Jump to content

Vieh_san

Members
 • Posts

  220
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Vieh_san last won the day on September 10

Vieh_san had the most liked content!

Reputation

142 Excellent

Personal Information

 • Location
  Poznań
 • Interests
  Lotnictwo, na resztę za mało tutaj miejsca ;D
 • Occupation
  Ratownik Medyczny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ok, no to model praktycznie będzie skończony. Jeśli chodzi o merytorykę to jest dużo "niedomówień" i umowności Zostało mi właściwie namalowanie uszczelki owiewki i wciąż nie mogę się zdecydować jaki kolor ma mieć podstawka. Właściwie to zastanawiam się nad czarną, srebrną, albo metalową.
 2. O kurczę, teraz trochę czuję się winny. Jakbym zmuszał do pracy . Taki blady hmm..
 3. Faktycznie na Twoim zdjęciu widać, że są trapezy, one chyba były czerwone? A z tym emblematem nie wiedziałem, zastanawiam się czy zaryzykować i go ściągnąć, tyle że będę musiał psiknąć trochę białą farbą tak jak zrobiłem z całością.
 4. Srebrny przygasiłem rozcieńczonym białym- nauczka, najlepiej takie rzeczy robić przed kalkomanią... Teraz mi się trochę wyróżniają niektóre miejsca z kalkami, może uda się to trochę washem ogarnąć. No i właśnie łosz. Wstępnie położyłem na górę, na więcej nie ma czasu bo trzeba lecieć do pracy.
 5. To dużo wyjaśnia, to teraz pytanie czy dobrze szachownicę dałem?
 6. Dobra, zaznaczę coś na samym początku. Kładąc stencilsy model makera, zauważyłem, że linie podziału nijak mają się do instrukcji od kalek. Wygląda to trochę tak, że połówki kadłuba są ze sobą jakby pomieszane. Mam na myśli że są identyczne, a nie powinny być, z mojej obserwacji, łącząc ze sobą cechy z jednej jak i drugiej strony w dodatku średnio to wychodzi. Także, te stencilsy są położone tam gdzie mniej więcej powinny być. Same kalki model makera, w kilku miejscach ich numeracja jest pomylona, trzeba zwrócić uwagę na to. Nie wiem gdzie umieścić emblemat jednostki i czy zrobić to z jednej jak i z drugiej strony? Jeżeli chodzi o obróbkę materiału, to wiem, duuuuuużo pracy przede mną. Zastanawia mnie też co tak właściwie znajduję sie na nosie prawdziwej maszyny, to jest jakiś emblemat, czy starta szachownica? Nie wiem jak się mam do tego odnieść, bo też nie widzę na nim emblematu, który proponuje zvezda. Zdjęcia
 7. Ładny, ciekawe to malowanie, ino wincyj zdjińć dawać ;D A gdzie są wydechy? Bo nie widzę, żadnych okopceń. PS, a nie, widzę okopcenia, przepraszam
 8. Specjalnie wielkich postępów nie ma, ale z racji kronikarskiego obowiązku, praca idzie dalej, kładę kalki na połysk. Myślę, że te kalki mocno się odznaczają i w zależności od tego jak wyjdzie powierzchnia po satynie, to w planach jest postshading, żeby to przygasić jakimś jasnym szarym mocno rozcieńczonym. A i domaluję pod spodem jeszcze te zielone koło.
 9. Dzięki, no właśnie na zdjęciach taki wyszedł, mocny odblask od światła, może za mocne te światło do zdjęcia mam. Normalnie wygląda hmm, nie wiem do czego porównać. Jak szczotkowane aluminium, tylko nie ma podłużnych kresek, takie bardzo delikatne ziarno. Coś jak tutaj jakbym miał porównać. Na końcu dam satynę, zobaczę jak wyjdzie i ewentualnie będę kombinował dalej.
 10. Też się na saturna V czaję, ale jak widzę jaki to kawał plastiku to muszę najpierw dobrze się zastanowić gdzie bym go miał postawić ;D
 11. Wygiąłem rurkę bo tak było w instrukcji, a położyłem te farbę na mat szczerze dla eksperymentu. Muszę powiedzieć, że w rzeczywistości to nie wygląda źle.
 12. Żeby samolot wyglądał bardziej na pomalowany na srebrno niż na "bare metal", farbe gunze super metallic stainless 2 położyłem na szary matowy podkład. Niestety nie umiem zrobić dobrego zdjęcia, może w galerii z lepszym oświetleniem, bo wychodzi bardziej błyszczący niż w rzeczywistości. Z rurką pitota się namęczyłem, bo pogubiłem skrzydełka i jedno musiałem dorobić ;D ogólnie trudna sprawa z malowaniem metalizerem.
 13. Ekstra, chciałem się zapytać jakiej średnicy dyszy kolega używał? Bo właściwie nigdy z ręki nie robiłem kamo z łagodnymi przejściami i zastanawiam się czy mój 0,2 sie nadaje? Czy to raczej zależy od techniki?
 14. Ja szczerze mówiąc to do szczegółów używam albo gunze, albo pactry. Są tanie mają dobre krycie ;D. Mam też kilka z niebieskiej hataki i też mogę polecić.
 15. Aaa to nie wiedziałem, myślałem, że alkoholu tylko używali do chłodzenia radaru. W ogóle też pierwsze słyszę, że w samolocie myśliwskim takie rzeczy były. Myślałem, ze tylko w wolniejszych i tych co mają wycieraczki. To rozumiem, że używało się tego w przypadku oblodzenia? Bardzo ciekawe informacje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.