Jump to content

dziabik

Members
  • Content Count

    136
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

  • Location
    Żary

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Witajcie,mam pytanie odnośnie farb Zero Paints-czy oprócz firmowego rozcieńczalnika można użyć z powodzeniem jakiegoś innego z popularnych,np.Gunze Mr Color Leveling,Tamiya?Próbował ktoś?
  2. Cześć Mój ulubiony podkład do żywicznych figurek to właśnie Humbrol (lekko rozcieńczony),dwie warstwy pędzlem.Używam H63.Później farbki Vallejo MC fajnie się kładą.Co do MrSurfacera to zgadzam się z Tobą że do modeli jest idealny jako podkład ale do figurek jakby "zbyt gładki",Vallejo gorzej się kładzie na nim pędzelkiem.
  3. Dzięki Elementy skórzane-w zależności jaką barwę chcę uzyskać używam różnego koloru "bazy",w tym przypadku pas biegnący przez pierś pomalowałem Vallejo Game Color 72043 Beasty Brown a następnie zwashowałem mocno rozcieńczonym Game Ink Sepia 72091 Vallejo.Oczywiście na to poszły mieszanki olejne Burnt Sienna,Burnt Umber,Ochre do cieni i świateł. Podobnie skórzane "wdzianko" z tym,że tutaj jako podkład użyty został Vallejo MC 70826,na to sepia itd.Czasem robię też tak,że sepię kładę bezpośrednio na podkład z Humbrola 63 uzyskując taki "drewniany" kolor,w zależności od ilości warstw sepii o
  4. Witajcie po dość długiej nieobecności Takie popiersie pomalowałem,raczej dość znane.Farby olejne W&N na akrylach Vallejo i Humbrole. Komentarze bardzo mile widziane.
  5. Kolejne super wykonanie!Mogę prosić o jeszcze jakieś foto,szczególnie twarz z bliska? -tu się zgadzam.Ale całość świetna!
  6. Świetnie go zrobiłeś,rewelacja jak dla mnie!Dokładność malowania wszystkich szczegółów robi wrażenie.Gratulacje!
  7. Całkiem nieźle Ci wyszedł,faktycznie oszklenie ma ciut za małe chociaż u mnie to nie było aż 1mm tylko tak "prawie na styk",clearfix jakoś to chwycił.Gratulacje
  8. Czy ktoś z Was budował któryś z tych modeli? (D9,D10,D11) Proszę o garść opinii na temat składalności zestawów,bo jakoś nie mogę nic znaleźć w tym temacie,może wszyscy kleją Eduarda i Tamiyę? Z góry dzięki
  9. Ostatnio maluję akrylami Italeri i do aerografu używam rozcieńczalnika Lifecolor Acrylic Thinner + kilka kropelek retardera i kładą się naprawdę znakomicie dając ładną,lekko satynową powłokę.Nic nie zasycha na dyszy i nie ma żadnych większych problemów,może tylko taki że nie są zbyt odporne na ścieranie i trzeba uważać.Używam Ultry z dyszą 0,2mm.
  10. Świetnie go zmalowałeś a i obicia jak dla mnie pierwsza klasa! Jakich Lifecolorów użyłeś?
  11. Bardzo fajny i dobrze spasowany modelik,robiłem go kiedyś (bez waloryzacji),będę zaglądał jak Ci idzie.Powodzenia!
  12. Dzięki za zwrócenie uwagi na tą pomyłkę z reflektorem,chyba nigdy bym tego nie zauważył .Poprawię. Co do osadzenia w podłożu to chyba też coś jeszcze da się zrobić.Jak zwykle dopiero na zdjęciach widać takie babole.
  13. Witam,w mojej kolekcji pancerki w skali 1:48 pojawiła się kolejny modelik,jest to KW-2 Hobby Bossa. Malowany Lifecolorami " Soviet AFV 4BO Green, Contrast & Desaturation set",do brudzenia użyłem washa AK Dark Brown do zielonych pojazdów jak również AK Streaking Grime,olei Van Gogh,Pigmentów Kremera i farb Humbrol. Przyznam,że malowanie sprawiło mi wiele uciechy a po zbudowaniu jakieś tam nieskomplikowanej podstawki przedstawiam Wam do oceny.
  14. Gratulacje!Do śladów eksploatacji podszedłeś bardzo śmiało i moim zdaniem wygląda to całkiem fajnie,jednak uważam że tak "zmęczony" pojazd dużo zyskałby na ładnie dobranej i wykonanej podstawce.Pomyśl coś w tym temacie.
  15. Bardzo fajnie zmalowana,podstawka też dobra.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.