Jump to content

Mikolaj75

Members
 • Posts

  2,470
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  41

Mikolaj75 last won the day on September 9

Mikolaj75 had the most liked content!

Reputation

893 Excellent

3 Followers

Personal Information

 • Location
  Gorzów Wlkp.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W ogóle nie ma luzu... Mam inne spostrzeżenia. Nastąpił wzrost świadomości, wiedzy i przemyślanego eksperymentowania. Te techniki są przydatne, o ile stosowane sensownie. Wydaje się przy tym, że kratka na razie pozostanie obowiązkowym etapem przejściowym dla modelarzy początkujących, co samo w sobie jest w porządku, jeśli nie pozostanie osiągnięciem szczytowym. Oczywiście mówię o sytuacji zakładania przez modelarza zamiaru wykonywania modeli redukcyjnych, a nie ulepów.
 2. Napisałem przecież co mi do tego. Podobnie by mi przeszkadzało, gdyby Eva Gevorgyan po mazurku wstała, splunęła i rzekła "niezła chałtura", mimo, że na odbiór utworu w trakcie wykonywania nie ma to wpływu. I mam przekonanie, że Roland już nie będzie budował ulepów.
 3. Podoba mi się. Dwie uwagi: - nieco schematyczne podejście do preszajdingu dało trochę za mocny kafelkowy efekt, a szkoda, bo widać, że bardzo sprawnie malujesz; - zrezygnuj ze słowa "ulep" - pewnie w założeniu ma być luzackie, a jest raczej prostackie. Z reguły stosowane jako profilaktyka przed - słusznymi najczęściej - zarzutami niestaranności
 4. Nie wiem co poradzić - ja nie miałem nigdy żadnych problemów z AK Extreme Metal - z wyjątkiem "polished aluminium" - ta miała tendencję do ścierania się, pozostałe szybko wysychały i były trwałe. Może po prostu odczekaj jeszcze kilka dni (w tym czasie można rozgrzebać kolejny model.. - tak ZŁY podpowiada..) Sam model wygląda bardzo ładnie.
 5. Grzesiu - nie zauważyłeś wielkiej litery w słowie "Takom" - wszystko jest poprawnie Łukasz- fajny hihopterek będzie, trza też wejść w tę działkę....
 6. Ładny, nie ma co... Swoją drogą, aż się nie chce wierzyć, że IBG w rodzinie 11-24 zrobiła szkło rodem z wczesnych Novo/Frogów. Blaszki mogą to ratować może w 11, ale w P.24 nie wierzę, że ktoś wygnie estetycznie te blaszki, a potem czysto i trwale wklei szybki w większości nierozwijalne.. No to teraz Bercik trza 11c przyszykować
 7. Rafał - żeby nie perspektywa krasnali, to wiesz... w ogóle bym w tym nie robił...
 8. Sky i blackriver - z dokumentami do Dorniera 24 jest kłopot. Ja też nie odszukałem dobrych planów, a o nitowaniu nie ma mowy. Linie oraz nity starałem się odtworzyć przez analizę zdjęć. Bardzo pomocne są strony: www.dornier24.com oraz www.seawings.co.uk, tam można dużo znaleźć. Są książki typu monografia, ale bardziej poświęcone są stronie historycznej niż technicznej. Muszę przyznać, że to jeden z trudniejszych moich projektów jeśli chodzi o gromadzenie dokumentacji.
 9. Cześć, da się jakoś sprawdzić, czy rejestracja przebiegła pomyślnie?
 10. Dzięki za kolejne oceny. Kolekcjoner WP - kolory to mieszanki - piaskowy kładziony na modulowany podkład w bardziej żółtej tonacji, szarawy kolor to hemp 336 z kropelką brązu i szarości, zieleń 303 i brąz 37 rozjaśniane - wszystko gunze H. Na to obszarowe rozjaśnienia oraz mocne rozjaśnienia punktowe. Potem błysk, po kalkach filtr w piaskowo-żółtej tonacji. Potem oleje i pigmenty. Obawiam się, że nie da się dobrać kolorów jako konkretnego numeru z palety producentów. I uwaga - kolory dobierałem według własnego wyobrażenia na podstawie czegoś w rodzaju "średniej" wizualizacji z dostępnych barwnych schematów. Tym samym prawdopodobieństwo, że są idealnie dobrane jest niewysokie
 11. Dziękuję wszystkim za dobre opinie. Rafał - mówisz, masz. Taki terenik się robi, niezbyt oryginalny, ale jest po prostu tylko nieco większy od obiektu:
 12. Przyjemny modelik prosto z pudła, usunąłem jedynie antenę ramową i przeniosłem narzędzia z tyłu na bok pojazdu. Zestaw ma kilka uproszczeń do których należy przede wszystkim zaliczyć słabą (czy wręcz brak) struktury gąsienic w widoku z przodu/tyłu oraz brak charakterystycznego dystansu pokryw silnika nad błotnikami. Niemniej uważam zestaw za bardzo przyjazny. Skupiłem się na szacie graficznej, jako że czołgutek słowacki jawił się bardzo atrakcyjnie. Jak wyszło oceńcie:
 13. Uważaj, bo klubik 144 potrafi wciągnąć.. A modelik urokliwy, podoba się.
 14. Podoba mi się ten model. Szczególnie armata i wysmakowana eksploatacja
 15. Dzięki serdecznie, djack - ja te kalki miałem normalnie na arkuszu w pudełku - przypuszczam, że FtF w przyszłości wyda LT-38 i już te kalki tak są zbiorczo wydrukowane. Poza tym robi je (i inne ciekawe do rodziny PZ 38) Ropos. Fleczer - no właśnie - jak to jest z nazwą? Czasem piszą Skoda, czasem Praga, a czasem tylko LT-38 albo LT vz. 38... Trudno się połapać. Ktoś wie..?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.