12. Witajcie, Jak już podstawka powstała, to trzeba było przymierzyć Hellcata. Fajnie to nawet wszystko wyglądało, ale stety-niestety, trzeba było zasypać to śniegiem... Z podstawką poszedłem wcześniej na pewne kompromisy to i teraz postanowiłem iść dalej - trochę ograniczyłem ilość śniegu, żeby nie skryć zupełnie tego, co pod nim. W oryginale mamy taką fajną ciekawą aurę roztopów, tylko weź to zasymuluj na podstawce... Użyłem śniegu Tamki. Nakładałem szpatułką i pędzelkiem a potem pędzlem maczanym w wodzie rozprowadzałem tak, żeby wyniknął w zakamarki, pomiędzy trawę, itd. Potem dodałem trochę liści, gałązek i tak to się prezentuje obecnie. Z efektu jestem zadowolony w... 50%? Ciężko powiedzieć, bo mam jakąś awersję do zimowych podstawek. Bałem się, że będzie znacznie gorzej, z drugiej strony czegoś mi jeszcze brakuje, żeby było bardziej śnieżnie, mroźno i zimowo. Może jakaś drobna kałuża ze still water? Sam nie wiem. Jeśli macie jakieś porady co z tym jeszcze zrobić, to przyjmę każdą pod rozwagę. Pozdrowienia!
 13. W międzyczasie pomalowałem resztę bambetli na podstawkę... ... i zacząłem wszystko układać na tejże. Tu i tam trzeba będzie jeszcze podmalować, np. wnętrza tub mojej skromnej produkcji. Teraz podsypiemy tu i tam śniegiem, liśćmi, gałęziami i tak stopniowo będziemy budować efekt ostateczny. Pozdrowienia!
 14. Kamil K.

  Zakupy... Cz.4

  Parę modeli tu i tam było w atrakcyjnych cenach, ale większość to po prostu niesprzedawalne zestawy dla totalnych pasjonatów jakiejś niszy nisz... 😉 Promocja na Exito -12% całkiem fajna, wziąłem jeden model, ale wertując pozostałe sklepy... bardziej opłacało mi się kupić model z Anglii (nawet doliczając koszt przesyłki...) niż u nas... Ot i czarny piątek.
 15. Ja patent na gąski wziąłem parę lat temu od Ciebie nie nie wstydzę się tego przyznać. 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.