Jump to content

Kamil K.

Members
 • Content Count

  1,730
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by Kamil K.

 1. Mam ten sam problem z fotkami z Imgur.
 2. Fotki dodają mi się w formie linków, których forum nie przekształca na miniatury zdjęć. Przynajmniej ja dalej widzę gołe linki. No ale skoro o fotkach mowa... może komuś się będzie chciał to przeklejać, żeby zobaczyć. 😉 Czas kończyć OT M-60, a w tym celu trzeba go postawić na własnych kołach i gąskach. A żeby to zrobić - trzeba je pomalować. To pierwsza warstwa maziajków na gąsienicach - użyłem zestawu Lifecolor Rust&Dust. Będzie jeszcze brud i przecierki do metalu. https://i.imgur.com/pBtVzJ0.jpg [img]https://i.imgur.com/pkyMHuE.jpg[/img] Później przygotowałem mie
 3. EDIT: coś się zmieniło w ostatnich dniach, bo nie mogę dodać zdjęć z imgur w formie miniaturek?
 4. Cześć, Dalej brzydzę. Poprawiłem i dodałem nieco rdzy, zacieków, brudu olejnego po zakamarkach. Nie za dużo - ten model i tak raczej zdominuje kurz. Przynajmniej taki jest zamysł, a jak to wyjdzie, to zobaczymy... 😉 Pozdrowienia!
 5. Dzięki! Jednak zdecydowałem się na drobne poprawki. Największe i najsłabsze w moim odczuciu odpryski zostały podmalowane kolorem bazowym i kolorem jasnych odprysków. Następnie zacząłem rdzewić dziada. Na dobry początek poszedł tłumik: Następnie rdzawe maziajki pojawiły się na całym pojeździe. Głównie to Dark Rust od Ammo Mig. Przede mną jeszcze trochę roboty, trzeba będzie m.in. zrobić jeszcze zacieki. Pozdrowienia!
 6. Fajny jest. Ja bym dociapał odrobinę rdzy tu i tam, szczególnie na niektóre odpryski - myślę, że fajnie by to uzupełniło kompozycję. Ale to takie moje skrzywienie. Ogólnie podoba się!
 7. Witajcie po krótkim odpoczynku, M-60PB został obity. Ciężko to szło, bo ręka mi odwykła i nie obędzie się bez poprawek... Warstwa bazowa, jasnych odprysków poszła nawet, nawet... Ale z ciemnymi odpryskami mnie poniosło. Na żywo efekt nie był tak jebitny, jak na zdjęciach. Gdy spojrzałem na fotki uznałem, że tak nie może zostać. Muszę poprawić w co najmniej kilku miejscach i trochę to zgasić. Bo nie podoba mi się ani rozmiar, ani rozmieszczenie. Ale wyciągniemy to w odpowiednim kierunku - mam nadzieję. Pozdrowienia!
 8. Dzięki za czujność. Jakiś czas temu zwróciłem na to uwagę, ale potem parę razy mi uciekło. 😉
 9. Cześć i czołem, Ciąg dalszy zabawy z olejami. Zakamarki, głównie na błotnikach i górnych, płaskich powierzchniach potraktowałem odrobiną mieszanki farb olejnych (szarozielone - mieszane Abteilungi 502 raw umber, white i smoke), którą następnie roztarłem pędzelkami. Podrowienia!
 10. Dzięki! Tymczasem - pierwsze koty za płoty z washem. Jeszcze będziemy cieniować osobno olejami zakamarki, tak jak na Hellcatcie. Pozdrowienia!
 11. Spoko luz, nic się nie dzieje. Tymczasem postanowiłem trochę popracować nad opancerzeniem stanowiska KM Browning... trochę się trzeba rozćwiczyć przed brzydzeniem reszty pojazdu. Pozdrowienia!
 12. Gdzieś mi się obiło o uszy, że to miał być druk 3D, ale znając ich możliwości to jestem pełen rezerwy co do tego... 😉 Dzięki. Pójdzie łoszyk i jakieś inne siuwaksy i wszystko się przyciemni. 😉
 13. Dzięki! Widziałem, bardzo fajna rzecz. Oczywiście pod warunkiem, że nie będą to odlewy w jakości tego modelu...
 14. Dzięki! Tak, będzie kawałek drogi biegnącej przez Potocari w gorący lipcowy dzień 1995 roku. 😉
 15. Dzięki! Robią się powoli detale. Na razie podmaziałem wszystko tylko akrylami, na różne olejne zabawy, w stylu washa czy zacieków przyjdzie jeszcze czas. Koła mają pomalowane bandaże. Na próbę postanowiłem uszkodzone miejsca potraktować ciemniejszym kolorem i dodać trochę przetarć rozjaśnioną mieszanką do bandaży (bieli + czarny, nic specjalnego). Skrzynki wycieniowane lekko aerografem, następnie poobijane gąbką i pędzelkami. Na metalowych klamrach i zawiasach ciemnoszare zacieki - jak dojdzie rdza to powinno fajnie wyglądać.
 16. Cześć, M-60PB otrzymał filtry. Standardowo - z aerografu, rozcieńczone farbki Tamki. Punktowo niebieski, żółty i biały, a potem, gdy stwierdziłem, że jednak jest trochę za ostro, to całościowo przygaszone szarym. Zacząłem też wstępnie męczyć opancerzenie na obrotnicy. Pojawiło się parę odprysków, zróżnicowałem powierzchnię nie tyle samym filtrem, co dodatkowo pstrykając rozcieńczonym oilbrusherem w jakimś jasnym kolorze na jego powierzchnię. Pozdrowienia!
 17. Cześć, Powoli do przodu. Obmalowuję już detale, dodałem też napis VRS na przodzie - też go mocno zmęczyłem, choć jeszcze coś tu pokombinuję. Przez pewien czas, patrząc na zdjęcia, zastanawiałem sie, czy do 1995 roku ten napis w ogóle przetrwał, bo na stopklatkach z nagrań z Potocari nie widać nawet najmniejszego śladu po nim, ostatecznie jednak zdecydowałem się go wymalować. Doszły też genialne kalki Triglav Model, uwielbiam je układać, bo są cienkie, delikatne i nie zostawiają prawie żadnych śladów. Pozdrowienia!
 18. Dzięki - podmieniłem link, teraz powinno być okej.
 19. Cześć, Być może ktoś z Was już widział w innych miejscach, ale podrzucam i tutaj: zrobiłem miniporadnik z budowy i malowania swoich ostatnich trzech modeli. Wszystkie tematycznie dotyczą wojny w Bośni. Poradnik nie jest bardzo rozbudowany, bo budując i malując modele nie sądziłem, że zrobię coś takiego. Dlatego nie wszystko jestem w stanie pokazać w nim tak jak by należało. Ale z biegiem czasu szkoda mi było tych wszystkich ciekawych rzeczy, które pojawiły się wokół nich na różnych grupach modelarskich, forach - szczególnie tutaj. Dlatego zebrałem wszystko razem, ż
 20. Nie wiem jak daleko będziesz musiał jechać z modelami, ale jak niedaleko i masz możliwość przewieźć je np. na końcu, to wystarczy, że poukładasz je sobie w pudełka i ew. zabezpieczysz po brzegach folią bąbelkową. Ustawisz pudełka pomiędzy siedzeniami lub w bagażniku i tak naprawdę nic nie powinno się stać jeśli nie będziesz jechał wyścigowo lub po jakiś mega wertepach. 😉 Jeśli Cię czeka dłuższa droga i wszystko wieziesz na raz, to trzeba je będzie porządnie zabezpieczyć. Tu już wszystko zależy od modelu. Na samoloty możesz zrobić styropianowe stelaże i usztywnić je w ten sposób w
 21. Tu efekt jest zdecydowanie na plus, natomiast stelaże siedzeń bym sobie odpuścił. Najlepiej przymierz na sucho, wtedy najlepiej będzie widać czy taki detal w ogóle będzie zauważalny. 😉
 22. Uzbrojenie było ruchome, nie jestem pewien czy 360stopni, ale na pewno w sporym zakresie. Są na to dowody 😉 A co do łaty to ta teoria mnie nie przekonuje. Ta brązowo - niebieska lata jest nachlapana byle jak, gdyby to zielony był nanoszony w pośpiechu na nią, to to on wyglądałby jak malowany wałkiem. W JNA nie było przed 91 rokiem żadnego wielobarwnego kamuflażu używanego regulaminowo na szeroką skalę, w sumie nie kojarzę, żeby w ogóle jakikolwiek byl, także to też nie pasuje do tej teorii, że tam wcześniej mógł być jakiś brąz.
 23. Te litery to cyrylica, VRS - vojska republike srpske. Domaluję je w kolejnym kroku. Nie wiem co masz na myśli pisząc, że uzbrojenie było nieruchome, jeśli chodzi Ci o browninga to on chyba był na obrotnicy ale tak czy siak logika każe sądzić, że po prostu farb starczyło tylko na newralgiczny punkt pojazdu czyli przód. 😉 Co do bocznych łat, to właśnie one są nowym malowaniem, poprzednie to ta zwykła wypłowiała zieleń. Tylko co poeta miał na myśli robiąc taki maziaj? :D tego się już raczej nie dowiemy.
 24. Fotki, które mam dowodzą, że tylko przednia płyta, plus takie dwa przedziwne maziaje na boku. Ale po co i czemu tak - nie mam pojęcia. Niewiadomą pozostaje tylko drugi bok, no ale tu niestety nie ma żadnego kwitu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.