Jump to content

Mikolaj75

Members
 • Content Count

  2,340
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

Mikolaj75 last won the day on October 4

Mikolaj75 had the most liked content!

Community Reputation

527 Excellent

Personal Information

 • Location
  Gorzów Wlkp.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. O to to, podoba się i zapamiętuję. Ekstra jest!
 2. Dzięki za komentarze. Właśnie dla szaty pochwyciłem ten zestaw.. Faktycznie miło, że mamy dziś do wyboru kilka dobrych zestawów i kolejne ciekawe zapowiedzi. Sam szykuję się na "przegląd 24-ek". Rymulus - wash jest problematyczny, trzeba to robić na raty, bo co oczywiste chętnie wlewa się w żłobki, a linii trzyma się słabo. Nie mam jakiegoś jednoznacznego patentu na to i chętnie poznam pomysły gdybyście mieli sprawdzone/zaplanowane/teoretyczne :-)
 3. Dzięki za opinie. Peacemaker - a może inny sposób na rozwiązanie Twego dylematu: 1. w pierwszym schemacie (polskie khaki i rondle) możesz zrobić P.7a; 2. w drugim tak jak ja P.11b; 3. W trzecim P.11c 4. Nie mówiąc już o tym, że jest jeszcze P.24 z Azura, a nie wierzę że IBG nie wyda P.11f koła/narty i pewnie P.24 też... Czyli spokojnie kilka rumuńskich Pezetelek (IARek) można zbudować w różnych schematach, a te 3 pierwsze na jednym arkuszu kalkomanii (pomijając cyfry, ale to zawsze da się znaleźć).
 4. Hej Xmen - nie kumam trochę tej antyeksploatacyjnej krucjaty. Ja szanuję Twoje podejście (choć go nie podzielam), ale nie odmawiaj proszę pasji weatheringowcom określając ten nurt bzdurami...
 5. Dziękuję wszystkim - jmx - było takie kamo i jest dobrze udokumentowane. Między innymi silne kwity spowodowały, że je wybrałem.
 6. Po skrótowym warsztacie poświęconym głównie kolorowaniu, modelik gotowy:
 7. A powiedz proszę: 1. Jak budują się te modele 109-tek z AZ?; 2. Czy przyglądałeś im się pod kątem merytorycznym? Tj. czy AZ dba o poprawność wersji itp..?
 8. Przemyślę... Na początek kup pudełko ze szpilkami i utnij czubki... To tak na gorąco
 9. Daj fotę, co ma być. Na gorąco przychodzą mi na myśl cięte równo pręciki, ale wolę zobaczyć co tam chcesz wydłubać. Kiedyś w Jaku robiłem, ale to było łatwe, bo tylko fragment był widoczny.
 10. Rymulusie - no pięknie jest. Ja to mogę ocenić pod względem czystości, ostrości detalu i kompozycji. Marcin ma tę przewagę, że mało kto podskoczy mu merytorycznie. Jak Ci dał "szóstkę", to myśl czy nie otwierać więcej i więcej... Będzie ikoniczny Kocur w 72 :-)
 11. Dzięki wszystkim. W zestawie są naprawdę ciekawe malowania. Moses - trochę zbyt szumnej nazwy użyłem - model został pokryty mgłą z bezbarwnego matu C30 z kropelką koloru "tan". Spełniło to zatem dwa zadania - zmatowiło i delikatnie sfiltrowało. W większości moich modeli na pewnym etapie stosuję ten zabieg - dobór koloru kropelki "filtrującej" zależny oczywiście od potrzeb.
 12. Dzięki za serduszka Tymczasem po kalkach, łoszu, montażu głównych części, przyszedł filtr matujący i coś tam zaczyna być widać: Teraz trochę brudzenia, eksploatacji i innych zdrapek, montaż finalny i powinien niedługo być koniec :-)
 13. Kowal - rób jak podciech z KayFranzem gadają. Inne metody to nie w tym obszarze. Gdybyś chciał, możesz rzucić okiem u mnie w Dornierze - tam zastosowałem tę metodę szklenia. Nie ma co stosować półśrodków, bo wbrew pozorom te małe okienka mocno wpływają na odbiór dużego modelu - to nie jest tak, że małe okienko może być brzydkie, bo jest małe i niby go nie widać... Widać jak diabli, a brzydkie nawet bardziej niż ładne
 14. Dobra, to na podstawie Mosesa jeszcze raz: Przynależność państwowa: I kolektor:
 15. A jak się wkleja same linki? Ja jestem retro... nie wiem jak...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.