Jump to content

Keisyzrk

Members
 • Content Count

  446
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

17 Good

Personal Information

 • Location
  Olszewo/Białystok
 • Occupation
  Student...były.

Recent Profile Visitors

263 profile views
 1. Najlepiej z obu stronGąskami będę się martwić jak skończę resztę. Na razie dorabiam spawy.
 2. Nie przewiduję zestawów dedykowanych, co się da i na co mi starczy energii dorobię. Traktuję ten model trochę jak poligon do ćwiczeń z różnymi materiałami. Na stanie mam Hips i blaszki alu, mosiężne i miedziane, i tak sobie ćwiczę ich obróbkę. Jedynie nad gąskami muszę się zastanowić bo te gumowe zestawowe pękły a nie chcę nic drogiego kupować. Gąski są paskudne... A tak na dzisiejszy poranek prezentuje się model. Nie dałem rady patrzeć na to jakie boczki serwuje Trumpeter i próbuje je budować od podstaw. Kadłub sklejony, szpachli poszło od cholery i pewnie jeszcze pójdzie. Zdziwiłem się, że czeski debonder szpachle mi rozpuszczałPrototypowy boczek siedzi na patafixie, zrobię jeszcze jeden z miedzi i zobaczę jak będzie się układał. Ogólnie lubię zdewastowane modele i zastanawiam się czy z tego nie zrobić wraka pozostawionego na polu. Tutaj inspiracja przy budowie. https://www.warhistoryonline.com/military-vehicle-news/soviet-is-3-and-is-2-tanks.html I zdjęcia.
 3. Dzięki. Zestaw od Hauler'a. http://www.hauler.cz/e-shop/1-48-afv-photoetched-parts-8/m10-td-gdynia-i-conversion-set-282
 4. Dzięki. Na wieży jeden pakunek do black dog a dwa to Tamiya z przeróbką. Reszta to rzeźba w masie epoksydowej Tamiya quick type. Antena to drut mosiężny 0.2mm.
 5. M10 Gdynia I 1:48 Tamiya + konwersja Haullera Małą aktualizacja WP panther 1:48
 6. Mała aktualizacja "renowacji" a w zasadzie przebudowy. Wieża jak na razie skończona, czeka na podkład.
 7. Panterka WP dostała małą aktualizację malowania oraz podstawkę w formacie pocztówkowym, rzeźba w plastelinie wzmocnionej rozcieńczoną żywicą akrylową.
 8. Zapowiadana podstawka w formacie pocztówkowym. Płytka poliestrowa z plasteliną, ziemią i trawa przyklejoną na żywicę akrylową bo wikolu czy innego kleju nie miałem pod ręką.
 9. Ja chyba muszę zmienić medium ściągające farbę. Plastik Trumpetera źle zniósł kąpiel w DOT4, większość drobnych elementów albo się ukruszyło albo odpadło i ogólnie zrobił się kruchy. Pierwszy raz zmywam farbę. JS-3 był budowany pzp i nie widział ani szpachli, ani pilnika czy papieru ściernego. Zacząłem od wieży, poprawiłem trochę kształty, odciąłem co zostało po zmywaniu, podrutowałęm, poszpachlowałem, blaszkę dorobiłem drobne elementy. Najgorsza jest lufa o przekroju kwadratowym ale kolejna warstwa szpachli już czeka na szlify. Miał być szybki warsztat ale coś czuję, że się przeciągnie.
 10. Taki postęp. Farba zlazła, za to pojawił się biały nalot. Klej go niweluje, aceton nie, szlifowanie także to zbiera ale jeszcze spr innymi mediami.
 11. Witam w moim wątku amatorsko renowacyjnym. Przy okazji wizyty w moim rodzinnym domu, gdzie znajduje się większość mojej kolekcji w 1:35, postanowiłem zajrzeć co się z nią dzieje. Oczom mym ukazał się obraz nędzy i rozpaczy. Modele się porozklejały, gąsienice popękały, ogólnie bieda. Wziąłem więc ze sobą IS-3. Rozklejona wieża i kadłub, gąską gumowa pękła, lufa odpadła.Tak wyglądał jakieś 9 lat temu, nic ciekawego jeden z pierwszych moich modeli. Tak to wyglądał po rozłożeniu. Model przez noc kąpał się w DOT. Farba ładnie odlazła płatami więc lecę zmywać resztki.
 12. Przydałaby się blenda odbijająca światło od strony zacienionej bądź kawałek foli aluminiowej bo model wygląda ciekawie ale te cienie...
 13. Widziałem 2 zdjęcia od tyłu, są dostępne po wpisaniu w gooogle. Jak bardzo? Dosć luźno. Na tyle, że nie chciało mi sie rozwalać żywicy i poprawiac kazdego zęba, górna klapa wg. mnie Hauler zrobił źle więc zrobiłem z blaszki po piwie. Choć teraz po wklejeniu karabinów i dachu sam, nie wiem.
 14. Witam przy kolejnym moim modelu robionym na kolanie i stoliku kawowym. Model waloryzowany blachami Aber, konwersacją od Haulera, linką Eureka, lufa RB, pakunki to jakieś resztki żywiczne, wypraski Tamiya oraz rzeźbione z masy Tamiya quick type. Ogólnie z modelu jestem średnio zadowolony trochę niedopatrzeń i pomyłek wpadło i non stop coś albo urwałem albo zgiąłem. Miało być super wyszło jak zwykle Dorabiam małą podstawkę do niego, skończę to wstawię zdjęcia zaktualizowane z już przykręconym kadłubem bo do zdjęć się lekko bydlak przechylił. Chyba sobie jakiegoś ruska skleję bo mam dosyć Tamiyowkich wózków od shermana. Zapraszam do oglądania.
 15. Wygląda świetnie! Za mało otłuczony jak na Wot'owskie realia
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.