Jump to content

patrykd

Members
 • Posts

  198
 • Joined

 • Last visited

Reputation

79 Excellent

Recent Profile Visitors

473 profile views
 1. Dawno mnie nie było. Praca idzie do przodu. Ukończyłem składanie całego modelu i pomalowałem wnętrze wieży. Na chwilę ob3ecną model rozebrany na części przedstawia się następująco:
 2. Generalnie jest ok. Widać mega postęp w twoich pracach. Z rzeczy, które mi się rzucająna tych fotkach to przede wszystkim lewitujące gąsienice nad rolkami prowadzącymi. Chyba należy je lepiej podkleić. Te splasze na górze błotników troszkę są chyba za intensywne. Nie jestem przekonany czy tak działa fizyka. Błotniki są po to by pojazd nie chlapał w każdą stronę a na wierzchu błotników masz strasznie dużo tego zachlapania. Prawa tylna rolka napinająca zbyt czysta w stosunku do reszty kół. Poza tymi pierdółkami jest całkiem wporzo. Wiem, że nie stosujesz modulacji, ale bez niej ciężko będzie ci wejść na wyższe poziomy. Kurzenie górnej części kadłuba podoba mi się. Jest intensywne, ale na jeszcze rozsądnym poziomie. Obicia na szczęście poznikały pod tą całą chemią i nie są już takie nachalne.
 3. Stracą na intensywności tak jak pigmenty. Po lakierze tak się z nimi dzieje
 4. https://www.youtube.com/channel/UCwtCiywyxpf5ed785KbAAQA Ten gość robi sporo drewnianych budynków. Podejrzyj sobie jak to robi.
 5. Mogę dodać że aber ma świetny topnik w ofercie. Bardzo ładnie wszystko się rozlewa. W połączeniu z cieniutkim drutem idzie lutować naprawdę małe pierdółki.
 6. patrykd

  2K6 Luna

  Mógłbyś zdradzić jak malowałeś metal na Łopacie. Jakie zabiegi stosowałeś?
 7. Kiedyś będę robił również te błotniki. Na chwilę obecną patrząc na twoje doświadczenie chyba zamoast przetłoczeń bnaklejałbym paski z hipsu odpowednio oszlifowane.
 8. Kolejny update. Tym razem z przybrudzonego wnętrza. Nie chciałem się nad tym pojazdem mocno wyżywać więc delikatnie z obiciami i efektami weatheringu. Jak wyszło sami ocenicie.
 9. O ile mnie nie myli to niemieckie szkło pancerne miało zielonkawy odcień
 10. Czemu na osłonach wlotów zrobiłeś powduszana siatkę. Nikt nie był w stanie przecież po tym chodzić ani nic nie uszkodziło by jej tak. Na zdjęciach oryginału takowych uszkodzeń nie ma.
 11. Witam ponownie. Właśnie jestem w fazie budowy mojego czwartego już modelu. Tym razem wybór padł na model jak poniżej. W chwili obecnej wykonałem całkowicie wnętrze wanny i pomalowałem je kolorami podstawowymi. Zrobiłem także lekki pinwash. Efekty pracy przedstawiam poniżej. Jak zawsze zachęcam do konstruktywnej krytyki
 12. Osobiście powiem krótko. Pomyśl nad zmyciem farby i pomalowaniu jeszcze raz. Co do odbić do podkładu faktycznie dla pojazdów w panzergrau lepiej nadaje się inny kolor obić. Popatrz na prace wujka nighshifta jakimi kolorami robi on obcia na swoim pancerze II. Z chipping fluidem naprawdę trzeba delikatnie by nie przesadzić. Dobrze się pracuje na nim przy użyciu wykałaczki. To poprawia znacznie precyzyjność obić jak i masz większą kontrolę nad ich wielkością. Poza tym nie używaj heavy chipping fluidu tylko medium. Kładź go w postaci bardzo cienkiej powłoki i broń boże nie zalewaj nim powierzchni na potęgę. Producenci radzą dwie bardzo cieniutkie warstwy. A tak poza tym wyluzuj i bierz krytykę jako dobre rady a nie doszukuj się w niej złośliwości.
 13. Pisząc za duże do skali miałem na myśli wielkości samych obić a nie ich ilość. Drobniejsze obicia wyglądają lepiej niż duże placki. Nie wiem czy to wina tego że dałeś za dużo i grubo chipping efectu czy też drapales świeżo położona farbę.
 14. Trochę za duże te zadrapania w niektórych miejscach. Nie pasują do skali. A gdzieniegdzie jest ich z kolei za dużo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.