Jump to content

aqws99

Members
 • Content Count

  217
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by aqws99

 1. U mnie w mieście też była wyp... ale nic ciekawego nie było tylko ten he 70 no i kilka tych składanych easy kitów...
 2. No i takiej odpowiedzi oczekiwałem ;) Teraz wiem, jakie farby przynajmniej potrzebuję ;)
 3. No to jeżeli to... nie jest schematem malowania... To gdzie jest drugi schamat malowania skoro są kalki do dwóch malowań??
 4. fulcrum_29 Powiem więcej praca nad silnikami zaczyna się od początku... jak się okazało gunze aluminum jako pierwsza warstwa to był zły wybór ;( ta farba jest tak śliska po wyschnięciu, że przy zdejmowaniu taśmy maskującej zeszły z niej wszytskie inne warstwy... płatami ;( tak więc silniki zostawiam na koniec, jak pomaluje model, zamaskuje brzegi i pomaluje silniki valejo, nigdy wiecej gunze!! wyżucam wszytko co mam na śmietnik ;( Aby nie być gołosłownym... podkład gunze white base, zniszczył mi aero (nieodwracalnie).... maskol gunze spowodował przebarwienia na farbie... metalizery nie n
 5. Czy ktoś się orientuje, czy jest jeszcze giełda modelarska w Katowicach?? Kiedyś była w pierszą niedzielę mieisąca na dworcu. Czy nadal tak jest? Bo wybrałbym sie w niedzielę... no i czy jest coś ciekawego dla lotników 1:72 czasem... bo czytałem na forum kolejkowym o giełdzie wiec może to tylko giełda kolejarzy??
 6. Kolejny mały kroczek... cieniowanie aluminium valejo + szybko po pracy zrobione dysze kol. Iron Gunze, tak by zdążyło przeschnąć... późną nocą sido, wash... rano sido i będzie można przyspieszyć prace przy su w weekend ;)
 7. No dzięki za pomoc... mój f 15 italki mam wrażenie ma malowanie jednokolorowe, dla wersji współczenej i na okłądce z tyłu dwukolorowe dla jakiegoś wariantu z przed lat '80 ?? Są do niego inne kalki wtedy (kolorowe), a ja chcę zrobić z szarymi kalkami... Tu jest instrukcja... chcę zrobić wersję z instrukcji nie okładki... http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=113409 Z kolei EF-2000 to light ghost grey http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=113388 I dlatego pytałem czy te samoloty są/były malowane tą samą barwą w ramach ustaelń Nato??
 8. Kolejnym krokiem było psiknięciem kolorem steel. Najpierw użyłem steel od valejo, ale jak się okazało kolor ten jest identyczny jak aluminium gunze ;) i nie było widać różnicy... więc musiałem użyć steel gunze, pomimo, że przez to mam kolejną noc czekania aż wyschnie farba (valejo są szybsze)... Na górnej pow. spróbowałem metody z gumą typu ,,blue-tack" (białą ;) ) ... Na dolnej pow. psiknąłem prosto z ręki (trzęsącej się ) ... tu efekt widoczny jest od razu, gumę muszę dopiero odkleić... Jutro Iron na dysze potem sido, i wash i sido i zamaskuje całość silnikow ;)
 9. Heh ;) No tak pomyślałem, taśmy mam dużo wiec czemu nie maskować dokładnie ;)
 10. Dzisiaj zrobiłem podkład dla silników kolor aluminium. Jutro najtrudniejsze malowanie z ręki kolorami steel i iron aby wycieniować i urealnić ich wygląd... ps: Jachud3 masz swój wkład, jednak zakryłęm stateczniki ;) footribe mam aero takie proste, pseudoiwate z tylną regulacją, nazwy nie pamiętam, cena ok 160zł. Narazie łatwo nie jest ale uważam, że dobry na pierwszy raz, bo szkoda by zepsuc aero za 500zł... swoja drogą przy robieniu miga zepszułem nieodwracalnie psikawkę ab1000... ;)
 11. No malowanie jak wyżej pokazana 711... miałem opcję zrobić z niego su 35, bo kalki mam, nawet farby (dodatkowo zielony) ale ostatecznie zrobię su 37. Pewnie su 35 też kiedyś się pojawi, jak będzie lepszy model jako baza ;)
 12. Heh... akurat nie zgadłeś, bo to mój drugi model z aero... myślę jednak, że będzie dobrze. Doświadczeni takie rzeczy z ręki malują ;)
 13. Nie no bez przesady, aero nie ma aż takiego rozrzutu.
 14. Etap kolejny.... model oszlifowany i zamaskowany, przygotowany do malowania silników. Mam zamiar użyć metalizerów gunze, kolejno aluminium, stainless i iron tak by wyszło w miare naturalnie...
 15. Dziękuję, za pomoc, tak więc jak przypuszczałem kolor biały, no i tak też będzie u mnie ;)
 16. Mam takie pytanie... Zgromadziłem farby potrzebne do pomalowania tego modelu, lecz w instrukcji zauważyłem, zdaje się błąd. W schemacie malowania podaje ona kolor dla dziobu samolotu jako "Gunship Gray", a dla końcówek sterów pionowych "Flat Tan"... Tymczasem zdjęcia tego samolotu i filmy z internetu raczej sugerują, że nos jak i końcówki sterów powinny być tego samego koloru... tak więc albo obie części "Flat Tan" albo wręcz "White"... Co o tym myślicie?? http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=115100
 17. No dziś model sklejony i zaszpachlowany, wieczorem czeka mnie jeszcze żmudne szlifowanie i przygotowanie powierzchni do malowania... sterów pionowych nie przykleiłem, to ułatwi malowanie silników, później je zamaskuje, przykleje ogon x2 i wezmę się za malowanie kamo ;)
 18. No to zapoczątkuję, nową relacje... tym razem moja ulubiona rodzinka Su 27, dokładnie Su 37 model Zvezdy 1:72... sam model kiepski, linie wypukłe, ale zrobię go dla samego malowania, co z tego wyjdzie zobaczymy ;) Zapraszam do odwiedzania tematu Na początek, wykonałem kabinę, nic ciekawego więc nawet nie ma zdjecia przed wklejeniem do kadłuba, no i przygotowałem podstawowe części samolotu do sklejenia i zaszpachlowania, a szpachli pójdzie mnogo ;)
 19. Nie to, nie to... Psikałem półmatem, jak była jeszcze zaklejona... gdy ją odkryłem, to jeszcze pomalowałem ją sidoluxem, i wtedy przez mikroszczeliny dodtało sie do środka jak myślę para wodna, zaparowało od środka, na zdjęciach własnie to widać, ale dziś już powoli ustępuje, mam nadzieję, że z czasem całkiem odparuje. Dzis samolot wrócił po wczorajszym locie ;) ... gdzie był... top secret mission ;)
 20. A szef teamu mówil Vetelowi ,,Uwazaj na Kubike'' ;)
 21. Galeria ukończonego migusia ;) Pierwszy model z użyciem aero... ;) Nie ostatni... No ale model już nie u mnie... w ten sposób się ulotnił ;)
 22. Model dostał lampki, o jakich mowa była wcześniej... resztę detali i lakier półmat... więc gotowe... Model na zakończenie (krótkiej) relacji wygląda tak... no i zapraszam do galeri, gdzie będzie foto z kilku stron ;) Pozdrawiam... ps: A od jutra zaczynam, kolejny projekt, co to będzie sam nie wiem, szafa bogata więc wybór trudny ;)
 23. No właśnie mam instrukcje od italeri (stare wydanie)... i tam jest błąd polegajacy na tym, że do rysunku z malowaniem nie dodali oznaczenia kolorów...
 24. Mam pytanie jaki to kolor który spotykamy na maszynach usa?? np. Czy nazywa się ,,dark gull gray" czy ,,light ghost gray" ? Jeżli można to od razu jaki to jest nr. valejo air? I czy Eurofighter jest malowany tym samym kolorem co amerykańskie maszyny w ramach porozumienia/ustaleń Nato ??
 25. Ja nie wykonuję tego modelu... anie interesuję się szwabskimi samolotami, ale myślałem że to latało nad Polską?? Ostatni nawet widziałem jakiś dokument w tv gdzie widziałem he111 i to miało być o walakch wrześniowych... no cóż telewizja kłamie...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.