Jump to content

bogdan26

Members
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Zgierz
 1. Witam! Wallace przesyłka wysłana,powinna dojść w 48godzin.Pozdrawiam.
 2. Witam kolegów.Lufy już są (380,150mm)reszta w plastyku.Panowie niestety ja osobiście nie jestem jakimś wielkim fanem Bismarcków,osobiście wolał bym Scharnhorsta ale nie rzucił mi się w oczy model w tej skali,zakupiłem model Missouri z tamki więc będzie następny to tak na marginesie.Wracając do modelu malowanie pudełkowe dość ciężkie ale spróbujemy w związku z tym kilka problemów zaraz napisze jakich tylko nakreślę mniej więcej mój plan prac.Najpierw denna część kadłuba łącznie z malowaniem,potem pokład,całość na podstawkę (podstawkę wraz z modelem przytwierdzam do kawałka płyty laminowanej co ułatwia mi przenoszenie i zabezpiecza spód modelu przed uszkodzeniem,maluje aero więc model muszę przenosić)Po pomalowaniu pokładu posklejać co się da (nadbudówki wierze itp).No właśnie i teraz te problemy po pierwsze pokład w 3 częściach które nie bardzo pasują czyli szpachlowanie co zaburzy fakturę imitującą drewno.Druga sprawa nadbudówki wypadało by pomalować przed przed przyklejeniem do pokładu ale będzie trudno uzyskać idealną zgodność kamuflażu na burtach i nadbudówkach(no chyba że mierzyć na sucho malować i dopiero wklejać).Tak samo i elementy edka nie wiem czy nie będzie lepiej pomalować chociaż podkładem w ramkach tu zdaję się na wasze podpowiedzi bo z tym nie miałem styczności do tej pory.Tak że liczę na jakieś sugestie od was a może ktoś ma jakiś lepszy patent to niech się podzieli przemyśleniami.Pozdrawiam
 3. Witam! Wallace masz racje może model jak na próbę nie najszczęśliwiej dobrany ale uważam że jak skakać to na głęboką wodę.Niestety model jest zaklejony w szklanej gablocie i jedyna opcja to rozbić szkło!Co do relacji z Tirpitza to już jest i po części liczę na twoje podpowiedzi oraz innych kolegów bo z blaszkami do tej pory nie miałem do czynienia.A co do postępów przecież kleimy dla przyjemności a nie na wyścigi wydaje mi się że koledzy trochę przesadzają z domaganiem się postępów.Osobiście jestem też ciekaw efektu ale zdaje sobie sprawę że to czasochłonny proces.Pozdrawiam.
 4. Witam kolegów.To moja pierwsza relacja z budowy więc proszę o wyrozumiałość! Tyle wstępu czas zacząć.Model wszystkim znany Do tego dokupione blaszki edka plus lufy oczywiście wszystko dedykowane do Tirpitza. Kilka słów o reszcie asortymentu a więc farby oczywiście tamki+podkład grunze surfacer.Do tego klej w 3 gęstościach(Bond jakoś najlepiej mi pasuje)+debonder,szpachla i taśma tamki (ogólnie opieram się na produktach tamyi nie są może najtańsze ale niema chociaż z nimi problemów) Co do malowania oczekuje propozycji choć ja skłaniał bym się za pudełkowym to bodajże 1944r.Choć powiem szczerze że ta ilość kolorów i nie symetryczność kamuflażu mnie przeraża.
 5. Witam wszystkich! Dzięki Wallace za uwagi w pełni się z nimi zgadzam. Zaznaczałem że to model próbny.Co do olinowania to po prostu jako model próbny i baz blaszek postanowiłem sobie darować (choć przyznaje dużo stracił na wyglądzie).O kalki się nie martw model jest już w szklanej gablocie więc to wersja ostateczna,wyśle je w poniedziałek! Co do relacji to przekonaliście mnie wstawię z Tirpitza.Pozdrawiam!
 6. Witam powtórnie! wstawiam link do zdjęć mojego Musashiego. Zastrzegam że jest to model próbny i totalnie wersja pudełkowa więc nie spodziewajcie się fajerwerków,choć jestem ciekaw waszej opinii.Zdjęcia były robione na własny użytek więc nie są zbyt profesjonalne ale muszą wystarczyć! Pozdrawiam. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d8117e6060d1c65c.html
 7. Witam kolegów,Wallace wysłałem ci wiadomość ale chyba nie doszła więc pisze na ogólnym. Podeślij adres to wyśle wszystkie kali i flagi co zostały. Oczywiście za frii w sumie powinniśmy się tu wszyscy wspierać bezinteresownie. Jak się decydujemy na takie hobby to 5zł w tom czy w tą raczej nie gra roli. Pozdrawiam!
 8. Witam kolegów w zestawach tamki są kalki na wierze artylerii średniej 155mm, są to kropkowane linie klejone po bocznym obrysie wierzy http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?s=cf68e8c43a5690de8bf1f6a028e89913&t=45245&page=2 na tej stronie dokładnie je widać. Co do mojego modelu to wracam po 15 latach nie klejenia (żona dzieci i tp.) więc i wynik taki sobie choć dla mnie zadowalający, bardziej była to próba czy jeszcze potrafię (no cóż aerograf, nowe techniki i kompletowanie sprzętu od nowa to wyzwanie)Zakupiłem już model Tirpitza z tamki i czekam za blachami Edka to wtedy wstawię jakieś foty ale gotowego i tirpitza i musashiego (nie chcę zanudzać was kolejną relacją z budowy tego samego modelu,wystarczy tych Bismarcków i Tirpitzów na tym forum).Pozdrawiam.
 9. Witam kolegów! Jestem tu nowy ale od dłuższego czasu przyglądam się tej budowie. Widzę że cały czas przewija się problem flag i kalek może mógłbym pomóc. Skończyłem właśnie ten model z Tamki i został mi drugi komplet flag oraz kalek na wierze działowe(brak tylko kalek na samoloty oraz napisu na rufę, ten od Yamato jest ale raczej się nie przyda)Mam również trochę elementów bo w zestawie Tamki są niektóre elementy powielone więc jakby było coś potrzeba to służę z przyjemnością podeśle.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.