Jump to content

Mikolaj75

Members
 • Content Count

  2,211
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

Mikolaj75 last won the day on January 6

Mikolaj75 had the most liked content!

Community Reputation

261 Excellent

Personal Information

 • Location
  Gorzów Wlkp.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ładny obiekcik. Nastraja na rozglądnięcie się za jakimś "słynnym przelotem"...
 2. Dzięki panowie. eLCe - Silnik był prezentowany na kilku imprezach i na razie wygląda na to, że po raz kolejny będzie to możliwe dopiero z całym samolotem. kapsel - przy okazji zrobię fotkę, ale ogólnie masz pod nim szarą płytkę, która faktycznie jest kartą bankową. Także jako taki punkt odniesienia jest. Sam silnik - dla przypomnienia (bez dopalacza) ma 46 mm.
 3. I dla Suczki się znalazło trochę czasu - dopalacz i dysza gotowe: I nie mogłem odmówić sobie przymiarki, aby zobaczyć jak to wygląda razem: CDN :-)
 4. Są - przy założeniu, że z nich korzystamy. Ja sobie zrobię nowe 😉 Dzięki wszystkim za akceptację urządzenia wnętrz :-)
 5. No to wreszcie kadłub sklejony: I kilka zbliżeń: CDN...
 6. Zgadzam się z Grześkiem, słabe te paski. Do tego same utrudnienia poprzez wcześniejsze wklejenie wszelkich anten i chwytanek. Są taśmy np Aizu czy Hasegawa, masz wtedy tę samą szerokość i elastyczność. Dziobowi zdjęcie masek nie pomoże. No i jeśli już wmówisz sobie tę dwuleworęczność, to już zawsze będziesz o niej pisał, wklejał emotki, a postęp będzie niewielki...
 7. eLCe - jest to zrobione na podstawie metody omawianej wiele lat temu w Aeroplanie przez Andrzeja Ziobra, choć z pewnymi zmianami. Otóż po wycięciu płytek, przeszorowałem je nieregularnymi ruchami bardzo grubym papierem ściernym, dzięki czemu powstały dość głębokie ryski. Później powierzchnia została wygładzona pilnikiem gąbkowym i pomalowana kolorem "drewnianym". Potem brązowy wash na kilka podejść - musi być wycierany z wyczuciem, żeby powstały różne zakresy wytarć, co ułatwia imitację drewna. Skoro się podoba, to się cieszę. Swoją drogą ciekawi mnie jak to działa na większych powierzchniach i jak wiara radzi sobie np z Fokkerowym płatem, jeśli nie chce korzystać z kalkomanii.. Temat do zbadania..
 8. Fajna rzecz. Zobacz czy da się przepolerować otworki w fotelu zaostrzoną wykałaczką. Będą subtelniejsze. :-)
 9. Dzięki. Już wyjaśniam: zegary są z kalkomanii wyszukanych w magazynku kalkomaniowym. Każdy zegar osobno wycięty i nałożony w punkt wyznaczony przez farbę. Krok po kroku ten sposób pokazywałem w warsztacie Guizhou FT-7, w razie potrzeby zapraszam tam właśnie :-)
 10. Dzięki wszystkim, nigdy bym nie sądził że teczka będzie tak miło przyjęta, małe to, takie niesamolotowe... 😉 No to tak w każdym razie... Trzeba ten plankton jakoś upchnąć do kadłuba... I kilka zdjęć, bo po montażu już będzie trudno fotografować: Skorupa w ogólności: Fotele: Blaty do biura: i tablica przyrządów: CDN
 11. Z modelu na model coraz lepiej. Podoba mi się, że zaplanowałeś malowanie na podstawie źródeł i bez trzymania się schematów. Interpretacja ciekawa. Pracuj jeszcze nad jakością budowy - czystość i geometria. Z pewnością będę zaglądał do kolejnego Twojego tematu :-)
 12. Dzięki za komentarze. MAV- dzięki, mam to, tyle, że wbrew pozorom to nie jest Holender, tylko Niemiec pomalowany na Holendra, ale oczywiście większość obrazów jak najbardziej przydatna, choć wymagająca ostrożności w stosowaniu. Takie łobuzy 🙂
 13. Bielsko wspominam bardzo miło, nie chcę obiecać, że będę, ale na pewno się postaram. MAV - rury to dziwo jakieś, najwyżej wykonam je w nieświadomości przeznaczenia... Malutki apdejt gadżetowy - ogólnie mam gotowe wszystkie elementy wnętrza, pomalowane, czekają na trochę eksploatacji i plan montażu oraz dokończenie tablicy przyrządów wg metody pokazanej w FT-7. Na drzwiach pomiędzy kabiną pilotów a biurem wisi sobie teczka - zapewne na mapy, szyfry, termos i kanapki. Wykonałem ją jako kolejny ożywczy element wnętrza. Na początek wyciąłem płytki imitujące wnętrze teczki oraz przygotowałem szerszy pasek folii aluminiowej: Pasek folii został zagięty nieco szerzej niż płytki z zachowaniem pewnej grubości krawędzi gięcia: Po docięciu "zamknięcia" teczki pasek został zagięty na wiertle: A potem sklejone razem wraz z zapinką (ze złomu części foto) i dodaną rączką: I pomalowane wraz z washem (po macie jeszcze okredkuję zapinkę na srebrno): I przymierzone do drzwiczek: Niedługo montaż kadłuba, wreszcie... 🙂
 14. Mam uwagi mniej więcej zbieżne z tym, co napisali Solo i Spiton. Nie znaczy to, że mam jakiś patent na lepsze zrobienie tych plamek. Na gorąco przychodzi mi pomysł, aby spróbować to wykonać poprzez klasyczny preszajding przy bardzo starannym naniesieniu plamek od szablonów lub niekiedy nawet ręcznie. Dwa pytania o kalki: 1. Jaka jakość i jak się zachowują, czy są jakieś złe niespodzianki? 2. Czy był problem w zakupie? Pytam, bo czekam na przesyłkę już ponad 1,5 miesiąca...
 15. Generalnie się podoba. Te duńskie wycierusy to idealny temat do doskonalenia aero. Kalki ze Stoppela czy jakieś inne?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.