Jump to content

HKK

Members
 • Content Count

  142
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23 Excellent

About HKK

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Można jeszcze wspominieć o Paul-u Flory i kanale florymodels: https://www.youtube.com/user/florymodels Zaletą jest duża ilość materiału i częste aktualizacje. Szczególnie liczne są recenzje modeli, sprzętu i akcesoriów. Samo modelarstwo Paul-a nie należy do jakichś szczególnie wybitnych ale dla początkujących i średnio zaawansowanych jego prezentacje są często ciekawe. Czasem gada głupoty, ale to zdarzyć się może każdemu. Szczególnie przy takiej ilości materiału. Natomiast boli mnie, że przy obcojęzycznych kanałach modelarskich polskie wyglądają żałośnie. Przynajmniej te które oglądałem. Zdecydowanie brakuje kogoś, kto dobre modelarstwo połączyłby z dobrą prezentacją. Lubię KFS, ale on filmuje tylko przy okazji warsztatów na żywo.
 2. HKK

  Aerograf cz.2

  Możliwe. Nie używałem ani Evo ani Revo. Za ten "pinądz" mozna mieć PS-270/289 jak dobrze pokombinować.
 3. HKK

  Aerograf cz.2

  Mówimy o najtańszym Evo. Ale owszem, można. Biedne, łyse Revolution.
 4. HKK

  Aerograf cz.2

  Harder Steenbeck nie kończy się na Ultrze Evo i Infinity. Jest jeszcze Hansa. W cenie Evolution mamy niewielki, precyzyjny aerograf oparty o zupełnie inne dysze i igły, których nie dotyczą problemy sztandarowej rodziny HS.
 5. HKK

  Aerograf cz.2

  To dziwne, bo jak pisałem, jestem zadowolony ze Sparmax-a a wg gościa ten zaworek w niczym nie jest lepszy od HS. Może to kwestia jakie ciśnienie masz ustawione na kompresorze i jak bardzo chcesz je zdławić? Ja ma na sprężarce zwykle między 2 a 2.5 atm czyli tak 30-37 psi. Sporo, ale przydaje się przy przedmuchiwaniu. Do malowania dławię zaworkiem i jest git. Bez względu czy użyję zaworu na aero czy na szybkozłączce.
 6. HKK

  Aerograf cz.2

  Tu jest porównanie chinola, Sparmaxa i H&S: https://avwairbrushworks.wordpress.com/2016/08/24/shoot-out-mac-valves/
 7. HKK

  Aerograf cz.2

  Ale masz ten zawór fpc od H&S czy "zwykły" zintegrowany z szybkozłączką? Bo owszem, wszystkie powszechnie dostępne (czyli chińskie) zawory na szybkozłączkach to zwykle szajs. Dopiero zawór Sparmax-a dał mi poprawną pracę. Co do mniejszej wygody takiego zaworu to się zgadzam. Ale dopłata 200 zł za zintegrowany z aero jest groteskowo wysoka. Nb. zawór w Procon-ach działa tak samo dobrze jak w Iwatach. Bo jest identyczny
 8. HKK

  Aerograf cz.2

  Nie tylko nie ma dowodów na proporcjonalny wzrost jakości ale na jakikolwiek wzrost również.
 9. HKK

  Aerograf cz.2

  Taki zawór do H&S można dokupić. Kiedyś oferowali wersję Evo fpc od razu z tym zaworem. Nie wiem, czy nadal dostępna. Swoją drogą uważam, że zawór na szybkozłączce (pod warunkiem, że nie tani "chinol") to znacznie sensowniejsza opcja w przypadku Iwaty. Różnica w cenie między Iwatą z zaworkiem i bez jest po prostu idiotyczna. Ok 200 zł. Zaworek pod zbiorniczkiem jest minimalnie wygodniejszy, ale nie warty tej kwoty.
 10. HKK

  Aerograf cz.2

  Twoja teza o wyższej jakości Iwaty niż Mr Hobby nie ma żadnych podstaw i żadnej bazy dowodowej. Tym bardziej, że nie posadasz i nie używałeś aero Mr Hobby porównywalnego z jakąś Twoją Iwatą.
 11. HKK

  Aerograf cz.2

  Możesz mieć rację z tą Iwatą, ale tylko jeśli przyszły użytkownik: uparł się, że aero musi mieć dyszę 0.2 oraz, zdecydowanie preferuje mały zbiornik i lżejszy/mniejszy aerograf Wtedy, Iwata HP-BP czy BH nie ma alternatywy w MR Hobby. Ale w każdym innym przypadku, nie ma wg mnie żadnych, ale to żadnych powodów dla których należało by wybrać Iwatę zamiast dwu- lub trzykrotnie tańszego PS-289/270. Co do PS-289 vs PS-270. Tym drugim nie malowałem, ale jestem w stanie się założyć, że 270 nie namaluje "cieńszej linii" niż 289. Różnica wg mnie będzie polegać na mniejszej zmianie wielkości plamki z odległością od materiału w PS-270. Jeśli ktoś głównie pracuje na małych odległościach i małych plamkach, to może 270 będzie wygodniejszy. W przeciwnym wypadku 289 jest właściwym wyborem.
 12. HKK

  Aerograf cz.2

  Raczej nie, jeśli wykluczyć mini pistolety lakiernicze serii G i LPH
 13. HKK

  Problem z Fengda BD-207K

  Przyglądam się temu zdjęciu i wydaje mi się jednak, że masz tam przewężenie. Ja bym włożył cienki śrubokręt, delikatnie poobracał i sprawdził czy nie "zaskoczy". Tym bardziej, że w modelu BD-207 powinno uszczelnienie być (nr 6 i 7):
 14. HKK

  Problem z Fengda BD-207K

  Jak wyciągasz igłę po malowaniu, to jest mocno brudna od farby? Jak tak, to chyba rzeczywiście nic tam nie ma. Wtedy musisz z tym żyć i czyścić aero po każdym użyciu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.