Jump to content

mae

Members
 • Posts

  553
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

mae last won the day on September 16 2019

mae had the most liked content!

Reputation

17 Good

Personal Information

 • Location
  Łódź
 • Interests
  Modelarstwo

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Co do koloru - w przytoczonym przezemnie filmiku na zdjęciach samochody są bardziej różowe niż piaskowe. Być może kolor AK bardziej nadaje się na samoloty. Piasek to całkiem ciekawy produkt od Vallejo - pasta Desert Sand. Można ją rozcieńczać wodą, a gdy trochę podeschnie fajnie się układa jej powierzchnię, można łatwo odbić buty żołnierzy i zrobić w piasku ślady. To było moje pierwsze podejście do tej pasty i jestem całkiem zadowolony, to dobra baza. Pastę podmalowywałem, ale bazowy kolor pasty jest moim zdaniem bardzo fajny, ładnie też pracują z nią farby olejne. Pastę nakładałem na jakąś masę szpachlową dość grubo, miejscami warstwa miała kilka mm i po wyschnięciu nie popękała.
 2. Bardzo dawno nie prezentowałem już żadnej pracy w 1/35, więc cieszę się, że w końcu udało mi się ukończyć kolejną pracę i mogę Wam ją pokazać. Model to Land Rover od Italeri prezentujący specjalną wersję samochodu terenowego zrobionego na potrzeby oddziałów brytyjskiego SAS. Model został wzbogacony o blaszki Eduarda i tobołki od Legenda (oba zestawy dedykowane do modelu Tamiya, ale do Italeri także udało się je wykorzystać). Figurki to produkt firmy Tahk model (zza wschodniej granicy). Model Italeri to raczej kasztan i bez waloryzacji i wkładu pracy własnej prezentuje się słabo. W przeciwieństwie do modelu Tamiya reprezentuje jednak późniejszą wersję tego samochodu. Pojazd jest różowy, ponieważ w tamtym czasie Brytyjczycy uważali, że tego typu kamuflaż świetnie sprawdza się na pustyni ;) Przy pracy inspirowałem się następującym filmikiem dostępnym na youtube: Oman, operacja SAS Zapraszam do oglądania i komentowania, Pozdrawiam
 3. Przedstawiam dwie ukończone ciężarówki - żywiczny Star od Matu Model i Zil 130 - konwersja autka dostępnego na wschodzie. W obu ciężarówkach zrobiłem nowe oszklenie, Star ma kalkomanie własnej produkcji, Ził przetrasowane linie podziału blach. Tak wygląda Ził, który posłużył mi do przeróbki. Do rzeczy: Komentarze mile widziane
 4. Dawno nic tu nie pokazywałem, tym razem nie jest to czołg ani diorama. Prezentuję wagony Fals złożone z zestawów SDV w skali TT. Miłego oglądania. Powoli buduję też stara z zestawu MATU, także w skali 1/120. Pozdrawiam
 5. Nie powinien. Nie wiem co jest w instrukcji menga, ten model to żywiczny klocek firmy M-Model z gąsienicami RPM.
 6. Hej, przedstawiam moją tegoroczną dioramę luźno podejmującą temat wojny polsko-bolszewickiej. Diorama przedstawia czołg FT17 w malowaniu francuskim razem z Polskimi żołnierzami. Dwóch znich jest ubranych w mundury wz. 19, a kolejnych dwóch nosi mundury niemieckich sturmtrooperów z I wojny światowej. Zapraszam do oglądania.
 7. Kolejny projekt zakończony, zapraszam do oglądania WARSZTAT - niestety bez części dioramkowej. Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.
 8. Model pełen szpar i dziur - niechlujnie wykonany.
 9. Bardzo ciekawy model, gratulacje! Przydałyby się jeszcze jakieś figurki - może cywilów?
 10. Vallejo USA Olive Drab 70.889 (Model Color) + Olive Drab 71.043 (Model Air) - kolory mieszane z żółtym i białym. Próbowałem też Italeri 4728AP, ale nie udało mi się tego rozcieńczyć tak, żeby dobrze mi się malowało. Może potrzebny jest koniecznie dedykowany rozcieńczalnik Italeri?
 11. Świetny model się zapowiada, malowanie super!
 12. Aktualizacja Kalki Academy - masakra, nałożyłem je sensownie tylko dzięki Wamodowi 100% xD Dziś sięgnąłem po namiot bezcieniowy i chyba warto było. Zapraszam do oglądania statusu na dziś dzień. Pozdrawiam
 13. Hehe faktycznie pamiętam ten model z czasów kiedy miałem więcej czasu na modelarstwo Wyszedł całkiem fajnie. Z figuranta możesz na pewno jeszcze coś wycisnąć.
 14. Po pierwszej sesji z aerografem:
 15. Rzadko prezentowany model, bardzo fajnie, że się za niego zabrałeś.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.