Jump to content

i1117

Members
 • Posts

  29
 • Joined

 • Last visited

Reputation

68 Excellent

Personal Information

 • Location
  Białystok

Recent Profile Visitors

301 profile views
 1. Uszanowanie. W ostatnim czasie w dalszym ciągu lepiłem skrzynki, odchudziłem fartuchy i popracowałem trochę nad przednią płytą. Tak to wygląda na ten moment:
 2. bulik58 - Skrzynek jeszcze nie przykleiłem, natomiast śladami po kleju i innymi takimi niedoróbkami nie przejmuję się szczególnie, bo ich powierzchnię i tak będę się starał intensywnie ubrudzić. Natomiast nad fartuchami będę jeszcze pracował, bo faktycznie są za grube, pomimo wcześniejszego ich pocieniania. Zlikwiduję też widoczne ślady po pencecie, winikające z wyginania fartuchów. Edit - doczytałem Twoją uwagę nt. falochronu - wsporniki są, jednak niewidoczne. Falochron będę poprawiał, bo jest nieprawidłowo zamontowany. Grzegorz Grabowski - Sprawdzimy, jak dam primer. Dziękuję za cenne uwagi. Przy okazji - czy ktoś posiada zdjęcia wnętrza przedziału transmisyjnego T-72?
 3. Cześć. TAW - Przekonamy się, jak będę na etapie budowy wieży, bo jeszcze się jej nie przyglądałem. Co do budowy to dużo się nie zadziało, zrobiłem jedynie dwa nadbłotnikowe zasobniki.
 4. seven up, bulik 58 - Dziękuję, oglądałem. robertmodelarz - Widziałem już te konwersje, nie zdecydowałem się jednak. W ten weekend zlepiłem koła (starałem się zrobić zjeżdżone bandaże) i działo (lufa ABER). Pozdrawiam!
 5. robertmodelarz - Ładne zdjęcia, dzięki. seven up - Tak, zniszczenia są w planie. Knjaz - Myślą przewodnią producenta w tym przypadku jest jak najmniejsza ilość części w celu jak najszybszego montażu, kosztem detali. Nic nie wiem o wypuście Trumpetera (od pewnego czasu staram się unikać chińskich producentów), natomiast mogę porównać ten model z T-55 Miniarta, w którym filozofia jest odwrotna (mnóstwo części). Mi akurat odpowiada te drugie podejście, natomiast bynajmniej nie twierdzę, że model Amusing hobby jest zły. Dotychczas nie miałem żadnych problemów z dopasowaniem, czasami zdarzają się ślady po wypychaczach w potencjalnie widocznych miejscach, takich jak np. górna powierzchnia podłogi wanny i wewnętrzne strony nadbłotnikowych fartuchów, ale nie są to jakieś duże rzeczy. Pozdrawiam!
 6. Cześć, zacząłem lepienie T-72M1 od Amusing Hobby, poniżej kilka zdjęć. Planuję klimat syryjski. Pozdrawiam!
 7. Dziękuję serdecznie za komentarze koledzy. Odnośnie uwag copycata i Klapuocha do gąsienic, to muszę przyznać, że ich montaż nie był łatwy i to max co mogłem z nich uzyskać bez cofania się z robotą. Gąsienice są bardzo delikatne, a ja zdecydowałem się je pomalować przed złożeniem, co miało wpływ na ich późniejszy montaż. Gdybym miał to robić jeszcze raz, to najpierw bym je założył na koła i skleił, a dopiero później pomalował (podobnie jak magic tracki Dragona, z tą różnicą, że te są pracujące). Świetna uwaga . Można zapytać też, kto się na kim wzorował - projektanci pojazdu na mandze czy odwrotnie? Do szmaty były już wcześniej uwagi, Seb. Jednak ja z tej szmaty jestem całkiem zadowolny, Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!
 8. Cześć, skończyłem Ho-Ri II od Amusing Hobby. Postępy pokazywalałem wcześniej w warsztacie. Pozdrawiam!
 9. Cześć, robota zakończona. Fotki wrzucę do galerii. Dziękuję wszystkim za komentarze i wsparcie. Pozdrawiam!
 10. Cześć, założyłem gąsienice wraz z dodatkowymi ogniwami na przedni pancerz. Pozdrawiam!
 11. Rozważam budowę tego modelu, dlatego będę podpatrywał. Szkoda, że nie planujesz złożenia kompletnego wnętrza. Powodzenia!
 12. Endriu, muszę wyjaśnić, że zdjęcie z 05.01 jest szkicem/wizualizacją czołgu wykonaną w Photoshopie i nie przedstawia faktycznego malowania. Zależało mi na zwizualizowaniu kamuflażu jeszcze przed rozpoczęciem jego wykonywania. Szkic była robiony "na kolanie" stąd taki a nie inny dobór barw. Pozdrawiam!
 13. Dziękuję Endrju. Nie jestem pewien, czy do końca właściwie zrozumiełem Twoje pytanie. Odpowiadająć, każda warstwa koloru, począwszy od ciemnozielonej, jest rozjaśniana. Nie rozjaśnialem tylko bieli, bo planowałem to ewentualnie zrobić na późniejszym etapie, po brudzeniu. Na etapie malowania olejami standardowo kolory te były dodatkowo przyciemniane i rozjaśniane. To wszystko na zdjęciach jest raczej mało widoczne ze względu na: -kamuflaż, który ukrywa tą modulację, -niską jakość zdjęć - mój skill (lub jego brak). Pozdrrawiam!
 14. Trzecia, ostatnia część z tego rzutu.
 15. Druga część powyższego, bo za mało zmniejszyłem zdjęcia. Wrzucam też kilka detali.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.