Jump to content

Stojkovic

Members
 • Content Count

  2,629
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Stojkovic last won the day on March 13

Stojkovic had the most liked content!

Community Reputation

135 Excellent

1 Follower

Personal Information

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Maki, powiedz mi o co dokładnie chodzi, bo na tych referencyjnych fotkach sa zarówno rozmyte jak i ostre przejścia? Chyba, że na masce był wzór plam, które moga być ostre a które rozmyte na krawędziach? Sorry, gubię się w tym już o co dokładnie chodzi??? Sam zobacz:
 2. No właśnie nadrabiam. Poprawiałem maskę z pędzla i teraz wszystkie krawędzie są ostre - przynajmniej ja nie dostrzegam nie ostrych. Na ten moment problemem jest uspójnienie odcieni bo z pędzla jednak są ciemniejsze miejsca niz aerografem - może czarnym olejem wyciągnę? - wyjdzie w praniu. Na pewno łatwiej jest zmyć olej niż farbę z pędzla, a znając życie przy odrobinie pecha mogłem spartolić robotę. Chyba, że macie na muyśli zły rozkład plam - ale w tym aspekcie starałem się jak najwierniej umiejscowić plamy kamo. Wspomniane zdjęcia (swoją droga lipne - bo mam tylko jedną lampę nad biurkiem - porządne fotki musiałbym poza domem zrobić...) Moja wersja:
 3. Co do lusterek nie obiecuję, ale coraz bardziej jednak przychylam się do tego, żeby je zmienić na poprawne. Zobaczymy co powiesz w galerii 😉
 4. Czołem, Powoli robię postępy z M998. Kamo juz położone i wycieniowane. Brąz nieco mi się zlewa z zielonym, ale ja dalton jestem więc może to moje tylko oczy. Brezent w Olive Green.
 5. Naszukałem się go jak głupi i cudem dostałem. Mega trudna sprawa - ceny na ebay ok. 350 zł
 6. Mam nadzieję, że nie kończysz obserwacji mojego warsztatu bo cenię sobie każda opinię, szczególnie jako laik. Ten Tiald wygląda konkret. Rozumiem, że na rakietach te nakładki były zdejmowane na czas lotu i zabezpieczane na czas przebywania na lotnisku?
 7. Wielkie dzięki za to info, przyda się przy wyborze podwieszonego sprzętu. Swoją droga znalazłem taki oto materiał, na którym widac zarówno piaskowe jak i szaro zielone Tornada w Zatoce. Zastanawiam się czy to malowanie piaskowe nie dotyczyło wersji rozpoznawczo-uderzeniowych, natomiast Tornada bombowce były szaro zielone?
 8. Deski są ściorane bo mam poczucie że sporo na nich się działo - siedzieli sołdaci i skrzynie oraz inne sprzety tam były kładzione. Maska jest na sucho podobnie jak podszybie więc nie będzie problemów. spinki powinny byc w dobrej pozycji, ale gdyby coś to jeszcze skoryguję.
 9. Nato green i deskowanie wstępnie pomalowane. Teraz będzie czas na maskowanie i pozostałe kolory.
 10. Czyli Gr. 1 były w piaskowym czy tym specjalnym a'la różowawym? Wolałbym mówiąc szczerze postawić na MRP dedykowany do Gr. 1
 11. Planuję zrobić jakiś lekki fading czy też płowienie bardziej po polskiemu. Do malowania to jeszcze daleka droga, więc wiem juz jaki kolor i co mniej więcej na nim się (pod nim też) działo. Przeglądając wypraski i co więcej przeglądając umieszczony w tym watku film z budowy Tornada widzę szew taki esowaty na oszkleniu kabiny - to jest do zeszlifowania czy tak ma być?
 12. Bardzo dziękujzafilmę - niezwykle się przyda. Co do dyskusji na temat malowania - widać niechcący zupełnie rozpocząłem ciekawy wątek modyfikacji polowych Tornad w Zatoce. Czyli jednym słowem wychodzi na to, że bywało jak w pancerce.
 13. O bardzo dziękuję za info o farbie - jeszcze nie robiłem zakupów chemii pod ten model. Przyda się do tego jakiś jaśniejszy z MRP co by lekka modulację zrobić.
 14. Czasem zdarza się że maszyny były fabrycznie jednolity kolor a potem polowa przeróbka i jakieś wariacje w kamo - przynajmniej tak jest w pancerce - stąd pytanie.
 15. Ten piaskowy kolor to był widze w dwóch odcieniach w marmurek robiony? Eduard w instrukcji tak sugeruje a na filmie widac raczej że był jednolity. Więc zakładam, że chodzi o efekciarstwo vs reality? Tu odnośnik do strony http://www.aeroflight.co.uk/pics/gulfwar/gwtornados2.htm
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.