Jump to content

TerraIncognita

Members
 • Content Count

  202
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. O widzisz o tych kolorach uchwytów to nie wiedziałem. Być może chodzi tu o lepsza widoczność, tzn. jaki kolor na jakim tle jest lepiej widoczny. Jeżeli chodzi zaś o śmigła to można na pewno wyróżnić ich 3 rodzaje: "zakute" Hamilton Standard - z charakterystycznym pogrubieniem, coś na kształt opaski bliżej kołpaka. Ma zaokrąglone końce. Zazwyczaj na egzemplarzach stricte z II WŚ. Z angielska wpisz w Google - Hamilton standard cuffed propeller. Testowane przez krótki czas, późniejsze śmigło Aeroproducts. Z uwagi na to że, było puste w środku wpadało w potężne drgania i szybko je wycofano. Bardzo smukłe w wyglądzie. "niezakute" (uncuffed) Hamilton Standard - tępe końce łopat, brak pogrubienia. Charakterystyczne dla końca wojny i czasów późniejszych. Z tym śmigłem najczęściej parowano czarne kokpity w Korei. Lecz reguł brak. Czyli masz do wyboru dwa kolory kokpitu, 3 wersje śmigieł (co było na magazynie warsztatu) oraz 5 wersji owiewek ( 3 Inglewood oraz 2 Dallas). Należy też zwrócić uwagę na to, że w Korei lakier bezbarwny na Mustangach był o wiele bardziej matowy, już tak się nie błyszczał. Kolor bliższy utlenionemu aluminium. Nie widziałem też, na zdjęciach, żadnego egzemplarza z zaszpachlowanymi liniami podziału. Na II WŚ to się zdarzało. Korea ze względu na różnorodność jest mega ciekawym tematem dla modelarza.
 2. A no, Merlin był wrażliwy na ostrzał z ziemi. Krzychu tylko nie maluj kubła fotela na czarno, ten raczej pozostał zielony.
 3. Tak szanowny Panie, można przyjąć, że występowały czarne kokpity. Otóż gdzieś tak od roku 47 czy też 48, w UAF zapanowała moda na malowanie kokpitów na czarno w samolotach myśliwskich. Powszechne to było dopiero od lat 50. Generalnie po zakończeniu wojny wiele ocalałych Mustangów trafiło do magazynu. Jednak część latała nadal, choćby nad niebem Japonii. I to te latające, w pierwszym rzucie trafiły na front koreański. W tych też nie szukał bym raczej czarnych kokpitów. Zazwyczaj miały one "zakuty" typ śmigieł Hamilton Standard. Te rewitalizowane w magazynach (najczęściej modele K z fabryki w Dallas) otrzymywały późniejszy typ "niezakuty" powyższych śmigieł. Przy okazji niejednemu majdnięto kokpicik na czarno. I to tutaj kolor czarny wydaje się być najwłaściwszy.
 4. A ja poproszę Valentine, daj dane do przelewu na pw.
 5. Zdjęcia dużo mniej wyraźne niż te poprzednio. Ale widać że malowanie jest w cholerę lepsze.
 6. Muszę rozwiać Twoje marzenia. Ferdynandów w Warszawie na pewno nie było. Tak więc jeździły w żadnym kamuflażu. Ferdynandy to okres bitwy na Łuku Kurskim, większość tam została zniszczona. Te które ocalały i rzecz jasna nowe egzemplarze,po przeróbkach występowały na włoskim teatrze jako Elefanty. Ferdynand/Elefant to był dobry "fear factor", często autorzy pisząc o czymś zupełnie innym mówią o Ferdynandach. W tym konkretnym wypadku autorce chodziło raczej o Stug IV.
 7. Moim zdaniem zajeb.....e t pomalowałeś. Mistrzu ucz mnie. Ty chyba nie masz samokrytyki.
 8. Sprzedaje jak poniżej: Farby (pakiet) Całość 120zł + przesyłka 14 zł paczka priorytet SPRZEDANE Tamiya XF-7 90% XF-73 (dwie sztuki) 10 + 30 % XF-80 (trzy sztuki) 60+60+30% XF-75 10% X-35 50% X-8 20% XF-59 20% XF-11 10% XF-1 10% X-19 30% XF-61 50% XF-5 40% XF-9 20% Gunze GX100 50% H-26 30% H-50 50% H-11 ( trzy sztuki) po 100% H-25 100% H-46 100% H-61 30% H-329 30% H-92 30% Mr Metal 212 30% 213 30% 217 10% 218 10% Washe, filtry (pakiet) 70zł + 14 paczka priorytet SPRZEDANE Brown Wash 75% Fuel Stains 80% Dark Brown 40% Light Rust 90% Slime Light Grime 50% Engine Oil 80% Slime Dark Grime 80% Naval Salt 90% Streaking Panzer Grey 90 Fresh Mud 90% Heavy Chipping 100% Pigmenty ze zdjęcia, po około 80% każdy. BMD-1 Panda 1/35 model nie ruszany za wyjątkiem niewielkiej próby podszlifowania kratki wlotowej na spodzie kadłuba - 50 zl SPRZEDANE + 14 paczka priorytet Me-109 D AMG 1/48 model nówka nie śmigana - 60 zł SPRZEDANE + 14 paczka priorytet Aerograf Mecafer AG-4 + wąż zasilający ( wszystko nówka) razem 180 zł + 14 paczka priorytet W razie zainteresowania proszę o pw.
 9. Kto woziłby drabinę na czołgu? Po co? A ten łańcuch to chyba od kotwicy z jakiegoś pancernika wzięli. Czy miałeś kiedy styczność z grubym łańcuchem? i czy masz pojęcie ile to waży?
 10. Dlaczego Andersen usunął moje poprzednie posty To ograniczanie swobody. Oj, schodzi to forum na psy, schodzi coraz bardziej.
 11. Model piękny, ale lądowanie w pobliżu słupów musiało być cholernie niebezpieczne:)
 12. A może tu jest właśnie problem, być może zbyt luźno (nie do końca) pozsuwałeś ze sobą poszczególne odcinki? Albo w drugą stronę - za luźno. Popatrz jeszcze raz na to.
 13. Wydaje mi się, że dałeś o jedno ogniwo za dużo, prawa strona pod ostatnim kołem jezdnym. Dodatkowo po lewej na kole napinającym gąski Ci się rozjechały. A fe, brzydaku:)
 14. Nie wiem, zapytaj mamy. Nie skreślaj się tak od razu, co prawda kolor podobny, ale lipy nie ma:)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.