Jump to content

Marcin_G

Members
 • Posts

  38
 • Joined

 • Last visited

Reputation

0 Neutral

Personal Information

 1. Chyba pobiję rekord, jeśli chodzi o czas składania modelu :( Z racji że prace znowu ruszyły , chciałbym zapytać czy znalazłby się ktoś kto wykonałby dla mnie kalkomanie do tego konkretnego egzemplarza? Nadal jest również otwarty temat owiewki, która pękła. Dystrybutor takowej oczywiście nie przysłał, więc szukam specjalisty od vacuformowania.
 2. No właśnie. Na większości zdjęć SU-27 ma hamulec zielonkawy, natomiast ten konkretny egzemplarz nie. Osobiście obstawiam na biały albo jakiś szary.
 3. Jeżeli to ma być dokładna kopia 63-ki, to wnęka i spód hamulca powinny być białe. Przynajmniej tak mi się wydaje, 27s filmu
 4. Fajnie zrobiony. Też jestem zainteresowany jakimi to farbami pomalowałeś no i skąd te kalki wytrzasnąłeś.
 5. No to mnie dobiłeś :( Ja walczę z kabiną w skali 1:48 a Ty tu takie cuda tworzysz w 1:72.
 6. Kolejny Twój model który sprawa że ja chyba swojego nigdy nie skończę, no chyba że przestanę oglądać Twój warsztat i galerie.
 7. Dzięki Sebastian na pomoc przy mailu, być może jednak uda mi się wszystko załatwić w języku polskim Szukając adresu do Academy trafiłem na ich stronie na listę dystrybutorów. Okazało się że mamy takiego w Polsce. Jest to firma SK-Model z Gdańska. Zadzwoniłem, porozmawiałem z miłym Panem który wyraził chęć pomocy i jak będę miał farta to być może do końca roku owiewka będzie u mnie Poniżej zdjęcie tego co wczoraj przyniósł listonosz
 8. Dodatki w postaci blach Eduarda (48507 i 48171) kupiłem w JadarHobby, natomiast silniki Airesa (4264) i nos Quickboost (48116) w Martoli. Teraz wiem że można kupić za granicą żywiczny zestaw Pavli, co wydaje mi się o wiele lepszym pomysłem niż zakup blaszek Eduarda. Samo doklejenie blach nie daje niestety takiego efektu jak zestaw żywiczny, trochę trzeba samemu pokombinować. Jest jeszcze zestaw blach Airwaves AEC48074, w Polsce jednak go nikt nie sprzedaje. W tym zestawie właśnie są blaszane kratki z tym że do wersji jednomiejscowej, czyli dwie sztuki, a do wersji UB potrzeba trzech sztuk. Jak sobie policzyłem koszt sprowadzenia dwóch zestawów to stwierdziłem że wolę tą kasę przeznaczyć na próbę zrobienia blach samemu. Jak się uda to super, a jak nie to przynajmniej jakieś doświadczenie zostanie na przyszłość.
 9. Z rachunkiem to lipa, też nie mam. Sprawdzę czy w Jadarze jest historia zakupów, może by im wystarczyła. Co do postępu prac, to na razie jak czas pozwala zajmuję się pierdółkami, czyli kokpit, piloci, golenie podwozia. Kadłuba nie ruszałem jeszcze bo nie wiem jak się rozwinie sprawa brakujących kratek, zresztą mam zamiar wymienić wszystkie wytrasowane na kadłubie i wlotach powietrza kratki na blachy no i czekam na silniki Airesa które mają być w poniedziałek.
 10. Też o tym pomyślałem jak znalazłem wątek o przesłanej osłonie do A-10 przez Revella. Nie wiem tylko czy ktoś z moich znajomych zna angielski na tyle dobrze co by taki list zmajstrować. Będę musiał popytać.
 11. Trochę nie dokładne to Twoje zdjęcie. Jeżeli wznios skrzydła w modelu jest taki jak widać na zdjęciu, to jest nieprawidłowy. Skrzydło w F-14 przy maksymalnym skosie tworzy linię prostą z elementem kadłuba w którym pracuje.
 12. No i pierwszy zonk Zabrałem się za usuwanie szramy z osłony kabiny pilotów i wszystko szło dobrze do momentu polerowania. Nie wiem czy zbyt mocno ścisnąłem osłonę czy też coś innego było przyczyną powstania tego pęknięcia. Można coś z tym zrobić? Jeśli nie, to zna ktoś z Was magika co by mi tą osłonę zrobił z vacu. Oczywiście odpłatnie.
 13. U mnie akurat prawda. Kupiłem szary spray samochodowy na podkład i po pryśnięciu plastik zrobił się wyraźnie miękki. Była to tylko jedna warstwa i dość cienka. Pewnie jakbym położył drugą to byłoby gorzej.
 14. Jak chcesz żeby pokazała się miniaturka na forum to po tym jak już zdjęcie zostanie wczytane do Imagshack zaznacz link z pozycji "..thumbnails ..." np pierwszy i wklej go do swojej wiadomości na forum, a jak ma być zdjęcie w całości pokazane na forum to pierwszy link z pozycji "Embed this image".
 15. Powoli prace posuwają się do przodu. Poniżej to co udało mi się zrobić w sprawie kokpitu. Jak widać na zdjęciach jest to na razie przymiarka i trzeba to teraz jakoś ładnie wykończyć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.