Jump to content

Kierowca Bombowca

Members
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Kraków
 • Interests
  samoloty.. ;D
 • Occupation
  Student :)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. farba to mieszanka 120 i 2-jki z humbrola. Miał wyjść ciemny turkus, ale wyszło jak wyszło. Nic z tym fantem już nie zrobię, więc mam nadzieję, że przez pancerną szybkę niewiele będzie widać.
 2. No to gafa na początek.. :( Wiem, że już za późno ale jaki byłby lepszy?
 3. Witam! Już po egzaminach, więc można było coś podłubać Ukończony kokpit i bryła. Wszystko poszpachlowane, teraz tylko wykończenie i jedziemy z koksem pod aerograf
 4. Witam ponownie! W ramach "relaksu" od Ił'a i sesji, postanowiłem wykonać ostatni warsztat w tym przedsięwzięciu. I na ostatni ogień poleci ulubieniec większości forumowiczów... Mig-21 MF we własnej (kiepskawej) formie! In-box: Malowanie tylko i wyłącznie polskie. Z dedykacją dla babci, dla której ten mig będzie wykonany! ;)
 5. Witam ponownie Sesja sesją, ale coś trzeba ruszyć z Iłkiem ; ) Na dobry początek kokpit i KM:
 6. Dzięki wielkie za opinie i uwagi, na bank się przydadzą w przyszłości Co do tworzenia własnych działek bądź też rurki Pitota, nie byłem całkowicie przekonany. W końcu w instrukcji każą wykonać je z igieł, a nie plastiku, więc nie chciałem robić nic przeciwko Standardowi A teraz nie zostaje mi nic innego, jak zakasać rękawy, posłuchać rad i śmigać z M3-jką.
 7. Bezapelacyjnie, perspektywa Model był przed sesją czyszczony z kurzu, więc pyłki odpadają. Nie jestem w stanie określić na 100%, ale sądzę że drobiny białej farby dostały się pod maskowanie gwiazd i wyglądają jak kurz. Ale to wychodzi w zbliżeniach makro, bo gołym okiem problem jest prawie znikomy (przed chwilą sprawdzane!).
 8. Po ciężkiej walce model gotowy do zaprezentowania. Nie jest idealny, ma masę niedociągnięć - ale można go potraktować jako poligon doświadczalny przed Ił2M3, który ciągle jest w budowie Ale do rzeczy: Jak widać największymi mankamentami jest brudna owiewka, lekko świecąca kalka na nosie oraz dziwna symetria gwiazd (tym bardziej uwypuklona przez zdjęcia z bliska). Ale obiecuję poprawę i zapraszam do komentowania
 9. Witam! "Gorbatij" zbliża się do lądowiska zwanego galerią, więc postanowiłem, że szkoda by było kończyć przygodę z konkursem na półmetku. Kolejną ofiarą staje się... Ił-2! Tym razem jednak w wersji M3 ze strzelcem z tyłu, oraz w malowaniu LWP. In-box: Tworząc ten egzemplarz, mam nadzieję uniknąć błędów z jego jednomiejscowego krewniaka
 10. Niestety, tymczasowo została pozbawiona integralności z bryłą. Innymi słowy, przypadkowo się ułamała
 11. Dzięki za radę Jednak w większości kalki marnie się trzymają. Zrobiły się z nich niezłe puzzle. Więc... Postanowiłem domalować gwiazdy. Mogę śmiało powiedzieć, że uczę się na tym warsztacie o wiele więcej, niż przez poprzednie lata "paćkania" modeli. ;) Zdjęcia: Jak widać, skończyłem dopiero 2 burtowe gwiazdy. Zostało jeszcze dokończenie pozostałych + obowiązkowa korekta wszystkiego. Czyli model tak szybko w galerii nie wyląduje.. ;( Ale postarać się trzeba, skoro tyle Ił-ków się pojawiło.
 12. Co racja, to racja Ale widzę, że u kolegi koła są odlane w miarę normalnie. Ja miałem pecha do egzemplarza. Ale cóż - modeli MasterCrafta się nie wybiera.. :(
 13. Witam! Prace dobiegają końca. Wszystko sklejone, pomalowane. Teraz tylko kalki i śmigamy do galerii Od razu zaznaczam - malowanie owiewki nie jest cudowne bo odręczne, a "świeci się" tylko przez sidoluxa Pozdrawiam!
 14. Bezpośrednia konkurencja! A tak na serio, to po walce z moim Ił-em, tym bardziej życzę powodzenia z Twoim. I widzę że ogólną wadą tego zestawu są spaczone wsporniki goleni podwozia
 15. Witam! Ostatni odcinek w tym roku Najważniejsza zmiana to poprawa kamuflażu. Tamten kompletnie nie spełniał moich wymagań, więc po przebrnięciu przez kilka poradników na forach (oraz dzięki przeczytaniu instrukcji obsługi aerografu), dowiedziałem się jak ładnie wyregulować strugę. Nie czekając, poprawiłem całość i wyszło o niebo lepiej. Malowałem bez zmywania poprzednich warstw, więc schemat jest ten sam co poprzednio. Mniej więcej zgodny z http://mig3.sovietwarplanes.com/il-2/il ... 2-camo.htm Ale do konkretów: I na koniec złożone śmigło (jeszcze ciepłe!): I od razu życzę szczęśliwego Nowego Roku!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.