Jump to content

wolfik

Members
 • Content Count

  56
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Personal Information

 • Interests
  modelarstwo

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Piękne rzeczy robicie. U mnie zmieniło się tyle, że gdy doczekałem się w końcu na ShelfOddity to mnie moja firma zawaliła robotą. Wszystko leży rozgrzebane i nie mam teraz czasu się za to zabrać. Eeeech...
 2. Cudo! A moja stocznia niestety stoi. Raz, że pracuję teraz nad innym projektem ale przede wszystkim czekam na zamówienie do mojego Mikazuki i się chyba nie doczekam ? To taki paradoks. Siedzę w domu i tez by się wydawać mogło, że czasu full - a tu niespodzianka. Co masz namyśli pisząc o pierwszej linii okopów?
 3. Render bardzo fajny - idąc tym tropem na forum War Thunder znalazłem fotkę Mikazuki z ostatnich jego chwil. Raczej pocztówka niż źródło informacji ale pocieniony tylny komin widać. Korzystając z okazji chciałbym się Was jeszcze zapytać jak zamierzacie wykonać pasy poszycia burtowego. Według mnie ten górny pas (burta śródokręcia i rufy) był wypukły, dolny wklęsły. Jakie jest Wasze zdanie? Wracając jeszcze do tego elementu, który zaznaczałem na zdjęciach, muszę to poprzymierzać organoleptycznie jak będę miał łajbę w rękach, bo coś mi tu nie pasuje.
 4. Dzięki. Ja się wsparłem poniższym zdjęciem wraka: I tu z kolei pojawił się problem tych dwóch zaznaczonych elementów. O ile ten czerwony chyba jest na blachach Rainbowa (przynajmniej tak mi się wydaje) to ten zielony raczej nie. Po części podobnie jest na tym renderze, który wstawiłeś. Poniżej jeszcze jedno zdjęcie, na którym tych elementów nie widać - ale może to wynikać z zacienienia. Natomiast ja natrafiłem na kolejny problem ale dotyczący tylko jednostki, którą ja chcę budować. Otóż drugi komin w Mikazuki był pocieniony - w związku z likwidacją czwartej kotłowni.
 5. Dzisiaj niewiele a od jutra ferie, więc będzie przerwa. Postanowiłem trochę sfazować dziobnicę od spodu, w części nachodzącej nad pokład śródokręcia tak, żeby wyglądała na cieńszą. Wygląda teraz tak (aparat wyostrzył trochę nie w tym miejscu ale myślę, że widać różnicę): W sumie to jestem ciekaw jak to wyglądało w oryginale. Na zakończenie zlikwidowałem jeszcze rufową podstawę wyrzutni torpedowej.
 6. W moim też tak wygląda. Pocieszające jest, że jak się nałoży pokład dziobnicy to ten problem już nie jest tak widoczny i chyba wystarczy trochę podszlifować. Ja dzisiaj trochę poszalałem na dziobie. Tym razem starałem się nie uszkodzić polerów ale teraz się zastanawiam czy jednak ich nie usunąć. Trochę mi szkoda było niszczyć te pokłady bo uważam, że są całkiem fajnie zrobione. Potem nawierciłem o oczko wyżej bulaje rufowej sterburty. Jednak można było jeszcze troszkę wyżej (no i równiej). Skoro byłem na rufie to postanowiłem dopasować rufowy ob
 7. Uff. Podniosłeś mnie na duchu, bo ręka mi się omskła i polery poszły... Myślałem, że tylko ja będę je odtwarzał. Ja natomiast wyciągnąłem dzisiaj zestaw małego chemika i pobawiłem się w oksydowanie blaszek. Następnie troszkę podrównałem pokład i nie mogłem się powstrzymać od małej przymiarki. W ruch poszły też cążki i zaczęła się ingerencja w kadłub - rufowe skrzydełka uleciały w niebyt. Teraz to zaczyna wyglądać. Na fali mocy twórczej zacząłem poprawiać bulaje. Zacząłem od rufy na bakburcie i niestety poszło mi nierówno. Potem przenios
 8. Mój zestaw ... ... i pierwsze prace - wyrezałem śródokręcie i rufę.
 9. Chodzi Ci o wrak któregoś z tych niszczycieli? https://www.globalsecurity.org/military/world/japan/mutsuki-dd-pics.htm http://marekj655.blogspot.com/p/minekaze-class-destroyers.html Tylko zostaw jedną oksydę dla mnie ? Wygląda, że w Martoli mają, nie wiem jak w Jadarze.
 10. Też myślę nad niszczycielem transportowym. Mój wstępny wybór (o ile zdecyduję się dołączyć) padł na Mikazuki. Jest kilka słabych zdjęć na których niewiele widać ale widać, że pewnych rzeczy na pokładzie nie widać ? Poza tym tu człowiek walczy z modelem Pit-Roada i jest kilka ciekawych zdjęć. Dodatkowo pewną pomocą może być zdjęcie na okładce zestawu Rainbowa ukazujące Yuzuki po przebudowie na rok 1944.
 11. Mogę zapytać o te nazwy na burtach? Z dostępnych informacji ("Japońskie niszczyciele 1920-1944") wynika, że stosowano je przed wojną ale na pudełku Pit-Roada z Minazuki jest pokazane malowanie na 1944 właśnie z tymi napisami (chyba, że coś błędnie czytam)? Pytam bo zastanawiam się nad spróbowaniem swoich sił w temacie a szczególnie interesuje mnie okres "Tokyo Express". Wydaje mi się, że właśnie ten zestaw (W70) byłby najodpowiedniejszy, tylko jeśli nie stosowano w tym okresie tych nazw to co wyróżniało poszczególne okręty bo jeśli wszystkie były szare to właściwie każdy zestaw będzie dobry?
 12. Model też mi się podoba. Jednak jedno pytanie: czy opony nie powinny być założone odwrotnie (chodzi o kierunek bieżnika)?
 13. Tylko trochę gąski wiszą w powietrzu. Chyba fajniej by było gdyby ogniwa leżały na ziemi a koło (ostatnie z jezdnych z lewej strony) wisiało nad gąsienicą.
 14. Holandia pamięta: http://www.defence24.pl/588934,holendrzy-upamietnia-zaloge-polskiego-bombowca-wideo
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.