Jump to content

wolfik

Members
 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Interests
  modelarstwo
 1. Mogę zapytać o te nazwy na burtach? Z dostępnych informacji ("Japońskie niszczyciele 1920-1944") wynika, że stosowano je przed wojną ale na pudełku Pit-Roada z Minazuki jest pokazane malowanie na 1944 właśnie z tymi napisami (chyba, że coś błędnie czytam)? Pytam bo zastanawiam się nad spróbowaniem swoich sił w temacie a szczególnie interesuje mnie okres "Tokyo Express". Wydaje mi się, że właśnie ten zestaw (W70) byłby najodpowiedniejszy, tylko jeśli nie stosowano w tym okresie tych nazw to co wyróżniało poszczególne okręty bo jeśli wszystkie były szare to właściwie każdy zestaw będzie dobry? Kolejny problem to czy okręty uczestniczące w Tokyo Express jako transportowce czymś się różniły od reszty? W 1943 na czterech z nich (jeśli Wiki dobrze podaje) usunięto tylną wyrzutnię torpedową żeby zrobić miejsce na cargo i taki okręt (Yuzuki) jest widoczny jako sample na blachach Rainbowa ale na '44 - a Tokyo Express pływał do jesieni '43 - czy już w takiej konfiguracji?
 2. Model też mi się podoba. Jednak jedno pytanie: czy opony nie powinny być założone odwrotnie (chodzi o kierunek bieżnika)?
 3. Tylko trochę gąski wiszą w powietrzu. Chyba fajniej by było gdyby ogniwa leżały na ziemi a koło (ostatnie z jezdnych z lewej strony) wisiało nad gąsienicą.
 4. Holandia pamięta: http://www.defence24.pl/588934,holendrzy-upamietnia-zaloge-polskiego-bombowca-wideo
 5. Ja również kupiłem swój egzemplarz Pragi. Szczerze mówiąc nie oglądałem jeszcze wyprasek ale za to przeczytałem książeczkę i ... No właśnie. Na stronie 10 jest takie oto zdjęcie: Jakoś mi ta Praga dziwnie przypomina Henschla 33D1? Tak nieśmiało zapytam, czy to zapowiedź jednego z kolejnych modeli?
 6. A ja dodam małą łyżeczkę dziegciu - trochę krytyki ale przede wszystkim apelu do redakcji. Pomysł wydania modeli przede wszystkim Polskiej Armii z września 1939 oczywiście uważam za znakomity i potrzebny, i zasługujący na pochwałę, jednak z szacunku do naszej historii, myśli technicznej a przede wszystkim ludzi tworzących tą spuściznę róbmy to starannie. A chodzi mi o książeczki dołączone do modeli albo raczej książeczki do których są dołączone modele - oprę się na przykładzie 7TP. Niestety jest tam kupa błędów językowych - chociaż z tego co ostatnio obserwuję w książkach, czasopismach jest to smutna norma. Ale to co spowodowało napisanie przeze mnie tego posta to nazwisko polskiego konstruktora peryskopu odwracalnego. Otóż według redakcji człowiek ten to Rudolf Gunlach - strona 5. Z tego co wiem chociaż nie jestem fachowcem to był to jednak Rudolf Gundlach. I chociaż można by rzec, że to literówka to jednak tak nie jest. Błąd ten został powtórzony na stronie 8 w sekcji "Opracowanie konstrukcji czołgu 7TP". A może się mylę i powinien być jednak Gunlach? Proszę więc aby przyłożyć się do redagowania kolejnych numerów, na które zarówno ja jak i zapewne wiele innych osób z utęsknieniem czekamy.
 7. Tak, z opisów zdjęć jest to Bełżec ale przy którymś przeczytałem, że zdjęcia przedstawiają działo podczas ostrzału Lwowa w 41. Z google maps wynika, że to ok. 86 kilometrów więc chyba za daleko?
 8. Takie dwa zdjęcia z Polski nawiązujące do tematu:
 9. Zdjęcia wspaniałe ale mimo wszystko trzeba zachować powściągliwość jeśli chodzi o opisy: str. 50, podpisane: Gen. Jurgen Stroop, Warsaw Rising 1943 str. 49, podpisane: Russians
 10. Czy maska tego Dodge'a nie jest lekko skrzywiona względem osi wzdłużnej pojazdu?
 11. Witam. Wybrałem się dzisiaj do Otrębusów żeby sfotografować Sokoła. Zrządzeniem losu (rozładowanie baterii w aparacie ) zdążyłem tylko zrobić kilka zdjęć Fiatowi:
 12. Dziękuję za szybką odpowiedź i bardzo rzeczową odpowiedź. Pociągnę jeszcze temat: czy deska rozdzielcza powinna być w też jasno szara? W jakim kolorze była kanapa?
 13. A propos malowania. W jakim kolorze było wnętrze szoferki Ursusa?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.