Jump to content

abtb

Members
 • Content Count

  1,173
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

abtb last won the day on June 2

abtb had the most liked content!

Community Reputation

111 Excellent

Personal Information

 • Location
  Bielsk Podlaski
 • Interests
  modelarstwo
 • Occupation
  inzynier

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Podobnie jak "Danutę" też oglądałem na Babarybie. Gratki za filigranową robotę. I niestety po raz kolejny potwierdza się, że "macro" wrogiem modelarza. Kalki to raczej pancerne, wyglądają jak jakiś twór samoprzylepny. Rzeźba na skrzydle ładna ale krawędź spływu to trochę nie wyszła. I ten kurz i paproszki jakoś nie wyglądają najlepiej.
 2. Widziałem na Babarybie, Obejrzałem dokładnie. Ogrom pracy w bardzo krótkim czasie . Model robi wrażenie ale......... Moje zdanie znasz i wiesz co w trawie piszczy. Podobnie jak w RWD 6 dostrzegam też problem z wszechobecnym kurzem i paprochami. Ździebko "łosia" też by pomogło. Trzymam za słowo że "następny będzie lepszy"
 3. Przeglądałem na Babarybie i jest tam zaledwie kilka fotek z zewnątrz. Chyba że były jeszcze jakieś poza artykułem, których nie widziałem. Na podstawie Twoich fotek da się już coś wystrugać
 4. Ładny polip na nochalu, ciekawe co za elektronikę do niego wepchnęli. Niech Kolega poszpera głębiej i zapoda fotkę wnętrza. A poza tym malowanie jednolite, takie jak lubię I problem z "szachownicą" rozwiązany. Może podążę w kierunku birmańskim
 5. "Lepiej żeby pisali źle, niż nie pisali wcale"
 6. Dodatki zgromadzone, swoje odleżały. A zatem pora zagotować wodę w kolejnym "czajniku" Jak mawiał Kochanowski: "Polacy nie gęsi, swojego gunshipa mają" ( chyba jakoś tak, a może coś pokręciłem ) Tak więc startuję z Mi 2US. Temat śliski z dwóch powodów: a) model z szachownicą, czyli właściwe chodzenie po bagnach a to jak wiadomo "wciąga" b) materiał zdjęciowy jest tak "bogaty", że nawet znawcy Mi 2 wiedzą, że nic nie wiedzą Na początek kilka fotek: Ot i wszystko. Jak to wyglądało w środku? Nie wiadomo. Można wysunąć tezę że musiał być w środku jakiś stojak na skrzynki amunicyjne. Tylko ile tych skrzynek było - 4 czy np 8. I jak to wyglądało. Czy tylne siedzenia były okrojone a może została tylko jedna strona dla siedzących tyłem do kierunku lotu? A może wywalono ją w ogóle w celu odciążenia konstrukcji. Podobno w W-we stoi jeden egzemplarz Mi 2 URN przebudowany z Mi 2US i zachował się w nim system przeładowania PK oraz zaślepione otwory po wyjściach taśm amunicyjnych. Drugie podobno: w latach 90-92 dostarczyliśmy 22 sztuki Mi 2 ( w tym uzbrojone, i podobno w wersji US) do Birmy ale fotek nie ma. Reasumując: wróżę z fusów i z tego co widać na zdjęciach. Model będzie w malowaniu pudełkowym czyli "zielenina" z nrb "047" (taki sam schemat jest w książce Królikiewicza, tak więc chyba jest poprawny). Trochę przeróbek autorskich też będzie trzeba zrobić, np poprawić łuskozbieracze i inne drobne pierdoły. Jak ktoś coś wie to niech pisze, jak nie to "spokój grabarza" Ps. prace warsztatowe to trochę taka powtórka poprzednich zmagań a zatem będę wklejał fotki co istotniejszych różnic.
 7. Wiadro gorącej wody i może się wyprostuje Z drugiej strony to jednak całkiem zgrabna linia wyszła, taka płynna, bez załamań Trochę taki Dreemlainer
 8. Uważam, że miejscem do dyskusji na temat modelu "Danuty" i błędów które się do niego wkradły powinien być raczej warsztat lub galeria. I to z obowiązkowym udziałem autora.
 9. A no jest. Śledziłem warsztat, dodałem swoje trzy grosze, trochę może nawet pomogłem. Ogrom pracy, ale......... I to właśnie "ale". Autor "zna temat" i jak obiecał "następny będzie lepszy"
 10. To informacja dla autora co się sędziom spodobało w modelu np malowanie, precyzja wykonania itd. Na Babarybie wisiał baner z dokładna rozpiską, co jaki symbol oznacza. Najważniejsza jest pieczątka z literką "W" - wyróżnienie.
 11. Oo! Konkurencja w wodnosamolotach się objawiła. Jak dla mnie jest calkiem zgrabnie. Subtelne ale wyraźne cieniowanie. A i brudzenie chyba odrobinkę odważniejsze niż w poprzednich japończykach. Jestem na TAK Aha, jak mawiał Kochanowski: "wczesny" a nie " early"
 12. Gratuluję. Na "trawniku" wyglądał bardzo interesująco
 13. Byłem, widziałem. Bardzo ciekawa i udana impreza. Wielkie gratki dla organizatorów
 14. abtb

  P-51 B Mustang

  Spokojnie, damy radę zapchać wolne miejsce "modelem zastępczym" . Już pakuję do pudła
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.