Jump to content

Keisyzrk

Members
 • Content Count

  451
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

17 Good

Personal Information

 • Location
  Olszewo/Białystok
 • Occupation
  Student...były.

Recent Profile Visitors

516 profile views
 1. Dlaczego nie chcesz zrobić porzadnych przednich reflektorów, chociażby z wytłoczek po lekach? Model wyglądałby wtedy jeszcze ciekawiej.
 2. Fajny model. Przyczepie się tylko do kalkomanii jakoś brzydko siadły, na przodzie przy zaczepie razi w oko.
 3. Dzięki Panowie za informację, bardzo przydatna. Większość moim pierwszych modeli malowanych jest Humbrol'ami. Sianokosy na Podlasiu się zaczęły więc model na razie musi poczekać a dorobić trzeba będzie 8 par zawiasów na pokrywy zasobników bocznych.
 4. Na zdjęciach tego za bardzo nie widać bo wszechobecna szpachla ale juz ma 5 śladów po trafieniu ?
 5. Na chwilę obecną tak to wygląda. Osłony reflektorów troszkę za grube wyszły ale nie przeszkadzało mi to dopóki wieży nie założyłem. Ogólnie doszło trochę koślawych elementów z hipsu. Powoli mam dosyć już tego projektu
 6. Najlepiej z obu stronGąskami będę się martwić jak skończę resztę. Na razie dorabiam spawy.
 7. Nie przewiduję zestawów dedykowanych, co się da i na co mi starczy energii dorobię. Traktuję ten model trochę jak poligon do ćwiczeń z różnymi materiałami. Na stanie mam Hips i blaszki alu, mosiężne i miedziane, i tak sobie ćwiczę ich obróbkę. Jedynie nad gąskami muszę się zastanowić bo te gumowe zestawowe pękły a nie chcę nic drogiego kupować. Gąski są paskudne... A tak na dzisiejszy poranek prezentuje się model. Nie dałem rady patrzeć na to jakie boczki serwuje Trumpeter i próbuje je budować od podstaw. Kadłub sklejony, szpachli poszło od cholery i pewnie jeszcze pójdzie. Zd
 8. Dzięki. Zestaw od Hauler'a. http://www.hauler.cz/e-shop/1-48-afv-photoetched-parts-8/m10-td-gdynia-i-conversion-set-282
 9. Dzięki. Na wieży jeden pakunek do black dog a dwa to Tamiya z przeróbką. Reszta to rzeźba w masie epoksydowej Tamiya quick type. Antena to drut mosiężny 0.2mm.
 10. M10 Gdynia I 1:48 Tamiya + konwersja Haullera Małą aktualizacja WP panther 1:48
 11. Mała aktualizacja "renowacji" a w zasadzie przebudowy. Wieża jak na razie skończona, czeka na podkład.
 12. Panterka WP dostała małą aktualizację malowania oraz podstawkę w formacie pocztówkowym, rzeźba w plastelinie wzmocnionej rozcieńczoną żywicą akrylową.
 13. Zapowiadana podstawka w formacie pocztówkowym. Płytka poliestrowa z plasteliną, ziemią i trawa przyklejoną na żywicę akrylową bo wikolu czy innego kleju nie miałem pod ręką.
 14. Ja chyba muszę zmienić medium ściągające farbę. Plastik Trumpetera źle zniósł kąpiel w DOT4, większość drobnych elementów albo się ukruszyło albo odpadło i ogólnie zrobił się kruchy. Pierwszy raz zmywam farbę. JS-3 był budowany pzp i nie widział ani szpachli, ani pilnika czy papieru ściernego. Zacząłem od wieży, poprawiłem trochę kształty, odciąłem co zostało po zmywaniu, podrutowałęm, poszpachlowałem, blaszkę dorobiłem drobne elementy. Najgorsza jest lufa o przekroju kwadratowym ale kolejna warstwa szpachli już czeka na szlify. Miał być szybki warsztat ale coś czuję, że się przeciągnie.
 15. Taki postęp. Farba zlazła, za to pojawił się biały nalot. Klej go niweluje, aceton nie, szlifowanie także to zbiera ale jeszcze spr innymi mediami.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.