Jump to content

Lukee

Members
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Szczecin
 1. No cześć, Modelik bardzo sympatyczny. Jakby był z papieru to bym stwierdził, że doskonale uformowany i łączeń nie widać i że super pomalowany. A że to plastik (czy tam żywica... jeden czort) to powiem tylko, że jak na tę skalę to wygląda bardzo naturalnie i elegancko Farba rzeczywiście trochę nie nadaje się do takich małych modeli - z tego co czytałem to humbrole mają bardzo grube ziarno i zawsze wszyscy polecają jakieś akryle czy inne nowocześniejsze farbki. No ale cóż... ja też mam w swoich zasobach jeszcze multum humbroli z czasów zabawy z plastikiem i jeszcze je wykorzystuję. Pozdrawiam Łukasz
 2. Według mnie tak. Zresztą patrząc nawet na zdjęcia samolotów to widać, że błyszczą się jak... i to z każdej strony. Swoją drogą to myślę, że odpowiedź na moje pytanie do p_bladka jest więcej niż wyczerpująca. Myślę, że na temat malowania F-14 można by spokojnie poprowadzić dyskusję w osobnym temacie a materiału wystarczyło by na wiele stron. Są chętni?
 3. To zestaw firmy TWOBOBS Aviation Graphics ze Stanów. F14B Last of the Tomcats 2. Samolot F14B BuNo 162912, May 2005; VF-11 Red Rippers numer boczny 101, WORLD FAMOUS RED RIPPERS W międzyczasie znalazłem odpowiednik Pactry A-43 czyli HU 129. Za to od "F-14 Association" ze Stanów dostałem następującą odpowiedź: "... According to the information I rec'd from VF-11 before their retirement, the color call outs are as follows. The FS colors you are looking for are: Gloss Gull Grey FS16440 and Insignia White FS 17925 or 17875. The tails, skunk stripe, and ventral fins are insignia blue FS 15044." A żeby było trudniej to FS16440 to HU 183 (a tego chyba nawet nie ma w aktualnych katalogach zamienników!!!) Ale generalnie już mam komplet farb
 4. Witam serdecznie Może trochę późno ale zawsze miłe słowo można napisać... Model świetny, długa droga jeszcze przede mną widzę ;-) Ale próbuję :-) W związku z tym mam pytanie: Jaki konkretnie kolor był używany do pomalowania górnej strony kadłuba? Mam kalki ze schematem (VF-11 Red Rippers) lecz bez podania numerów farb (sic!) a jakoś dziwnym trafem w necie nie udało mi się jeszcze na takie informacje trafić.
 5. Lukee

  Owiewka do F-14

  Serdeczne dzięki! Myślę, że w temacie zdjęć owiewki jestem zaspokojony :-)
 6. Lukee

  Owiewka do F-14

  Witam wszystkich, To mój pierwszy wpis więc w razie czego proszę o wyrozumiałość... Po kilkunastu latach przerwy zabrałem się znowu za klejenie, przeglądam to forum i często nie mogę wyjść z podziwu dla wkładu pracy wielu modelarzy. Na razie czytam więc i staram się czegoś nauczyć. Na warsztat postawiłem F-14A z Academy 1:48. Składam go powoli troszkę próbując waloryzować lecz na prawdę w małym zakresie. Od wielu dni przeszukuję jakichś zdjęć wnętrza owiewki, interesuje mnie zwłaszcza instalacja wentylacyjna poprowadzona po bokach krawędzi owiewki. Niestety z wyjątkiem kilku słabej jakości (http://www.anft.net/f-14/f14-detail-cp-01.htm) nie mam niczego. Czy ktoś może mi pomóc i skierować na odpowiednie tory?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.