Jump to content

i1117

Members
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by i1117

 1. Cześć, założyłem gąsienice wraz z dodatkowymi ogniwami na przedni pancerz. Pozdrawiam!
 2. Rozważam budowę tego modelu, dlatego będę podpatrywał. Szkoda, że nie planujesz złożenia kompletnego wnętrza. Powodzenia!
 3. Endriu, muszę wyjaśnić, że zdjęcie z 05.01 jest szkicem/wizualizacją czołgu wykonaną w Photoshopie i nie przedstawia faktycznego malowania. Zależało mi na zwizualizowaniu kamuflażu jeszcze przed rozpoczęciem jego wykonywania. Szkic była robiony "na kolanie" stąd taki a nie inny dobór barw. Pozdrawiam!
 4. Dziękuję Endrju. Nie jestem pewien, czy do końca właściwie zrozumiełem Twoje pytanie. Odpowiadająć, każda warstwa koloru, począwszy od ciemnozielonej, jest rozjaśniana. Nie rozjaśnialem tylko bieli, bo planowałem to ewentualnie zrobić na późniejszym etapie, po brudzeniu. Na etapie malowania olejami standardowo kolory te były dodatkowo przyciemniane i rozjaśniane. To wszystko na zdjęciach jest raczej mało widoczne ze względu na: -kamuflaż, który ukrywa tą modulację, -niską jakość zdjęć - mój skill (lub jego brak). Pozdrrawiam!
 5. Trzecia, ostatnia część z tego rzutu.
 6. Druga część powyższego, bo za mało zmniejszyłem zdjęcia. Wrzucam też kilka detali.
 7. Zrobiłem obicia i błoto oraz kilka detali. Przed nałożenie gąsienic mam jeszcze trochę detali do zrobienia/ dokończenia/ poprawienia. Pozdrawiam.
 8. Nałożyłem wash. Pozdrawiam!
 9. Hej, posmarowałem pojazd (kadłub) farbami olejnymi. Pozdrawiam.
 10. Zrobiłem kolor bazowy (4-kolorowy kamuflaż + biały zmywalny). Koła i gąsienice jeszcze nie tknięte. Pozdrawiam!
 11. Cześć, zamieszczam foty Tigera II, którego zacząłem składać ok. 2017r. i w końcu postanowiłem skończyć. Pozdrawiam!
 12. micmal - Tak sobie wyobrażam ten kamuflaż. Nie chcę podkreślać dobudówki innym malowaniem, bo mocno już zmieniła profil pojazdu - przeciwnie, chcę, żeby wtopiła się w resztę. fanpancerki - Inspiracją nie był Wot. Dziękuję za zachętę!
 13. Seb - To, w zamyśle twórców, niszczyciel czołgów (działo 105mm, 900m/s, z częściowo automatycznym mechanizmem ładwania). Można powiedzieć taki japoński odpowiednik Jagdtigera. Tu link do ciekawego artykułu: https://sensha-manual.blogspot.com/2016/11/type5-ho-ri-japanese-ferdinand.html M.A.V - Kamuflaż będzie trójkolorowy, zastanawiam się też nad dodatkowym białym zmywalnym.
 14. Cześć, kończę lepić poniższy pojazd. Prosto z pudełka, poza detalami zabudowy nadsilnikowej, które zrobiłem z części pozostałych po innych modelach i antenami Aber. Pozdrawiam serdecznie.
 15. Bardzo mi się podoba, lubię taki klimaty. Szczególnie podoba mi się surowość malowania i brudzenia. Kamuflarz też jest super - świetnie dobrane kolory. Dałbyś tylko większe zdjęcia następnym razem, bo nie widać detali.
 16. Odnosząc się do dyskusji o korozji pokryw, poniżej zdjęcia z których czerpałem inspirację. Pierwsz pochodzi z Primeportal i dotyczy rosyjskiego czołgu w nienajgorszym stanie, drugie znalazłem na jakimś forum i jest to prawdopodobnie stary polski czołg. Na obu zdjęciach widać, że pokrywy te są podatne na korozję. Jako ciekawostkę zamieszczam też schemat układu chłodzenia, na którym widać m. in. kierunek przepływu powietrza, który jest powodem korozji. Kolega Bzdura powyżej pięknie napisał o "visual interest", czemu zeswojej strony mogę tylko przyklasnąć.
 17. martinello - Kolor bazowy to Tamiya XF-51 Khaki Drab. Rozjaśnienia Ammo 925 - 929 (odcienie Olive Drab). Michal_G - Nie mogłem sobie odpuścić korozji na pokrywach. A tak serio na części zdjęć które oglądałem elementy te są skorodowane. Mariusz 72 - Liny potraktowałem za grubo pirmerem, dlatego nie widać na nich pojedynczych drutów. Nie chciało mi się tego już poprawiać. Mam przestrogę na przyszłość.
 18. copycat - Racja. Faktycznie bandaż jest w innym kolorze niż stal, ale widocznie rant jest za ciemny i na zdjęciach go nie widać. michal0281 - śnieg to AK-Int. Terrains Snow. To pierwsze moje użycie śniegu. Nakładałem go małym pędzlem, rozcieńczając wodą. Jak nie miałeś wcześniej do czynienia ze śniegiem sugeruję, żeby przed nałożeniem na model zrobić kilka testów, bo nakłada go się trochę inaczej niż farby i trzeba to wyczuć.
 19. Dziękuję za komentarze. W odniesieniu do kwitów na ten czołg - bazowałem na rodzinnym zdjęciu, zamieszczam je poniżej. Prawdopodobnie jest to Orzysz, koniec lat 80 lub początek 90. Dźentelmen po lewej to mój wujek. Jeśli chodzi o szachownicę, to zastowałem zestawową. Jak lepiłem model, nie zajrzałem nawet do kalkomanii, a jak trzeba było już ją nanieść, z niesmakiem stwierdziłem, że zamias rombu jest kwadrat. Początkowo chciałem szybko dokupić zestaw kalkomanii z rombami, jednak znalazłem zdjęcie z kwadratową szachownicą i zdecydowałem ostatecznie pozostawić tą zestawową. Pozdra
 20. Witam wszystkich na forum. Właśnie skończyłem T-55 Polish Prod. od MiniArt, liczę, że Wam się spodoba. Pozdrawiam!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.