Jump to content

Vieh_san

Members
 • Content Count

  85
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

29 Excellent

Personal Information

 • Location
  Poznań
 • Interests
  Lotnictwo, na resztę za mało tutaj miejsca ;D
 • Occupation
  Ratownik Medyczny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przepraszam, nie znam się ale się wypowiem, ja jak mam cieniutką linę zrobić, to używam wyprutej z rajstop nitki, którą dosyć łatwo się naciąga. Nie była by odpowiednia do tego?
 2. Chciałem prosto z pudła zbudować ten model i wszystko było pięknie ładnie. Z rzeczy które sam dorobiłem to węże i butla (tlenowa? Zielona) przy fotelu wyrzucanym, także rączka katapulty i te czułki przy oparciu głowy (nigdy nie wiedziałem co to, lampki?). Jednak biednemu zawsze wiatr w oczy... Tak naprawdę moja wina i głupota. Oprócz ogólnie kilku rzeczy jeżeli chodzi o dokładność spasowania, podczas pryskania clarem za mocno przechyliłem aero i mi się wylał zaraz za owiewką trochę rozpuszczając malowanie. Musiałem poprawić to tak jak potrafiłem najlepiej. Na dodatek zaciągnął mi ten clar pod
 3. Dziękuję myślę, że jak zabiorę się za niego to przemianuję ten temat na jedyny właściwy w tym dziale i będziecie mogli się ze mnie pośmiać ;D
 4. @Slaw_21 przyszedł mi ten U-boat w 350, zobaczę jak mi pójdzie, myślę, ze jeszcze jeden okręt tez zrobie w 350, a potem zdecyduję czy zostać jeszcze czy jednak rzucić się na 700. Nie mam niestety żadnego z okrętami doświadczenia, więc będę musiał na własnej skórze się przekonać.
 5. Aaa, dobrze dobrze Noo naogladałem się tych filmików też przez to jeszcze bardziej się napaliłem. @Szydercza Gała 1:144 to jednak trochę dużo, wolałbym się potem trzymać jednej skali żeby było porównywanie.
 6. Jest jakiś konkretny powód dlaczego akurat od tego? No akurat nigdzie nie moge znaleźć wersji IX-C, IX-B którą podałem za przykład by nie mogła być?
 7. Dzień dobry wszystkim, pierwszy raz udzielam się na tej części forum. Przepraszam, że temat założyłem w warsztacie, ale nie widzę żadnego odpowiednika tutaj pt. "Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedzi". Jeżeli temat do skasowania, proszę o usunięcie. Do brzegu więc. Tak się naogladałem tych pięknych okrętów i statków, że aż nabrałem ochoty na polepienie jakiegoś samemu. Nigdy nie kleiłem żadnego statku ani okrętu, za to chciałbym kilka poczynić. Od czego zacząć? Moje myśli na początek kierują się ku okrętom podwodnym, jako że wydają się proste i przyjemne, za to nie mam pojęcia w jakiej skali
 8. Czyli rozumiem, że osłona radaru jest pokrywana czymś przez co z czasem ona ciemnieje? Ciekawe.
 9. No faktycznie słabo na tych Hornetach widać te dwa różne kolory. Teraz jak się przyglądam temu zdjęciu to faktycznie spód jest chyba jaśniejszy, taki jak dziób. Ale tutaj wygląda to jakby miały być 4 kolory, główny ciemny na kadłubie, przy kokpicie, nos razem ze spodem i statecznik pionowy. Teraz dopiero zauważyłem, że to jest dopiero to malowanie do którego mam kalki. Co sądzicie?
 10. Na tych pierwszych 2 w ogóle tego nie widzę ;/ a na tym ostatnim martwię się że to światło odbite od chmur pod nimi. Instrukcji chyba bardziej chodziło o coś takiego jak na tym zdjęciu.
 11. Pytanko, mianowicie robię Tamiyi F-16CJ i będę malował w barwach ze Spangdahlem. Instrukcja mówi o 3 kolorach poszycia AS 26, 27 i 28, ja mam odpowiedniki gunze w FS. No ale jakbym się nie przyglądał to nie mogę dojrzeć trzeciego koloru na spodzie samolotu, wydaje mi się taki sam jak ten przy kokpicie, nie widzę przejścia żadnego. Czy to może jest jednak wina światła? Tutaj zdjęcia oryginału
 12. Bardzo ładnie i estetycznie
 13. Dziękuję, postshading robiłem mocno rozcieńczoną białą i żółtą gunze h, po jednej kropli farby i jakieś 25 kropel rozcieńczalnika, na ciśnieniu koło 10/15psi. No robiłem chipping pędzelkiem, faktycznie mógłby być bardziej suchy bo ciapki się porobiły. Niestety ciężko mi było znaleźć zdjęcie dokładnie w tym malowaniu. Ale miałem zdjęcia w innych kamuflażach jak np. mechanicy się opierali o pokrywę km'ów, reszta to głównie domysły jak pilot wchodził do kabiny i co mógł przetrzeć. Tak ale przyznaję jest to miejsce, które mogłoby być lepsze.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.