Jump to content

TerraIncognita

Members
 • Posts

  237
 • Joined

 • Last visited

Reputation

12 Good

Personal Information

 • Location
  Lutcza
 • Occupation
  Handlowiec/Histeryk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć, biorę dwa Jaguary GR1 oraz A, F-100 Super Sabre oraz Mirage 2000D. Wszystko z Italeri. Podaj dane do przelewu i całościową kwotę wraz kosztem wysyłki Inpost. Próbowałem napisać Ci PW, ale nie pójdzie, więc poproszę na adres: moyset@gmail.com. Dziękuję i pozdrawiam
 2. No to naprawdę nie jest kłopot. Z pewnością musisz popatrzeć na ten obrazek:
 3. Kup sobie wiertło typu NWKB o fi 2.5 mm. Koszt około 10 - 15 zł za wiertło dobrej jakości. Następnie znajdź wiertarkę stołową. Element lufy umieść pionowo w imadle wiertarskim. Wycentruj całość. Na końcu radośnie nawierć i nie zapomnij o chłodzeniu. Całość jest banalnie prosta.
 4. Z minusów, oprócz tych które sam wymieniłeś to jeszcze: - bomby nie są w osi samolotu - model jest cały "wypalcowany" Jak się je kurczaki rękami, to nie robi się modeli jednocześnie Chyba nazbyt się spieszyłeś ogólnie.
 5. Malowanie bardzo mi się podoba, zużyte jak trzeba. Ale mam też kilka uwag, jak myślę słusznych. Skoro pojazd był niesprawny i opuszczony przez dłuższy czas - to na pewno by go rozkradli. Większość wyposażenia zostałoby wyniesione, w bliżej nie znanym kierunku. A MG34 i kanister to już musowo. Koła przednie też skręcają w dwóch różnych kierunkach. Co prawda jest zdezelowany i na zbieżności pewnie dawno nie był:). Pomyśl czy nie można mu czegoś ująć z paki. Po za tym jak dla mnie - git.
 6. Jako, że ze mnie laik jeszcze większy, to pozwolę sobie wkleić filmik ze znanego i lubianego Youtube. https://www.youtube.com/watch?v=udWBLcUz8xU
 7. Faktycznie ten krzyż, co go maznąłeś to nie najlepiej wygląda. Lepiej zdejmij górne krzyże. Pomaluj od nowa skrzydło, daj lakier bezbarwny, potem płyn do obić. Następnie wymaluj krzyż od masek, po czym ładnie wyskrob go pędzelkiem. I nie poddawaj się, Marseille by się nie poddał.
 8. Pamiętam, że miałem taką Brigantinę w kolorach jak pisze halset. Było to gdzieś w okolicach 1990 roku. Sklejałem wtedy ten model, przy wydatnej pomocy mojego taty. Wydanie na pewno było rosyjskie. Dużo radości sprawiał ten model, tak nawet wszystko pasowało do siebie.
 9. A nie czasem "Brigantina" wznowiona niedawno przez Zvezdę?
 10. Panie Crimson, co się dziwisz, że nic Ci sprzedający nie odpisuje. Napisał przecież, że 40 zł + 15 zł przesyłki. Czego nie rozumiesz? Dodatkowo to poczytaj, może stąd jakaś taka niechęć, hmm sam nie wiem... https://modelwork.pl/topic/41934-oszustwo/?_fromLogin=1
 11. Powiem, że ja też nie widzę sensu w sklejaniu czegoś takiego. Na rynku jest tyle dobrych modeli Bf-109, że nie wiem czym kierował się kupujący. Co prawda rozumiem, tu miał być może znaczenie aspekt finansowy, ale czy nie lepiej poczekać, coś odłożyć i kupić model przyjemny w sklejaniu? Proszę autorze wątku nie czuj się urażony, ale tyle, ile modelarze będą kupować te koszmary, to tyle oni je będą produkować. A już dawno powinni przestać.
 12. Tak, taka spawarka będzie jak najbardziej na miejscu. Możesz zrobić ja po prostu prostokątną, nie musi być taka półokrągła. Twój model mi osobiście, bardzo się podoba, jest to coś nowego i rzadko pokazywanego. Dopracowałeś go pod wieloma względami, aby był podobny do egzemplarza muzealnego (przeróbka nóżki od kulki). Dla większego efektu wow, możesz zawsze na bocznej ścianie spawarki dać stare logo Krupp-a. I ewentualnie pod nim, prosty składający się z dużych liter drukowanych napis KRUPP. Logo i napis powinno byc albo w białym kolorze albo w czerwono-pomarańczowym. Co Ci tam ewentualnie spasuje bardziej. Pozdrawiam, wszystkiego dobrego.
 13. Również sugerowałbym zamianę butli na spawarkę elektryczną. One naprawdę tu nie pasują. Poniżej masz filmik ze starymi spawarkami, a w linku sweetfocia Niemca i jego wózko-spawarki. Na ostatnim zdjęciu jest. https://www.lincolnelectric.com/pl-pl/company/Pages/company-history.aspx https://en.topwar.ru/169350-svarka-tankovoj-broni-nemeckij-opyt.html
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.