Jump to content

dak3000

Members
 • Posts

  278
 • Joined

 • Last visited

Reputation

4 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Od zawsze miałem sentyment do tych modeli bo pozwalają się wykazać umiejętnościami, albo nabyć ich więcej. A jak coś skopiesz to nie jest tak bardzo Szkoda że coś nie wyszło. A model ma cieszyć oko przede wszystkim modelarza ktory go robi, a jeżeli komuś jeszcze się spodoba to jest to dodatkowy bonus ... Od moj "Czarny Dzik " na bazie MistrCrafta
 2. Witam co prawda model miał wziąć udział w organizowanym tu konkursie, ale nie dane mi było wyrobić się w czasie więc pokazuje go dopiero teraz oto efekt jaki udało mi się uzyskać. ] A na warsztat z budowy zapraszam na tu :
 3. Trochę mnie nie było ,ale prace trochę popchnąłem do przodu, a obecnie jestem na tym etapie . Teraz muszę pokombinować nad jakąś podstawką i jeszcze dopieścić co nie co w miarę własnych możliwość. Ma ktoś trochę jesiennych liści na podstawkę na zbyciu ?
 4. Witam może ktoś podpowiedzieć jak domowym sposobem można uzyskać taki efekt na owiewce ? http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/zdjecia/3783043,andrychow-akcja-dla-samolotu-rzuc-zeta-na-naszego-jumbojeta-wideo,5007835,id,t,zid.html
 5. Witam Ostatnie tygodnie nie obfitowały w wolny czas, ale nie oznacza to że roboty utknęły . Coś tam zawsze się przy dziobało ...A więc linie poprawione nity delikatnie naniesione powierzchnia przeszlifowana, jeszcze kilka większych elementów do przyklejenia i pryskamy serum prawdy( czarny podkład) i wtedy okaże się co tam jeszcze do poprawy.
 6. Przeglądając twoje poczynania z tymi pojazdami, mam wrażenie ,że nie długo dojdziesz do perfekcji i wygniesz go z jednego kawałka blachy Jak zwykle jest na co popatrzeć.
 7. To na razie przymiarka, bo i tak tej siatki nie wykorzystam bo tylne klapy będą zamknięte, a zaglądając od tyłu do dyszy jakoś tak pusto tam .
 8. Dziś nie wiele prace się posunęły do przodu, ale wasze coś ... ( choć od godziny przeglądam zdjęcia z Łasku by na spokojnie przypomnieć sobie co tam oglądałem... a było na co popatrzeć ) Dziś spasowałem na tyle ile się dało kadłub i go skleiłem no i teraz zacznie się etap: SZPACHLA , SZPACHLA ... Chociaż lubię modele ,w których nie wszystko pasuje tak jak powinno i wymagają nakładu pracy to wiem, że takie modele nie mają wielkiego uznania na konkursach wyjazdowych .
 9. Kolejny wieczór mija wiec należało by coś pokazać co tam się przy dłubało . Działam przy kokpicie ... i tu co się okazało przyszły blaszki i nie podziewałem się że bedą idealnie pasowały do tego zestawu, ale w dużej mierze przypuszczałem że zegary kokpitu będą pasowały. Myliłem się ... Choć zegary z tego zestawu blach wyglądają bardzo przyzwoicie do one sam do tego modelu są bardzo duże i bez ich niszczenia nie da się ich zamontować, wiec wykorzystałem zestawowe . Reszt blach z zestawu wykorzystałem na tyle ile się dało : Kolejnym etapem było przerycie lini na kadłubie i zrobienie nitów ...
 10. Hmm patrząc na te zdjęcia to w życiu nie osiągnę takiego efektu ,więc pozostaje mi tylko zamknąć kokpit i zrobić z niego kapsułę czasu.
 11. Witam Dotarły błyskotki więc czas zacząć coś dłubać i tak jak to instrukcja mówi zaczynamy od kokpitu . Co prawda blachy dedykowane do HB, ale zawsze coś sie tam wykorzysta. Co prawda sam model i producent to niezłe wyzwanie więc postanowiłem znów podjąć tą nie równą walkę i coś z tego zrobić by choć trochę cieszyło oko . Co do samego tematu konkursu to mam zamiar przedstawić MIG-a w formie pomnika jakich wiele w naszym kraju i wcisnąć go w jesienną scenografię . Tylko chciałem zrobić go z otwartym kokpitem, a pomniki z reguły są pozamykane . Jeżeli ktoś dysponuje jakiś ciekawym zdjęciem takiego pomnika proszę wrzucie tu .
 12. Klasa 1- Samoloty i śmigłowce Kategoria Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego Kategoria specjalna 2- Najlepsza relacja z prac warsztatowych Witam wszystkich odwiedzających mój warsztat, dawno mnie było ale jak pewnie sami zauważyliście wieczory powoli robią się coraz dłuższe wiec mój sezon modelarski zaczyna się Postanowiłem wziąć udział w konkursie chodź w konkursie i na warsztat wziąłem pierwsze swoje "latające cygaro" . Wiem że znawców i miłośników tych jednostek latających jest tu niezliczona ilość wiec z tego tytułu liczę na konstruktywne sugestie . ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Na początek krótka tło historyczne i dane techniczne w pigułce : Mikojan-Guriewicz MIG-17 to sowiecki, jednosilnikowy, myliwiec odrzutowy o konstrukcji metalowej, w układzie redniopłata, ze skrzydłami o skosie i usterzeniem klasycznym, znany w kodzie NATO jako Fresco. Oblot prototypu miał miejsce w styczniu 1950 roku. MIG-17 stanowił rozwinięcie konstrukcji MIG-15. Zmiany koncentrowały się na nowym silniku (Klimow WK-1F), doskonalszej aerodynamice oraz zastosowaniu radaru na jednej z wersji rozwojowych. Powstało kilka podstawowych wersji tego samolotu. Pierwsza wersja produkowana seryjnie to MiG-17F. Kolejna, wyposażona w radar to MiG-17PF, a wersja MiG-17PFU miała możliwoć naprowadzania pocisków za pomocš radaru pokładowego. Samolot był także produkowany na licencji min. w Polsce i Chinach. W Polsce produkcja seryjna ruszyła w 1956 roku pod oznaczeniem Lim-5, powstała także wersja szturmowa (Lim-6bis). Samolot MIG-17 jest do dzi wykorzystywany przez lotnictwo Mali oraz Korei Północnej. Dane techniczne (wersja MIG-17F): długoć: 11,26m, rozpiętoć skrzydeł: 9,63m, wysokoć: 3,8m, prędkoć maksymalna: 1145km/h, prędkoć wznoszenia: 65m/s, zasięg maksymalny: 2060km, pułap maksymalny 16600m, uzbrojenie: stałe-2 działka Nudelman-Rikhter NR-23 kal.23m oraz 1 działko Nudelman N-37 kal.37mm, podwieszane-do 500 kg bomb i rakiet. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- In-Boxy Na dniach mają dotrzeć jeszcze jakieś błyskotki to też pokaże. Pozdrawiam i zapraszam
 13. Witam i z ciekawością będę zaglądał . Większość oglądających unika tych modeli jako ognia, a ja je bardzo lubię. Ponieważ pokazują umiejętności i kreatywność każdego z modelarzy, aż nadto. Każdy umie składać klocki LEGO gdzie wszystko pasuje idealnie, a nie oto chyba w tym chodzi by po przymiarkach model wyglądał prawie idealnie. Ma kilka modeli tej klasy w tym AH-1G i są to modele które do tej pory cieszą oko wiedzą o tym co wyciąga się z pudełka. Kiedyś tu na forum był konkurs gdzie sklejało się modele polskich producentów z przyjemnością wziął bym znów w nim udział ;) Trzymam kciuki i życzę wytrwałości .
 14. Jestem ciekaw co z tego wydłubiesz ;) Nie żebym się chwalił ,ale moja Cobra tego producenta wylądowała na jego głównej stronie
 15. Co do samych zdjęć to można je powiększyć klikając na nie i otwierają się w fotosik-u, a co do samego warsztatu nie miałem czasu by go tu prowadzić i tylko na FB wrzucałem foty z warsztatu . Nie mam porównania z Revellem ale tego składało się bardzo przyjemnie .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.