Jump to content

Kuba

Members
 • Content Count

  128
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Warszawa/Wodzisław Śl.
 1. Potwierdzam - mam model z tym problemem z bryłą kadłuba w przedniej części. To faktycznie widać... Ale inna rzecz mnie zastanawia - spojrzałem od razu do drugiego pudełka z modelem MiG 23 MF i tam jest tak samo pochylona krawędź ramy osłony kabiny a jak widzę powinna tak samo być równoległa do osi kadłuba (wybaczcie jak wyrażam się nietechnicznie). Muszę zerknąć na dobre warsztaty MiG 23 jak ludzie to korygowali. Nie jestem miłosnikiem Trumpetera, wręcz unikam tych modeli bo przeważnie są po prostu byle jak opracowane i tu jest jak widzę znów to samo. Ech
 2. Ok już widzę. Ciekawe, czy mój model ma ten czy inny kadłub i nos. Zobaczę w domu. Faktycznie jest to widoczne - na Kbely jest cały nos tego samolotu eksponowany nisko z dobrym dostępem i zrobię sobie dokładne zdjęcia na wypadek odtwarzania detali po przemodelowaniu nosa. W każdym razie w świetle tematu nosa sprawa wlotów nieco blednie ps - ładnie jadą po Trumpeterze, "piss poor research and design"...
 3. No to dobre pytanie, musiałbym wiedzieć na czym polega problem i porównać z tym co mam w zestawie. Póki co nie znam tematu i nie bardzo wiem o co chodzi.
 4. Niedawno go kupiłem i kompletuję dodatki i korekty. Kilka z tych samolotów stoi w Kbely, będę miał okazję obejrzeć je dokładnie pod koniec maja a tymczasem nie wiem czy dokupować wloty czy nie. O poprawkach nic nie wiem - możesz coś przybliżyć?
 5. Panowie, Szybkie pytanie - czy MiG 23 BN miał takie same wloty powietrza jak polski MF? W modelu Trumpetera (MF) 1:48 są zamienniki żywiczne, czy takie same powinienem użyć do BN'a? Zakładam, ze model współdzieli części i są te same problemy - prośba o info gdybym się mylił. dzieki, K.
 6. No to niestety nic wcześniejszego od G-6 z tego zestawu teraz nie zrobimy. Brak kadłuba bez Beuli oraz przydałyby się skrzydła z komorami dla kół 650x150 bez wytłoczeń (czyli same wierzchy skrzydeł). Od biedy możnaby cos kombinować z zaklejeniem otworów na Beule i przekładką osłon silnika z rynienkami dla MG 17 np. podebranych ze Zvezdy (tam są dwa komplety) i łączyć z istniejącymi skrzydłem bo i takie G-2/G-4 się trafiały tylko pytanie po co - Eduard przewidział wydanie wersji F/G/K na tych ramkach więc G-2 i G-4 pewnie znów się pojawią.
 7. No pierwsze przemyślenie mam takie, że klei się wybornie Dzięki mnogości opcji robię G-14/U4 prosto z pudełeczka i idzie bardzo sprawnie.
 8. Ja dziś odebrałem G-Klasse od dealera. Wygląda bardzo obiecująco ale na tym w tej chwili poprzestanę i wracam do oglądania zestawu
 9. Poza korektą bryły modelu w nowym zestawie znajdujemy dużo ciekawych elementów alternatywnych umożliwiających nam w końcu budowę poprawnego G-5 czy G-6 z przejściowym typem Erlahaube. Można na ile zerknąłem budować wersje Erla i Mtt oraz po niewielkich kombinacjach także wersję WNF (U4). Korektę bryły w zakresie zmiany niektórych wymiarów widać, zwraca uwagę też przemodelowany nos samolotu (między kołpakiem a wydechem). Co było komentowane wzdłuż i wszerz modelarskich internetów (także prześmiewczych profili facebookowych) a nie jest prawdą - model G-6 przed zmianami nie był tylko większy,
 10. Wspaniałe zdjęcie. To co prawda Stuka D (D-5?) ale doskonale widać ułożenie wzierników na wierzchu płata czy idealnie wręcz ułożenie obu ramion łoża silnika (nierównolegle). Znalazłes może inne ujęcia? Wygląda, ze to fotka z jakiegoś powojennego złomowiska. Ciekawe, że nikt nie usunął działka ze skrzydła.
 11. Jeszcze jedno szybkie pytanie: czy model Jaka 3 Zvezdy 1:48 zawiera model silnika WK-105 czy WK-107A? Rozumiem, że ten drugi tj. WK-107A jest prawidłowy dla Jaka 9P. Od razu drugie pytanie: czy nawet jeśli Zvezda daje silnik WK-105 to można go ucharakteryzować na prawidłowy dla Jaka 9P? Dziekuję z góry za informacje, te radzieckie silniki są dla mnie dość zagadkowe. btw - mam już plany z monografii AJ-Press i temat przeróbki samego płatowca w miarę ogarniety.
 12. Dziękuję bardzo. Czyli opcje na dziewiątke z szachownicami są tak naprawdę dwie: [1] prosta przeróbka na wersję M nie wymagająca korekt geometrii modelu wyjściowego [2] zaawansowana przeróbka na wersję P Wiem od czego zacząć szukać, książkę AJ Press nawet chyba mam w domu to już sobie popatrzę pod kątem obu przeróbek. Zestawy DD mam w sumie dwa więc nie będzie dylematu.
 13. http://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/234981824-148-yakovlev-yak-9dd-by-modelsvit-released-yak-99d-conv-set-by-vector/ Bardzo proszę. Może tu coś lepiej będzie widać z czym mam do czynienia. Pozdrowienia K.
 14. To może inaczej: że trzeba ciąć mierzyć i sklejac to wiem. Pytanie tylko gdzie i co? O przesuniętej kabinie wiem ale pytanie np o usterzenie i skrzydła: czy są te same lub maja taki sam obrys? Takie zespoły jak podwozie, śmigło z kołpakiem, wiatrochron i osłona? Chodzi mi takie obrazowe ujęcie zmian w tej wersji względem wcześniejszych i na ile można wykorzystać wymienione zestawy a na ile zmiany są tak szerokie, że trzeba całkiem nowe zrobić. Pytam bo mam te kalki, też książkę Polish Wings 20 o jakach no i tego DD modelsvit gdzieś w szafie od dawna i tak bez pomysłu na niego. Dzięki za gło
 15. Tytuł nieco przewrotny ale pytanie jak najbardziej serio. Lubię ciąć modele i przerabiac. Kupilem sobie kalki do polskich Jakow i chciałbym też moc zrobić jaka 9P w skali 1:48. Z czego można go wykonać? Załóżmy, że dostępne są modele Jaka 1b Eduarda Jaka 3 zvezdy i Jaka 9DD modelsvit. Czy któregoś można w miarę przerobić lub złożyć jeden z elementów wyżej wymienionych ? Wiem, że pytanie nieco teoretyczne ale może ktoś już to obmyslal lub dyskutował? Dzięki za podpowiedzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.