Jump to content

misiu36100

Members
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Celestynów pod Warszawą
 1. Jeszcze jedno takie kamo jest malowane od ręki czy inna techniką?
 2. Takie kamo jest malowane od ręki czy z maskowanie.Bo nie wiem jakiej techniki użyć to mój pierwszy model który pomaluje aerografem.Może znasz jakie przykłady jak to robić to proszę o linki.Farby dunkelgelb i dunkelgren jest sporo odcieni mam problem z wyborem proszę podaj przykładowe numery MM lub inną linie farb a ja znajdę sobie odpowiedniki interesujące mnie:-)
 3. Może tutaj zadam pytanie chce pomalować na takie kolory proszę szacownych kolegów o pomoc.
 4. Jak uszczelnić reduktor, chodzi o manometr który ma drobny gwint.Taśma teflonowa raczej się nie nadaje.
 5. Jakie kolory farb użyłeś malując Elefanta,proszę o odpowiedz bo mam zamiar zrobić takie kamo.
 6. Pigmenty Kremer jakie mam kupić kolory do brudzenie itd odcieni umbra jest sporo,co najczęściej używacie.Dodam że chodzi o kolory do pancerki.
 7. Może i było i ja szukałem.Wyszukiwarki na forach są słabe,wystarczy ze wpisze zapytanie błot a wyszukiwarka wywala masę tematów gdzie ktoś użył słowa błoto.Czytam post a tam ktoś napisał zrobilem fajne błoto i nic więcej.I tak temat po temacie i nie ma tego o co nam chodzi lub jest ale opisane po łebkach.Sporadycznie korzystam z forum i nie mam tego tak oblatane jak stali bywalcy wiedzą gdzie co jest.
 8. Pytanie jak zrobić takie oleiste zacieki. Jak zrobić takie brudzenie i czym je utrwalić.
 9. misiu36100

  Aerograf

  Dlaczego jedno funkcyjny jak narazie,nie lepiej od razu kupić dwufunkcyjny. Jednofunkcyjne zalety: tańsze, łatwiejsze w obsłudze dla początkującego, wady: mniej uniwersalne. Dwufunkcyjne zalety: dokładniejsze, bardziej uniwersalne, można też uzywac jak jednofunkcyjnych. Najbardziej uniwersalnym narzędziem dla modelarza jest aerograf dwufunkcyjny, zasilany od góry grawitacyjnie, wyposażony w średniej wielkości pojemnik na farbę. Producentów takich aerografów jest cała masa.Najpopularniejsza jest bo tania tz Pseudo Iwaty
 10. misiu36100

  Aerograf

  Witam zadając pytanie podajecie link do Allegro i piszecie chodzi mi o ten aerograf czy kompresor itd.Ktoś odpowiada na pytanie linkowe ten będzie dobry ale o co chodzi nie wiadomo.Klikając na link co można zobaczyć. Ktoś kto szuka informacji a forum to przeciesz najlepsze miejsce znajduje posty typu pustka.A wystarczy podać obok linku do Allegro nazwe tego o co pytamy.Strona wygasa ale wiadomo o co pytał gostek i w stosunku do czego dali mu odpowiedz.Pewnie napiszecie że można wyszukać w archiwum ale nie zawsze.
 11. Skoro pracujesz z masą Green Stuff żeby nie błądzić kilka pytań. Jak przygotowujesz mase do nałożenia jej na model wałkujesz cieki plaster i nakładasz na pancerz(jaki gruby),lub szpachlujesz itd albo wystarczy plaster przyłozyć i nasa się przyklei. Ile czasu mam na wykonanie zimmeritu zanim masa będzie twarda,ile czasu czekać do pełnego utwardzenia.
 12. Teraz wiem że aplikator to dobry zakup.Masa Green Stuff chodzi o taką jak na zrzucie. Ciekaw jestem czy taka masa jest stosowana do zimmeritu.
 13. Jeśli chodzi o błoto nie jest źle błoto ma prawo zalegać gdzie chce a raczej padnie.Czołgi podczas dziełań wojennych brudziły się wszędzie.
 14. Jakie to marki farb bo chyba nie wszystkie ?.
 15. Kupiłem aplikator Afv club do zimmeritu mam zamiar zrobić pierwszy zimmerit. Czy zimmerit zrbiony tym aplikatorem będzie wyglądał poprawnie.Czytalem że używacie śrubrowkręty itd,jaka masa będzie tania na zimmerit a efekty dobre.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.