Jump to content

Skaidrus

Members
 • Content Count

  58
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Good

Personal Information

 • Location
  Dobrodzień
 • Interests
  modelarstwo, historia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zrobiłem cienki paski z taśmy Tamiyi i przeplotłem je przez stelaże. Niestety nie widać ich za bardzo na powyższych zdjęciach .Tutaj w powiększeniu:
 2. Teraz rozumiem - zrobiłem za dużo 😉 Pierwotnie myślałem, że masz na myśli celownik lunetowy i lampę z późniejszych wersji. Sprawdzę, czy uda mi się to jakoś "bezkonfliktowo" usunąć.
 3. Dziękuję za pozytywne opinie. Roźcieńczony AMMO Wet Effect 2015 zmieszany (czasami) z Ammo Fuel Stains 1409 pryśnięty z pędzla na pigment. Uznałem, że na wieży też coś mogło się rozlać 😉 Faktycznie CIP-y rzadko są z tyłu. Ale czasami jednak tam trafiają. Mój egzemplarz po prostu tak miał - wstawiłem poniżej zdjęcie broszury Echelona, z którego kalek korzystałem. Przyrządy celowniczy w 0.5 to w M1A1 nie były normą. Zdjęcie poniżej. O ile to miałeś na myśli. Na załodze jak zwykle poległem, nie ma co ukrywać. Dobrze, że na zdjęciach nie widać twarzy... Kolor bambetli faktycznie trochę się rozjechał. Finalny wash dał inny odcień niż zakładałem. Klamry celowo zrobiłem stalowe, bo założeyłem, że czarny wash da docelowo wrażenie oksydowanej czerni. No więc nie dał 😞 Kolejne doświadczenie do kolekcji. Klamry spróbuję naprostować. Wspomniane powyżej zdjęcia:
 4. Po ukończeniu T-80U zabrałem się za jego zimnowojennego oponenta – M1A1. Zdecydowałem się na pojazd z wnętrzem w malowaniu NATO z 1-37 Armor, kiedy jednostka stacjonowała we Friedberg, DE. Ogólnie model RFM jest bardzo sympatyczny w sklejaniu. Nie mam żadnych uwag względem spasowania. Plus za modułową lufę bez wzdłużnego podziału, znakomite ruchome gąski i subtelne powierzchnie antypoślizgowe. Mały minus za podział technologiczny pancerza nad silnikiem. Trochę za późno zauważyłem, jak problematyczne jest zrobienie otwieranych klap inspekcyjnych. Skutkiem tego cały silnik to trochę para w gwizdek. Duży minus za brak kalkomanii do malowania NATO – zmusiło mnie to do zakupu dosyć drogiego zestawu Echelona obejmującego 5 pojazdów, z czego wykorzystałem 1… Zestaw wzbogaciłem blachami E.T. Model E35-066 dedykowanymi do Dragona, które jednak bez problemu przeszczepiłem na RFM. W karabinie 0.5 wymieniłem lufę na Abera, choć zestawowa była akceptowalna jak na plastik. Dodałem gniazda anten z RB, akcesoria Alice z Tamki 35266 oraz załogę z Dragona 3020. Tą jednak pokazuję na jednym tylko zdjęciu z litości dla Oglądających. W ramach scratchu zrobiłem tasmę systemu MILES i „koguta” niezbędnego do poruszania się po niemieckich drogach publicznych. Chemia to farby AK RC, lakiery VMS, pigmenty, washe i flitry z Ammo i AK. Model warty polecenia.
 5. Skaidrus

  test 666

  dddddttt fff
 6. Aktualizacja: Oprócz wciąż dostępnych zestawów nr 1 i 3 (opisane w 1. wpisie) oferuję Su-22M3/M4 z Kitty Hawk 1:48, KH80146 w zestawie z napisami eksploatacyjnym D48083 firmy Model Maker Decals. Napisy są dedykowane do kamuflażu zieleń/brąz. Cena 210 PLN plus 15 PLN za wysyłkę PP lub paczkomatem. Cena nie podlega negocjacjom.
 7. Dzięki, tak właśnie zrobiłem. W związku z tym wymiana nieaktualna.
 8. Posiadam Scuda B na podwoziu kołowym, czyli Trumpeter 01019. Wymienię go na Scuda B na podwoziu gąsienicowym - Trumpeter 01024.
 9. Aktualizacja - rezerwacja wygasła, więc wszystkie pozycje są dostępne. Od teraz nie rezerwuję modeli.
 10. Sprzedam poniższe modele, wszystkie w 1:35 + samolot 1:48: 1. Academy 13419 - K1A2 z bonusem w postaci gąsek Def-a. Stan sklepowy, cena 150 PLN. 2. Meng TS-010 - BMPT "Terminator". Stan sklepowy, cena 180 PLN. SPRZEDANY 3. Meng TS-026 w zestawie z blachami E.T. 35-251. Model w stanie sklepowym, blachy zostały tylko rozpakowane do przejrzenia. Cena 400 PLN. 4. Dragon 6918 czyli Sdkfz 7+sFH15. Do tego w zestawie znakomity zestaw blach Griffon L35015. Stan sklepowy, cena 350 PLN. SPRZEDANY 5. Kitty Hawk KH80148 1:48 w zestawie z napisami eksploatacyjnym Model Maker Decals D48083 (kamuflaż zieleń/brąz). Stan sklepowy, cena 210 PLN, nie podlega negocjacjom. Uwaga - wszystkie ceny zawierają koszt wysyłki. Pozycje 3 i 4 sprzedaję tylko w opisanych powyżej zestawach.
 11. Faktycznie. Uznałem to za próbę odwzorowania pozostałości po formie odlewowej. Ale to była raczej forma wtryskowa ☹️
 12. Dziękuję za merytoryczne uwagi. Zgadam się z tym, ale generalnie założeniem było pokazanie ubrudzonego pojazdu, który zdążył wyschnąć zanim został umyty. Kwestią dyskusyjną jest natomiast samo założenie. Z perspektywy czasu wydaje mi się, że faktycznie trochę pracy włożonej w „postarzanie” poszło na marne. Cały czas szukam równowagi między brudzeniem/kurzeniem a tzw. weatheringiem. Może uda się ją odnaleźć na obecnie budowanym Abramsie 😉 Fartuchy i błotniki to dedykowana chemia, koła to tylko pigment i fixer. Możesz dokładniej to wskazać ? Wstyd, że tego sam nie zauważyłem na etapie przygotowań…
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.