Jump to content

SmalTrak

Members
 • Content Count

  97
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by SmalTrak

 1. Ups. Przepraszam, że z takim opóźnieniem odpowiadam na Twoje pytanie. Chrom na zbiornikach i felgach to Alclad Chrome nakładany aerografem. Jako podkład pod chrom zastosowałem czarny połyskujący kolor z Motipa.
 2. Skoro już o tym wspomniałeś to jako ciekawostkę wrzucę zdjęcie po zamianie kabin z Arminem Wojtka Kmery
 3. Model robi niesamowite wrażenie i na żywo, i na zdjęciach. Osobiście uważam, że poziom zniszczeń jest odpowiedni i nie przesadzony. Bywają takie przypadki, w których pojazd jest aż tak zniszczony i choć na przykładzie prawdziwej ciężarówki taki widok byłby smutnym widokiem, to w przypadku modelu jest zupełnie odwrotnie. Gratuluje zasłużonych nagród na tegorocznym MTM i gratuluje tak wspaniałego modelu.
 4. Po wejściu na stronę główną zostałem bardzo miłe zaskoczony. Dziękuje za zauważenie mojej galerii.
 5. Wrzucam jeszcze parę zdjęć. Dla przypomnienia zrobiłem zdjęcia ramy i silnika.
 6. Bardzo dziękuje wszystkim za komentarze na temat modelu. Niestety wspólnych zdjęć z poprzednim moim modelem, czyli czarną Scanią nie będzie. Ci, którzy zjawili się na Modell Truck Manii mogli się dowiedzieć, że czarna Scania uległa uszkodzeniu spadając z niewysokiej szafki. Efektem tego było uszkodzenie powłoki lakierniczej i kabiny. A ponieważ ramie, silnikowi i wnętrzu nic poważniejszego się nie stało postanowiłem wykorzystać te elementy i odbudować resztę. Została zakupiona nowa kabina, nowy zderzak i nadkola. Podczas szukania pomysłu na malowanie postanowiłem zbudować Scanię po faceliftingu. I tak oto powstała ta Scania. Tak więc jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak szczegółowo wygląda rama i silnik może w galerii poszukać tematu z poprzednim modelem. Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie.
 7. Skoro u Ciebie są one białe to proponuję albo wybrać się do okulisty, albo sprawdzić ustawienia monitora. Ja widzę tam srebrny kolor.
 8. Witam Serdecznie. Chciałbym przedstawić Wam mój najnowszy model. Jest nim nowa Scania serii R. Nie jest to jednak oryginalny model Italeri, który ostatnio wszedł do sprzedaży, a przeróbka starej serii R na nową przy pomocy polistyrenu, szpachli i blaszek fototrawionych firmy Aber. Model został bardzo starannie przerobiony i równie starannie polakierowany na kolor podobny do koloru nowej Scanii R730 demo. Baza to kolor z palety Fiata, nr 109a nakładany aerografem, a clear to spray firmy Inter Troton. Na koniec całość została wypolerowana pastami Gunze 3000 i 8000, a następnie nabłyszczona woskiem samochodowym firmy Prestone. Linie podziału blach zostały zwashowane przeznaczoną do tego celu farbką Vallejo. Model nie jest jeszcze ostatecznie skończony. Dojdą do niego nowe gumy umieszczone na spoilerach, nowe chlapacze tylne oraz światła tylne i tablice rejestracyjne. Zapraszam do oceny. Na początek kilka zdjęć z budowy: Galeria: Pozdrawiam
 9. A tak właściwie to po co do budowy poprzeczek użyłeś blaszki miedzianej? Można te elementy o wiele lepiej i dokładniej wykonać przy użyciu plastiku, czyli polistyrenu. Dodatkowo przy wierceniu otworów w blaszce po drugiej stronie tworzy się wypukłe miejsce, które nie wygląda ładnie, a już na pewno nie zbliża do oryginału.
 10. Jest to najgrubsza wypraska od naczepy Italeri Curtainside. PS. Smal TRAK!
 11. Zbiornik w Scanii wygląda w rzeczywistości inaczej. Przede wszystkim zeszlifuj z niego opaski, bo są w nieprawidłowych miejscach.
 12. Nie chciałbym się narzucać, ale moim zdaniem to ma niewiele wspólnego z ramą. Polecałbym wykonać ją jeszcze raz. Najlepiej od podstaw jak radzi kolega Alvaro92.
 13. Pręt, na którym mocuje się stopień ma nieprawidłowy kształt. A skrzynka powinna mieć jeszcze kilka detali, o których mam nadzieje wiesz.
 14. Na Twoim miejscu startując z takim projektem zakupiłbym nowy model, bo korzystając z "odpadków" pogarszasz jakość części, a więc i całego modelu oraz utrudniasz sobie niepotrzebnie pracę.
 15. 1. Jest to element fototrawiony robiony prywatnie. Podobny można było lub nadal można zakupić w sklepie w Austrii (http://modelltrucksandparts.at/shop). 2. Blacha ryflowana na ramie (pewnie chodzi o tą na skrzynce) to produkt KFS. Zakupiona w Austrii (link powyżej).
 16. Szyby przyciemniłem specjalną do tego celu folią. Najprawdopodobniej jest to samochodowa folia. Zakupiłem ją na allegro.
 17. Ja nie widzę w tym nic dziwnego. Naczepa jest zupełnie nowym modelem. Koszt stworzenia takiej naczepy był znacznie większy niż koszt wznowienia produkowanego już kiedyś modelu. Stąd też naczepa jest droższa.
 18. Obok modelu jest przecież kartka z nazwą modelu.
 19. SmalTrak

  Yamaha XV1600

  Od początku bacznie przyglądam się tej relacji i choć za motocyklami w skali mniejszej niż 1:1 nie przepadam, to Twój model wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Dokładność elementów i powłoka lakiernicza zachwyca. A wracając do incydentu z felgami najgorszą rzeczą nie było ich uszkodzenie, a to, że nie można było tego przekląć w najlepsze. To w pewnych sytuacjach bardzo pomaga.
 20. jonnym nie masz racji. Silnik z tej relacji jak i z relacji Jarka ma nieprawidłową kolorystkę (o budowie nie wspominając). Są to silniki wystawowe, które nigdy nie są montowane w ramie. Seryjnie produkowane silniki Scanii są zawsze malowane na kolor szary (Gunship Gray). Nawet jeśli z fabryki wyjeżdża Scania z ramą w kolorze np. czerwonym to jej silnik jest w kolorze szarym. Inaczej wygląda sprawa, gdy firma we własnym zakresie np. przy renowacji przemaluje silnik na inny kolor.
 21. Obiecywałem zdjęcia w plenerze więc są. Pozdrawiam.
 22. Na wszelki wypadek kupiłem kilka wymiarów. Zaczynając od 0,8mm; 0,9mm; 1mm i na 1,2mm skończywszy. Halogeny usunąłem przy pomocy szpachli. Użyłem do tego celu szpachlówki modelarskiej firmy Revell i muszę przyznać, że przyjemnie się ją obrabia. Jest też o 50% mniej pracy ponieważ nie trzeba mieszać ze sobą szpachli i utwardzacza jak w przypadku tych samochodowych. Tak wyglądał zderzak gotowy do malowania podkładem: Dziękuje wszystkim za komentarze. Model ma kilka/kilkanaście błędów powstałych głównie z pośpiechu. M.in. ślad po Contactcie Revella na blendzie, która przyklejana była w sobotę rano w dniu konkursu czy mikrorysy na lakierze, które można zauważyć na niektórych zdjęciach. Składałem ją jeszcze w piątek wieczorem i w sobotę rano w hotelu w Kępnie i kolejny raz tego błędu nie popełnię. Lakier nie jest idealny ponieważ pośpieszyłem się ze szlifowaniem lakieru bezbarwnego, który nie był w pełni utwardzony, stąd mikrorysy. Usunąłem je na tyle, na ile się dało poprzez polerowanie i nabłyszczanie, ale pod pewnymi kątami i odpowiednim rodzajem światła można je dostrzec. Pomimo błędów, które i tak na zdjęciach są bardziej widoczne jestem zadowolony z efektu końcowego. Warto było poświęcać się tydzień przed MTM śpiąc tylko 3 godziny dziennie dla takich komentarzy i nagrody jaką otrzymałem.
 23. 1. Imitacja skóry to odlew żywiczny, który był do kupienia na imprezie w Jabbeke w Belgii. 2. Śruby są wycinane laserowo na papierze. Można je dostać w tym sklepie: http://www.paper-hobby.com/index.php?cPath=44_144 3. Bumerangi i romby, które widnieją na kabinie są wycinane z białej folii na ploterze. 4. Cały model malowałem spray'ami firmy Motip. Może przedstawię w kolejności. Tak będzie jaśniej. 1. 3 warstwy podkładu Motip 2. Szlif papierem 2500 wodnym 3. 3 warstwy koloru czarnego Motip 4. Szlif papierem 2500 wodnym 5. 3 warstwy lakieru bezbarwnego Motip 6. Szlif papierem 2500 wodnym 7. Polerowanie pastą Gunze 3000 (ok. 4-krotnie) 8. Polerowanie pastą Gunze 8000 (ok. 4/5-krotnie) 9. Nabłyszczanie politurą nabłyszczającą samochodową firmy Sonax Ważne jest dobre wyszlifowanie lakieru bezbarwnego. Bez tego nie uzyskamy gładkiego lakieru i efektu lustra. 5. Gryf na podłodze został odciśnięty w masie modelarskiej Milliput. Do odciśnięcia posłużył mi fototrawiony gryf. Gdy pogoda się poprawi (oby) postaram się wykonać kilka zdjęć w plenerze. Przy świetle dziennym lakier wygląda o wiele lepiej. Światła były malowane żółtym markerem transparentnym.
 24. Uwaga! Duża ilość zdjęć. Poczekaj na załadowanie się wszystkich. Miniaturki po kliknięciu otworzą się w dużym rozmiarze. Chciałbym wam przedstawić mój najnowszy model. Jest nim Scania R500. Miałem już gotowy cały post, ale Mozilla się zawiesiła i tekst zniknął. Nie chcę mi się tego pisać jeszcze raz więc przejdę od razu do zdjęć. Na wszelkie pytania chętnie odpowiem. Na początek kilka zdjęć z budowy: A teraz efekt końcowy, który tak na prawdę końcowym jeszcze nie jest: Pozdrawiam i zachęcam do komentowania.
 25. Proponowałbym zmienić technikę szpachlowania, bo nie dość, że utrudniasz sobie pracę to jeszcze wydaje mi się, że robisz to nie dokładnie. Oczywiście każdy szpachluje jak mu wygodnie, ale bez sensu jest nakładać pół kg szpachli w miejsce gdzie potrzeba zaszpachlować tylko łączenie. Życzę powodzenia w pracach, bo to jakby nie patrzeć byłby pierwszy TGX w Polsce.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.