Jump to content

dak3000

Members
 • Content Count

  277
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam co prawda model miał wziąć udział w organizowanym tu konkursie, ale nie dane mi było wyrobić się w czasie więc pokazuje go dopiero teraz oto efekt jaki udało mi się uzyskać. ] A na warsztat z budowy zapraszam na tu :
 2. Trochę mnie nie było ,ale prace trochę popchnąłem do przodu, a obecnie jestem na tym etapie . Teraz muszę pokombinować nad jakąś podstawką i jeszcze dopieścić co nie co w miarę własnych możliwość. Ma ktoś trochę jesiennych liści na podstawkę na zbyciu ?
 3. Witam może ktoś podpowiedzieć jak domowym sposobem można uzyskać taki efekt na owiewce ? http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/zdjecia/3783043,andrychow-akcja-dla-samolotu-rzuc-zeta-na-naszego-jumbojeta-wideo,5007835,id,t,zid.html
 4. Witam Ostatnie tygodnie nie obfitowały w wolny czas, ale nie oznacza to że roboty utknęły . Coś tam zawsze się przy dziobało ...A więc linie poprawione nity delikatnie naniesione powierzchnia przeszlifowana, jeszcze kilka większych elementów do przyklejenia i pryskamy serum prawdy( czarny podkład) i wtedy okaże się co tam jeszcze do poprawy.
 5. Przeglądając twoje poczynania z tymi pojazdami, mam wrażenie ,że nie długo dojdziesz do perfekcji i wygniesz go z jednego kawałka blachy Jak zwykle jest na co popatrzeć.
 6. To na razie przymiarka, bo i tak tej siatki nie wykorzystam bo tylne klapy będą zamknięte, a zaglądając od tyłu do dyszy jakoś tak pusto tam .
 7. Dziś nie wiele prace się posunęły do przodu, ale wasze coś ... ( choć od godziny przeglądam zdjęcia z Łasku by na spokojnie przypomnieć sobie co tam oglądałem... a było na co popatrzeć ) Dziś spasowałem na tyle ile się dało kadłub i go skleiłem no i teraz zacznie się etap: SZPACHLA , SZPACHLA ... Chociaż lubię modele ,w których nie wszystko pasuje tak jak powinno i wymagają nakładu pracy to wiem, że takie modele nie mają wielkiego uznania na konkursach wyjazdowych .
 8. Kolejny wieczór mija wiec należało by coś pokazać co tam się przy dłubało . Działam przy kokpicie ... i tu co się okazało przyszły blaszki i nie podziewałem się że bedą idealnie pasowały do tego zestawu, ale w dużej mierze przypuszczałem że zegary kokpitu będą pasowały. Myliłem się ... Choć zegary z tego zestawu blach wyglądają bardzo przyzwoicie do one sam do tego modelu są bardzo duże i bez ich niszczenia nie da się ich zamontować, wiec wykorzystałem zestawowe . Reszt blach z zestawu wykorzystałem na tyle ile się dało : Kolejnym etapem było przerycie lini na kadłubie i zrobienie nitów ...
 9. Hmm patrząc na te zdjęcia to w życiu nie osiągnę takiego efektu ,więc pozostaje mi tylko zamknąć kokpit i zrobić z niego kapsułę czasu.
 10. Witam Dotarły błyskotki więc czas zacząć coś dłubać i tak jak to instrukcja mówi zaczynamy od kokpitu . Co prawda blachy dedykowane do HB, ale zawsze coś sie tam wykorzysta. Co prawda sam model i producent to niezłe wyzwanie więc postanowiłem znów podjąć tą nie równą walkę i coś z tego zrobić by choć trochę cieszyło oko . Co do samego tematu konkursu to mam zamiar przedstawić MIG-a w formie pomnika jakich wiele w naszym kraju i wcisnąć go w jesienną scenografię . Tylko chciałem zrobić go z otwartym kokpitem, a pomniki z reguły są pozamykane . Jeżeli ktoś dysponuje jakiś ciekawym zdjęciem takiego pomnika proszę wrzucie tu .
 11. Klasa 1- Samoloty i śmigłowce Kategoria Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego Kategoria specjalna 2- Najlepsza relacja z prac warsztatowych Witam wszystkich odwiedzających mój warsztat, dawno mnie było ale jak pewnie sami zauważyliście wieczory powoli robią się coraz dłuższe wiec mój sezon modelarski zaczyna się Postanowiłem wziąć udział w konkursie chodź w konkursie i na warsztat wziąłem pierwsze swoje "latające cygaro" . Wiem że znawców i miłośników tych jednostek latających jest tu niezliczona ilość wiec z tego tytułu liczę na konstruktywne sugestie . ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Na początek krótka tło historyczne i dane techniczne w pigułce : Mikojan-Guriewicz MIG-17 to sowiecki, jednosilnikowy, myliwiec odrzutowy o konstrukcji metalowej, w układzie redniopłata, ze skrzydłami o skosie i usterzeniem klasycznym, znany w kodzie NATO jako Fresco. Oblot prototypu miał miejsce w styczniu 1950 roku. MIG-17 stanowił rozwinięcie konstrukcji MIG-15. Zmiany koncentrowały się na nowym silniku (Klimow WK-1F), doskonalszej aerodynamice oraz zastosowaniu radaru na jednej z wersji rozwojowych. Powstało kilka podstawowych wersji tego samolotu. Pierwsza wersja produkowana seryjnie to MiG-17F. Kolejna, wyposażona w radar to MiG-17PF, a wersja MiG-17PFU miała możliwoć naprowadzania pocisków za pomocš radaru pokładowego. Samolot był także produkowany na licencji min. w Polsce i Chinach. W Polsce produkcja seryjna ruszyła w 1956 roku pod oznaczeniem Lim-5, powstała także wersja szturmowa (Lim-6bis). Samolot MIG-17 jest do dzi wykorzystywany przez lotnictwo Mali oraz Korei Północnej. Dane techniczne (wersja MIG-17F): długoć: 11,26m, rozpiętoć skrzydeł: 9,63m, wysokoć: 3,8m, prędkoć maksymalna: 1145km/h, prędkoć wznoszenia: 65m/s, zasięg maksymalny: 2060km, pułap maksymalny 16600m, uzbrojenie: stałe-2 działka Nudelman-Rikhter NR-23 kal.23m oraz 1 działko Nudelman N-37 kal.37mm, podwieszane-do 500 kg bomb i rakiet. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- In-Boxy Na dniach mają dotrzeć jeszcze jakieś błyskotki to też pokaże. Pozdrawiam i zapraszam
 12. Witam i z ciekawością będę zaglądał . Większość oglądających unika tych modeli jako ognia, a ja je bardzo lubię. Ponieważ pokazują umiejętności i kreatywność każdego z modelarzy, aż nadto. Każdy umie składać klocki LEGO gdzie wszystko pasuje idealnie, a nie oto chyba w tym chodzi by po przymiarkach model wyglądał prawie idealnie. Ma kilka modeli tej klasy w tym AH-1G i są to modele które do tej pory cieszą oko wiedzą o tym co wyciąga się z pudełka. Kiedyś tu na forum był konkurs gdzie sklejało się modele polskich producentów z przyjemnością wziął bym znów w nim udział ;) Trzymam kciuki i życzę wytrwałości .
 13. Jestem ciekaw co z tego wydłubiesz ;) Nie żebym się chwalił ,ale moja Cobra tego producenta wylądowała na jego głównej stronie
 14. Co do samych zdjęć to można je powiększyć klikając na nie i otwierają się w fotosik-u, a co do samego warsztatu nie miałem czasu by go tu prowadzić i tylko na FB wrzucałem foty z warsztatu . Nie mam porównania z Revellem ale tego składało się bardzo przyjemnie .
 15. Super się prezentuje i ta dynamika BRAWO!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.