Jump to content

HKK

Members
 • Content Count

  170
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

30 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pamiętaj o pogodzie. Przy upałch i dużej wilgotności farby potrafią zachowywać się dziwnie. Szczególnie akryle. Poza tym, tak jak wielu też jestem zdania, że nie ma co się męczyć z różnymi akrylami wodnymi skoro są tańsze i dużo lepsze Tamiye. A jak komuś brakuje odcienia, to niewiele droższe AK RC załatwiają sprawę.
 2. HKK

  Aerograf cz.2

  Ale to właśnie pigment jest potencjalnie najbardziej szkodliwy. Cząstki stałe będą przez jakiś czas zalegać w drogach oddechowych. Więc w przypadku akryli wodnych i spirytusowych, maseczka przeciwpyłowa powinna dać wystarczającą ochronę. A co do tej "chemii" zawartej w farbach rozpuszczalnikowych, to też nie dajmy się zwariować. Ona nie jest toksyczna, bo nikt by jej nie dopuścił do sprzedaży. Jej skutki to typowo nudności i zawroty głowy. I to przy "przedawkowaniu". Zresztą sprawa indywidualna. Na niektórych działa luż w niewielkim stężeniu, na innych prawie wcale. Trwałe skutki dla organizmu to zapewne lata regularnego wdychania w dużych dawkach. Komuś przeszkadza zapach lub lubi dmuchać na zimne - niech zakłada rozbudowane maski. Daleki jestem od tego, aby krytykować ostrożność. Ale paniki nie siejmy.
 3. HKK

  Aerograf cz.2

  Na drobinki farby, to maska przeciwpyłowa powinna wystarczyć. Nie przesadzajmy.
 4. Przepraszam, jeśli niesłusznie odebrałem Twój post jako chamstwo. Humor mi dopisuje, dziękuję. Ale tak z ręką na sercu Jasiu - było to trochę drwiące, prawda? Przecież jeśli nie jesteś zainteresowany, to w jakim innym celu komentowałeś? Więc powiedzmy, że złośliwością odpowiedziałem na złośliwość a nie chamstwo. Również pozdrawiam. P.S Nb. kółka modelarskie tu gdzie mieszkam zrzeszają niemal wyłącznie starszych panów z kasą. Zgodnie z zapowiedzią odwołuję ofertę.
 5. Zgadzam się. Pod warunkiem, że pomalujesz nim swój pokój i pokażesz to na filmie. Albo nie, oddam Ci wtedy za darmo stoi?
 6. Może się to Ci wydać dziwne, ale ja naprawdę nie muszę sprzedawać tego aero. I chodziło mi jedynie o to, aby każdy ew. zainteresowany na tym forum nie ominął ogłoszenia które za chwilę już nie będzie aktualne. Dlaczego? Może to znowu będzie dziwne, ale zależało mi na tym, żeby z okazji skorzystali tutejsi forumowicze. Ten post wisi od dwóch tygodni i zaraz zniknie. Nikogo nim nie męczę. A jak tu i teraz nie ma popytu, żaden ból. Więc nie, nie jestem desperackim sprzedawcą aero który wciska swój "towar". Sugesta czy też "żart" typu - "masz trzy stówy i spadaj" jest chamski. Nie znam CIę, nie zasłużyłem na takie traktowanie. Mogę z zupełnie lekkim sercem oddać komuś ten aerograf w prezencie jak będę miał kaprys. A za "czy stówy" możesz się napić za zdrowie. Jeśli CIę stać oczywiście.
 7. Ostatni dzwonek. Jutro usuwam ogłoszenie i aero idzie na ebay-a.
 8. Przypominam się. Ostatnia szansa na kupienie tego aerografu za niemal połowę ceny sklepowej. Jeśli znajdzie się chętny, to 11 lipca aerograf będzie wysłany przesyłką kurierską z Polski bez żadnej dopłaty. W innym razie, z żalem sprzedam go na zagranicznej aukcji. Moim skromnym zdaniem, to niemal jedyny aerograf Iwaty dla którego stosunej jakości do ceny się nieźle broni. Trudno bowiem znaleźć wyraźnie tańsze aero które łączyłoby podobną jakość i parametry z niewielkimi rozmiarami i wagą.
 9. HKK

  Farby z bliska

  Widać, że nic nie widać Generalnie, Czarna Tamiya X-1 ma bardzo drobny pigment. I wygląda na to, że rozcieńczalniki nie mają wpływu na jego jednorodność.
 10. HKK

  Farby z bliska

  Teraz powiększenie obiektywu x40. To już na granicy sensowności dla mojego mikroskopu. Trudno złapać ostrość. Kreska na dole to 0.1 mm
 11. HKK

  Farby z bliska

  Obiecany test. Farba Tamiya X-1 (błyszcząca). Ze świeżo otwartego słoiczka, ale dość stara - 4 letnia. Rozcieńczana MLT, IPA, Revell Aqua Color Mix (spirytus techniczny i woda) oraz wodą kranówą. Najpierw małe powiększenie (obiektyw mikroskopu x4) żeby było widać jak różnie mieszanka rozlewa się i wsycha na szkiełku, co ma wpływ na grupowanie się pigmentu. Kreska na dole to 1mm
 12. HKK

  Farby z bliska

  Śmiało powiedziane. A pod jakim względem? Niestety nie mam żadnych podstaw, żeby wziąć tą ocenę poważnie.
 13. Na to wygląda. Iwata Eclipse HP-CS ale z dyszą 0.3 i blokadą iglicy. Czyli CSP znaczyłoby CS "Plus". Na korpusie nie ma nawet tego oznaczenia jest po prostu CS. Póki co, dostępna chyba tylko w Japonii. Dobra cena. Bardzo dobra.
 14. HKK

  Farby z bliska

  Tamiya XF-62. Nie pomyślałem o jednej ważnej rzeczy. Matowe farby w porównaniu do błyszczących mają często jakiś dodatek matujący, coś w rodzaju talku. Może te większe "kryształki" które widać gdzie niegdzie, to właśnie to? MRP to raczej nie dotyczy, tych "śmieci" jest zbyt niewiele i są duże.
 15. HKK

  Farby z bliska

  Dobra, zrobię jeszcze dziś.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.