Jump to content

dziuba

Members
 • Content Count

  320
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Interests
  modelarstwo, II wojna światowa
 • Occupation
  student

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki. Ten motyw z pcv jako konstrukcja i oklejenie hipsem przypadł mi do gustu. Czy możecie mi powiedzieć coś o tym pcv? Chodzi mi konkretnie o to czy się nie kruszy/łamie przy krojeniu, jak z jego wytrzymałością na nacisk (ściana 50cm będzie miała w skali 1cm, po odjęciu 2x2mm grubości pcv zostaje 6mm pustki) - wystarczy parę "wręg"? Czym to majlepiej kleić? edit:// @Mariuchana zdjęciach widzę, że powierzchnia jest lekko chropowata, odbiega gładkością od hipsu więc chcąc to użyć jako materiał końćowy musiałbym całość szpachlować i szlifować a to trochę za dużo roboty przy takim rozmiar
 2. To nie ma być replika tylko makieta. Gołe ściany z białym podkładem. Ściany bez drzwi, bez okien, bez żadnej faktury czy imitacji materiału. Tylko otwory na okna i drzwi porobione, nawet dach płaski
 3. żeby nakleić to na grubszy polistyren muszę również pociąć i ten grubszy, czy się mylę? Ogólnie będzie to makieta domu w skali 1:50, dwa poziomy, podstawka z cienkiej betonowej płytki, całość złożona z 3 części nakładanych na siebie, konieczność transportu. Z tego powodu musi być wytrzymałe i nie może się odkształcać.
 4. dzięki za odpowiedz, pcvka niestety odpada, jest zbyt chropowata a ja potrzebuję jak najbardziej gładkiej powierzchni.
 5. hej, wyskoczył mi temat i będę musiał zrobić makietę budynku (same ściany). Mój wybór padł na płyty polistyrenowe grubości 1.5mm, na łączeniach kątowniki w kształcie "L" i wzmocnienia z polistyrenu wewnątrz ścian. Pytanie moje brzmi czym najlepiej ciąć polistyren tej grubości? Mój nożyk ak-4 potrzebuje 2-3 cięć co daje mi nieładną krawędz na długości do 40cm. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek dodatkowe rady a propos takiego zagadnienia również chętnie wysłucham :)
 6. wiertełka od tamki i delikatna praca ręczną wiertarką i da się bez problemu wywiercić większe otwory, nic się nie poszarpie ze swojej strony - w nożyku AK-5 jest możliwość zamontowania dołączonej do zestawu igły - fajne bo się nie gubi :P
 7. takie pytanie... ile czasu zajmuje Ci przerabianie fotek aby skala 1:24 była widoczna jako 1:72?
 8. Mates: zobaczę po podkładzie, było szlifowane papierem od 600 do 2000, pod palcem pupcia niemowlęcia, na fotkach jakaś masakra. Solo: gdzie dokładniej? ogólnie wszystkie krawędzie + mocniej miejsce gdzie pilot ładuje się do kokpitu przeciągnięte, na fotkach oczywiście słabo widać edit:// a jeżeli psiknę sobie podkładem tylko ten kawałeczek, gdzie było szlifowane to potem nie sprawi to żadnych problemów?
 9. Praca wre a ja mam pytanie do was: Kokpit też psikamy bezbarwnymi? Czemu pytam... zamaskowanie tego cholerstwa trochę zajmuje, a tu jeszcze miałby dojść gloss, wash, matt.... Ewentualnie jak położę warstwę bez maskowania - ergo trochę wyjdzie poza - będzie to potem widoczne pod podkładem?
 10. Tak, jak pisałem wyżej da się to zrobić z główną golenią. Ideałem było by z kompletem, ale niestety.
 11. c.d. Pod elementem fototrawionym wywierciłem otwór i wkleiłem kołek aby się nie oderwał.
 12. Zawsze sobie obiecuję, że nie będę kleił drutu. No i wyszło jak zawsze... Golenie w związku z tym będą zamontowane przed wklejeniem podwozia. Co prawda instrukcja nakazuje już po, niemniej przymiarki pozwoliły upewnić się, że da się odpowiednio wymanewrować aby weszło. I dla porównania: P.S. muszę kupić inną żarówkę bo od ledowej się robią takie piękne czarne linie
 13. chociaż już wiesz jaki kolejny model będziesz sklejał
 14. Ja sobie tylko tak usiądę i popatrzę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.