Jump to content

SmalTrak

Members
 • Content Count

  97
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 1. Ups. Przepraszam, że z takim opóźnieniem odpowiadam na Twoje pytanie. Chrom na zbiornikach i felgach to Alclad Chrome nakładany aerografem. Jako podkład pod chrom zastosowałem czarny połyskujący kolor z Motipa.
 2. Skoro już o tym wspomniałeś to jako ciekawostkę wrzucę zdjęcie po zamianie kabin z Arminem Wojtka Kmery
 3. Model robi niesamowite wrażenie i na żywo, i na zdjęciach. Osobiście uważam, że poziom zniszczeń jest odpowiedni i nie przesadzony. Bywają takie przypadki, w których pojazd jest aż tak zniszczony i choć na przykładzie prawdziwej ciężarówki taki widok byłby smutnym widokiem, to w przypadku modelu jest zupełnie odwrotnie. Gratuluje zasłużonych nagród na tegorocznym MTM i gratuluje tak wspaniałego modelu.
 4. Po wejściu na stronę główną zostałem bardzo miłe zaskoczony. Dziękuje za zauważenie mojej galerii.
 5. Wrzucam jeszcze parę zdjęć. Dla przypomnienia zrobiłem zdjęcia ramy i silnika.
 6. Bardzo dziękuje wszystkim za komentarze na temat modelu. Niestety wspólnych zdjęć z poprzednim moim modelem, czyli czarną Scanią nie będzie. Ci, którzy zjawili się na Modell Truck Manii mogli się dowiedzieć, że czarna Scania uległa uszkodzeniu spadając z niewysokiej szafki. Efektem tego było uszkodzenie powłoki lakierniczej i kabiny. A ponieważ ramie, silnikowi i wnętrzu nic poważniejszego się nie stało postanowiłem wykorzystać te elementy i odbudować resztę. Została zakupiona nowa kabina, nowy zderzak i nadkola. Podczas szukania pomysłu na malowanie postanowiłem zbudować Scanię po facel
 7. Skoro u Ciebie są one białe to proponuję albo wybrać się do okulisty, albo sprawdzić ustawienia monitora. Ja widzę tam srebrny kolor.
 8. Witam Serdecznie. Chciałbym przedstawić Wam mój najnowszy model. Jest nim nowa Scania serii R. Nie jest to jednak oryginalny model Italeri, który ostatnio wszedł do sprzedaży, a przeróbka starej serii R na nową przy pomocy polistyrenu, szpachli i blaszek fototrawionych firmy Aber. Model został bardzo starannie przerobiony i równie starannie polakierowany na kolor podobny do koloru nowej Scanii R730 demo. Baza to kolor z palety Fiata, nr 109a nakładany aerografem, a clear to spray firmy Inter Troton. Na koniec całość została wypolerowana pastami Gunze 3000 i 8000, a następnie nabłyszc
 9. A tak właściwie to po co do budowy poprzeczek użyłeś blaszki miedzianej? Można te elementy o wiele lepiej i dokładniej wykonać przy użyciu plastiku, czyli polistyrenu. Dodatkowo przy wierceniu otworów w blaszce po drugiej stronie tworzy się wypukłe miejsce, które nie wygląda ładnie, a już na pewno nie zbliża do oryginału.
 10. Jest to najgrubsza wypraska od naczepy Italeri Curtainside. PS. Smal TRAK!
 11. Zbiornik w Scanii wygląda w rzeczywistości inaczej. Przede wszystkim zeszlifuj z niego opaski, bo są w nieprawidłowych miejscach.
 12. Nie chciałbym się narzucać, ale moim zdaniem to ma niewiele wspólnego z ramą. Polecałbym wykonać ją jeszcze raz. Najlepiej od podstaw jak radzi kolega Alvaro92.
 13. Pręt, na którym mocuje się stopień ma nieprawidłowy kształt. A skrzynka powinna mieć jeszcze kilka detali, o których mam nadzieje wiesz.
 14. Na Twoim miejscu startując z takim projektem zakupiłbym nowy model, bo korzystając z "odpadków" pogarszasz jakość części, a więc i całego modelu oraz utrudniasz sobie niepotrzebnie pracę.
 15. 1. Jest to element fototrawiony robiony prywatnie. Podobny można było lub nadal można zakupić w sklepie w Austrii (http://modelltrucksandparts.at/shop). 2. Blacha ryflowana na ramie (pewnie chodzi o tą na skrzynce) to produkt KFS. Zakupiona w Austrii (link powyżej).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.