Jump to content

Stojkovic

Members
 • Posts

  3,007
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Stojkovic last won the day on October 15

Stojkovic had the most liked content!

Reputation

413 Excellent

1 Follower

Personal Information

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Właśnie czekałem na Twoja odpowiedź w tym wątku galeryjnym. Jak piszesz, że z daleka fajnie wygląda nawet to już jest to mega komplement. W merytorykę nie wchodziłem za bardzo - ot co by wymalować zgodnie z planem i dodać nieco detali (klamry fototrawione, graty na tylnej płycie) Pierwszy raz robiłem Tigera I z Dragona (nie ostatni) więc teraz już wiem z czym się to wiąże. Co do figurek, to robię takie jakie umiem i do wirtuozów mi daleko jeszcze, ale na czymś trzeba się szkolić.
 2. Tygrys sam w sobie skończony. Jeszcze dokładniesze brudzenie gąsienic wykonam na etapie scalania z podstawką zimową już niebawem. Na koniec fotki prawdziwej maszyny dla porównania:
 3. Jest to moja druga dioramka/winieta na poważnie i pierwsza, gdzie od podstaw zbudowałem cały budynek. Po skończeniu Żuka od Balaton Model postanowiłem umieścić go na jakiejś podstawce, bo sam model w sobie jest dość biedny (dość bardzo właściwie). Dlatego po zobaczeniu jednego ze zdjęć z mojego miasta z lat 70-tych postanowiłem go osadzić w Jaworznie: Z tej samej sekwencji zdjęć pochodzą dwie fotografie obrazujące rzeczony budynek, przy którym stoi mój Żuk: Zestawiwszy to ze zdjęciem z lat 60-tych:, miałem już wstępną koncepcję: Dziś budynek ten wygląda tak: Nie przynudzając, poniżej fotki efektu, jaki osiągnąłem: Pozdrawiam
 4. Dragon z najlepszych czasów, gdy firma dbała o to by być liderem, a nie tylko doić kasę jadąc na marce. Bardzo jestem ciekaw etapu malowania. Pozdrosy
 5. Leciuteńki ślad po kołach bym zostawił na tym gruncie, bo wygląda na piaszczysty. Widać też że ręce jadącego nie do końca zgrały się z kierownicą. Praca bardzo fajna tak ogółem!
 6. Prace nad buda dobiegają końca - brakuje jedynie stelaży na lusterka. Uchwyty na przodzie maski będę musiał przekleić nieco niżej bo zatrzaski na grillu do nich nie dosięgają.
 7. W zasadzie po złożeniu Grilla z około 25 elementów najgorsze juz za mną. Nie jest idealnie złożony, ale przy takiej liczbie giętkich blaszek, nie umiem zrobić póki co tego lepiej. Dla porównania to co proponuje na grill AFV. Wymieniłem tez kompleksowo uchwyty na masce i osłony reflektorów. Spasowanie jak na razie bardzo fajne. Ostatnim wyzwaniem będzie zamiana na fototrawionki podpurek ruchomych przy ławkach na pace. Mam nadzieję, że podołam, bo jednak dzięki blaszkom voyagera dużo sam model zyskuje - warto się z tym pobvawić.
 8. Składanie modelu bez emocji to jak picie piwa bezalkoholowego
 9. Jutro wrzucę instrukcje składania tego systemu, to zobaczycie żartownisie przez co przeszedłem, żeby było poskładane. Ruchome to już chyba dla ultra masochistów. Układ okien zaczerpnąłem z tego filmu: W okolicy 1:07 sek jest fajne ujęcie jak jedzie M35 z otwartym oknem z przodu
 10. Są na sztywno - to nie jest ruchomy system - poszedłby w diabły podejrzewam (mimo zastosowania drucików łączących ruchome elementy). Chciałem miec jedno otwarte drugie zamknięte - ciekawiej się prezentuje.
 11. Podołałem konstrukci mechanizmów otwierania/zamykania okien w kabinie. Prawdziwy test na cierpliwośc i precyzję. Efekt poniżej:
 12. Powoli buda powstaje. Jak na razie spasowanie prima sort
 13. Z modulacją czy to w opcji B&W czy klasycznej jest tak jak z jazda na rowerze - musisz zrobić z 4 - 5 modeli by się nauczyć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.