Jump to content

abtb

Members
 • Content Count

  2,570
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  73

abtb last won the day on April 17

abtb had the most liked content!

Community Reputation

1,413 Excellent

Personal Information

 • Location
  Bielsk Podlaski
 • Interests
  modelarstwo
 • Occupation
  inzynier

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zaśmiecaj śmiało Rochu, bez krempacji
 2. Dziękuję Nie, fotki warsztatowe robię na żywo przy biurku, a za oświetlenie robi mi zwykła lampka.
 3. Cisza. Trzeba trochę odczekać, ale w maju możne być na ostro. Dziękuję za opinie panowie Pozwoliłem sobie tak na szybko cyknąć parę fotek przy innym oświetleniu. Czy wyszły lepiej - nie wiem. To pozostawiam ocenie oglądających.
 4. Wszystko zgodnie z planem: - niedziela - kawa - galeria Dziś ostatni Mig 15 ze stajni Eduarda. Tym razem w wersji bisSB czyli takiej jakby szturmowej/bombowej. MiG 15bisSB z 1 Eskadry 6 Pułku Myśliwsko-bombowego, lotnisko Prerov, przełom lat 60/70., Czechosłowacja. I na deser: Teraz można sobie tradycyjnie pisać co się chce.
 5. Jest do kupienia na portalu aukcyjnym, razem z blachą i żywicznym nosem. Po moich bojach z Bilkowym MiG-em 21PF to 19ki od Bilka to nawet kijem bym nie tknął. Wspomnę tylko, że z tej bilkowej 21ki to tylko kadłub z osłoną kabiny zostawiłem. Resztę przeszczepiłem ze zvezdy. I to dopiero było mydło
 6. I pora na małą aktualizację Pierwsze ciachy i wyciachy: Walka z blachą: I tak to będzie sobie niespiesznie posuwać się do przodu .
 7. Taki oto samolot trafia na warsztat: czyli Panther marynarzy z Pensacola. A teraz odrobina historii Swego czasu napisał do mnie pan "X" z prośbą o odstąpienie kalek do F-100 ( ewentualnie F-104 ). A że kalki były już mi zbędne poszły pod wskazany adres najbliższym dyliżansem. Ku swemu zaskoczeniu w zamian dostałem bardzo ładny arkusik edkowej blachy do przedmiotowego modelu. A że szkoda mi było by się taka blacha zmarnowała to postanowiłem dokupić do niej model - równie starą hasegawę za kilkanaście złociszów. A teraz pora na mały artbox:
 8. Pora na jakąś aktualizację Tak więc kadłub wyszlifowałem, trochę przerysowałem linie i nity. Wyszło w miarę ok. Następnie dokleiłem skrzydła oraz usterzenie poziome: Oto jakie efekty udało mi się osiągnąć: Szpary jak widać są. Ale jak mówi stare przysłowie chińskich pszczół - szpara jest dobra na wszystko Żeby z tym sobie jakoś poradzić użyłem tamijuniowego kitu z tuby i wyszło tak: A teraz to sobie będzie schło.
 9. Może nie" C" ale "EA" ale chyba to prawie to samo. Może pomoże: https://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=884&t=90757
 10. Jak wieść gminna niesie, centropłat 23ki to integralny zbiornik paliwa i tam w rzeczywistości linie podzialu (spawy/zgrzewy) są wypukłe.
 11. Ty mnie chyba wkręcasz. Zgniła to może być zieleń ale nie szary.
 12. Bilek to chyba przepak Italeri a to chyba przepak Zvezdy Więc teoretycznie szukaj Zvezdy. MLD Zvezdy ma niestety wypukłe linie podziałowe. Chyba, ze coś się zmieniło po drodze.
 13. O to, to właśnie. Skupmy się na kolorystyce. zestawu.
 14. Kp=RV tylko taniej o jakieś 30-40pln. Rv dodawało jeszcze czasami kawałek blachy i kilka okruchów żywicy do zestawu.
 15. Proponuje nie iść w politykę i śliskie tematy i użyć sformułowania: "jechać na rowerze" - jest zdecydowanie bezpieczniej w dzisiejszych po.....ych czasach
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.