Jump to content

abtb

Members
 • Content Count

  1,381
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

abtb last won the day on October 31

abtb had the most liked content!

Community Reputation

237 Excellent

Personal Information

 • Location
  Bielsk Podlaski
 • Interests
  modelarstwo
 • Occupation
  inzynier

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A ja o modelu pisać nie będę, jaki jest każdy widzi. Ja gratuluję po prostu autorowi wytrwałości i odporności, Po tych wszystkich wpisach warsztatowych jakich naczytał się w swoich wideorelacjach to już dawno powinien to hobby (albo forum) rzucić w cholerę. A tu proszę, pomału do przodu i do góry. Brawo Ty.
 2. Wieści tu takie panowie szerzycie, że tylko zamykać warsztat i czekać na nowości. A potem robić, znowu zamykać i czekać na jeszcze lepsze wydania. I w końcu może doczekamy się modeli samoskładających się i samomalujących się. Znając życie to Edkowy PF/PFM/ i co tam jeszcze planują to słabe modele będą. Takie właściwie gnioty, pokraki i niedoróbki. Dwa dni po premierze Edek wyda: właściwy stożek, poprawne koła, super hiper dyszę, zastępcze, (o niebo lepsze od zestawowych) powierzchnie sterowe itd, itp. Będzie można zrobić kompletny model z samych dodatków. Umiejętność wyciągania kasy ta firma opanowała do perfekcji. Ostatecznie to chyba najlepszym wyjściem będzie kupić jakąś "używkę" z AMW - na pewno będzie w 100% zgodna z oryginałem Ale gdzie to trzymać I na zakupy polecieć się nie da, bo pewnie bez silnika sprzedadzą, złośliwce jedne.
 3. Noooo, w końcu się doczekaliśmy Na tą okoliczność to i chyba by wypadało coś trącić. Ale jak mawiał mój były szef - "Na miłość boską, nie zaczynajcie budowy w poniedziałek", to różnie może być z tą budową Znając TWOJE MOŻLIWOŚCI to tak w granicach weekendu pewnie galeria będzie
 4. Szpiegów po imieniu się nie wymienia Ciekawe jak wyjdzie
 5. Ja jestem cały czas w "kontakcie" A co do kontraktu to nastąpiła nadinterpretacja - czekolada z orzeszkami ma być za Corsaira Tak, że masz waćpan jeszcze czas żeby sprawę przemyśleć i skoczyć do "spółdzielni" Dziękuję bardzo dam jakoś radę - egzemplarz świeżutko po odbiorze - czyściutki i gładziutki jak pupa niemowlaka A poza tym ładnie to tak po fejsbukach lepić a na forum nie pokazać?
 6. No niby racja. Gwoździa mi tu Kolega zabił Zobaczymy jak wyjdzie "koń w paski"
 7. Widzę, że kolega "uderza" w moją branżę drogową - tablica kierująca U - 3a
 8. Wraca se człowiek po dwóch tygodniach z dziczy a tu takie: "Zmiany, zmiany, zmiany" że se tak pozwolę zacytować jednego z bohaterów filmów Bareji To wypadało by coś odpalić w nowym dziale: Epizod II - "Norweskie opowieści" Historia Do przeczytania np w Wikipedi Artbox Inbox Plan działania A teraz małe postępy: Reszta w miarę zlepiania Ps. Jak wiadomo z Epizodu I sponsor wafelków się wycofał tak więc dorzucam do zestawu "prosto z pudła" jednego "wafelkowego słodycza" zakupionego we własnym zakresie
 9. Proponuję Administracji rozdzielenie działu lotniczego na samoloty tłokowe i odrzutowe ze szczególnym wytłuszczeniem "poddziału" poświęconego linii F-14-35. Wtedy wszyscy będziemy spokojni o zdrowie Kolegi Solo Ps. Solo - nie jesteś osamotniony w swym cierpieniu! Ja też tak mam, że jak widzę kolejny wątek poświęcony F-16 to sięgam po wiaderko i "nalot na Rygę"
 10. abtb

  ŁaGG-3 Roden 1:72

  Szczelam Model ciekawy i w ciekawym malowaniu. Wyszło całkiem nieźle, biorąc pod uwagę że "sklejkoloty" to trochę trudne są w wymalowaniu ze względu na "płaskośc" materiału z którego były wykonane. A tym bardziej gratki za to że udało się go zlepić z zestawu Rodena który to raczej dokładnością nie grzeszy. Jestem na "TAK" Bardzo dobrze pasuje do wcześniej pokazanego Jak-a. Czyżby rodziła się kolekcja myśliwców WWS?
 11. A dziękuję bardzo. Od samego początku zakładałem że budowa Mig-ów to śliski temat i będzie liczenie nitów Mam szczere chęci i wychodzi jak wychodzi. I dziękuję że Kolega zagląda do moich galerii (warsztatów) i jakoś to dzielnie znosi Kupowanie tony dodatków mi nie leży a zdolności artystyczne mam za małe żeby wystrugać w 72-ce delikatne drobiazgi. Przyznaję, że dałem się złapać na "gotowca" który pozostał mi na edkowej blaszce. Przy następnych fotelach coś się tam na podobieństwo wygnie. Czyli ....... nie obiecuję poprawy i lepię dalej.
 12. Puk, puk. Lecimy dalej Trochę pomajstrowałem przy MiG-aczach, żeby nie było że warsztat zdechł. F-13: Uwagi: Edkowa tablica może i ładna ale kompletnie do doopy.. Trzeba ją obciachać na bokach żeby dało się zamknąć owiewkę. Dorobiłem jakiegoś "huda" czy jak tam zwał. Fotel na szczęście pasuje bez problemu. Dorobiłem siłowniki podwozia głównego i kilka "drutów". Jeszcze parę drobiazgów (min. jedna pokrywa hamulca bo oryginał gdzieś posiałem )i będę temat montażu zamykał. Bis Uwagi: fotel całkiem ładny jest i ładnie pasuje, dorobiłem "huda", nowe pokrywy podwozia przedniego, siłowniki pokryw podwozia głównego, trochę "drutów", popracowałem nad działkiem. Model ogólnie przyjemny w budowie. Jak w poprzedniku jeszcze odrobina drobnicy i do malarni. W związku z tym, że prace powoli dobiegają do końca, na warsztat trafia PF-ka od Bilka. Ogólnie mydło ale z każdego mydła można coś wystrugać . Planuję wnęki podwozia zastąpić bisowymi od zvezdy, zbiornik paliwa zdecydowanie do wymiany, fotel podobnie będzie trzeba skądś pozyskać. Trochę zejdzie ale zawsze trzeba mieć nadzieję Schemacik malowania: czyli czechosłowackie "amelinium" Narciarz.
 13. To jest proszę pana kij do obrony modelu - wiadomo....Dęblin, więc musi mieć stosowny rozmiar. A modelik bardzo zacny. chyba najbardziej mi "leży" z twoich wszystkich śmiglaków. piękny jest. dyplom w pełni zasłużony.
 14. Czyżby "koligen" był na wczorajszym spotkaniu IPMS-u i do worka z suwenirami się dopchał? Będziesz lepił czy pod szkłem dla potomności zachowasz?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.