Jump to content

Skaidrus

Members
 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutral

Personal Information

 • Location
  Dobrodzień
 • Interests
  modelarstwo, historia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Aktualizacja: Oprócz wciąż dostępnych zestawów nr 1 i 3 (opisane w 1. wpisie) oferuję Su-22M3/M4 z Kitty Hawk 1:48, KH80146 w zestawie z napisami eksploatacyjnym D48083 firmy Model Maker Decals. Napisy są dedykowane do kamuflażu zieleń/brąz. Cena 210 PLN plus 15 PLN za wysyłkę PP lub paczkomatem. Cena nie podlega negocjacjom.
 2. Dzięki, tak właśnie zrobiłem. W związku z tym wymiana nieaktualna.
 3. Posiadam Scuda B na podwoziu kołowym, czyli Trumpeter 01019. Wymienię go na Scuda B na podwoziu gąsienicowym - Trumpeter 01024.
 4. Aktualizacja - rezerwacja wygasła, więc wszystkie pozycje są dostępne. Od teraz nie rezerwuję modeli.
 5. Sprzedam poniższe modele, wszystkie w 1:35 + samolot 1:48: 1. Academy 13419 - K1A2 z bonusem w postaci gąsek Def-a. Stan sklepowy, cena 150 PLN. 2. Meng TS-010 - BMPT "Terminator". Stan sklepowy, cena 180 PLN. SPRZEDANY 3. Meng TS-026 w zestawie z blachami E.T. 35-251. Model w stanie sklepowym, blachy zostały tylko rozpakowane do przejrzenia. Cena 400 PLN. 4. Dragon 6918 czyli Sdkfz 7+sFH15. Do tego w zestawie znakomity zestaw blach Griffon L35015. Stan sklepowy, cena 350 PLN. SPRZEDANY 5. Kitty Hawk KH80148 1:48 w zestawie z napisami eksploatacyjnym Model Maker Decals D48083 (kamuflaż zieleń/brąz). Stan sklepowy, cena 210 PLN, nie podlega negocjacjom. Uwaga - wszystkie ceny zawierają koszt wysyłki. Pozycje 3 i 4 sprzedaję tylko w opisanych powyżej zestawach.
 6. Faktycznie. Uznałem to za próbę odwzorowania pozostałości po formie odlewowej. Ale to była raczej forma wtryskowa ☹️
 7. Dziękuję za merytoryczne uwagi. Zgadam się z tym, ale generalnie założeniem było pokazanie ubrudzonego pojazdu, który zdążył wyschnąć zanim został umyty. Kwestią dyskusyjną jest natomiast samo założenie. Z perspektywy czasu wydaje mi się, że faktycznie trochę pracy włożonej w „postarzanie” poszło na marne. Cały czas szukam równowagi między brudzeniem/kurzeniem a tzw. weatheringiem. Może uda się ją odnaleźć na obecnie budowanym Abramsie 😉 Fartuchy i błotniki to dedykowana chemia, koła to tylko pigment i fixer. Możesz dokładniej to wskazać ? Wstyd, że tego sam nie zauważyłem na etapie przygotowań…
 8. Od pewnego czasu rozmyślałem nad modelem T-80U. Pierwotnie wybrałem Trumpetera, ale akurat pojawiło się na rynku RPG z zachwycającym rysunkiem na okładce, dłuższą rurą do brodzenia na wieżą i ruchomymi gąsienicami. Każdy ma swoje kryterium wyboru 😉 Recenzje były obiecujące, więc decyzja zapadła szybko. Model składałem bez większych problemów. Jedynym miejsce, nad którym musiałem popracować był wydech. W mocowaniach fartuchów bocznych usunąłem kołki mocujące, bo nie zgrywały się z otworami. Detalizacja modelu jest na wysokim poziomie, blaszki dodano tam, gdzie to naprawdę potrzebne. Miłym akcentem były elementy z gumy, aczkolwiek w moim egzemplarzu fartuchy były nieco zdeformowane. Bez żalu zamontowałem zatem elementy plastikowe. Użyłem lufę i wyrzutnie granatów Abera oraz beczki na paliwo od Miniarm. Chemia to Real Color AK, lakiery VMS i różne akryle, filtry, washe i pigmenty Ammo, AK i Vallejo. Model wedle założeń miał być pokryty kurzem i zaschniętym błotem. Wyszło tak sobie, na przyszłość raczej zastosuję błoto na bazie emalii, a nie akrylu. Generalnie model wart grzechu – polecam.
 9. Skaidrus

  test 1

  er;hgkj'ej'jw'fjwekjf
 10. Dokładnie o to. Wiedziałem, że ktoś to ma w ofercie. Wielkie dzięki za pomoc
 11. Witam Czy któryś producent akcesoriów PE produkuje może takie oto drobiazgi ? Wydaje mi się, że widziałem to u kogoś w ofercie, ale nie mogę znaleźć. Prawdopodobnie używam złej nazwy. Będę wdzięczny za pomoc.
 12. Cześć Nie jestem. Taki kolor wskazuje instrukcja modelu. Ale znalazłem sporo fotek z klapami w kolorze skrzydeł.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.