Jump to content

msegen

Members
 • Content Count

  112
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Zalewo
 1. A ile Spitfire miał płatów? Więcej niż jeden? pzdr. Jak by się tak uparł to i dwóch by się doliczył . Chodziło mi o płat dolny i dwie połówki górne .
 2. Witajcie po przerwie , czas na ciąg dalszy nudnej relacji . Zrobiłem środek kabiny pilota beż żadnych udziwnień : Następnie zabrałem się za płaty: A żeby się nie nudzić ICM postanowiło poszerzyć troszkę kadłub przy łączeniu z płatami Uporałem się z tym problemem nawet szybko , lutownica w łapę , później noży, pilnik i papier ścierny. I górna część płatów zmniejszyła się o parę mm ( płaty troszkę straciły na rozpiętości ale wszystko pasuje ) Później już tylko szlifowanie szpachlowanie , i znów to samo aż do skutku I wnętrze skrzydeł : Spróbowałe
 3. Witam. Po długiej przerwie zacząłem znów powolutku męczyć spita, i doszedłem do punktu w którym muszę przyozdobić całą tablicę rozdzielczą modelu . A ponieważ nie ma kalki w zestawie to mam mały problem : Nie wiem jak sie za to zabrać , znalazłem fotkę kokpitu spita. Jak wykonać malowanie tablicy ? wykałaczką ? wydrukować kalkę ,choć może być z tym ciężej , czy kupić zwykłe pędzelki i odciąć nadmiar włosia i takim pędzelkiem malować ?
 4. msegen

  Aerograf

  B.A.T.E.K tylko nie z dolnym zbiornikiem . lepiej kup na allegro za około 70zł EW-550A z górnym zbiornikiem. http://www.allegro.pl/item792208355_aerograf_mar_pol_ew_550a_0_3mm_z_tylna_regulacja.html kupiłem ten aero od tego sprzedawcy.
 5. Więc wszystko do poprawy Jaki kolor ma mieć silnik ? malowałem RAF Ocean Grey MM i RAF Medium Sea Grey MM Kolor przybrudzeń bardziej czarny ? Żółty kolor zniknie , ostatecznie będzie pomalowane tak jak trzeba . I do poprawy. Dobrze że jutro nie idę do szkoły hehe.
 6. Witam. Cały dzień roboty (licząc z przerwami ) I oto efekt : Łoże silnika w częściach i baniaczek. Łoże złożone . 3 zdjęcia pobrudzonego łoża i silnika , nie wyszło najlepiej ( pierwsze moje brudzenie ). Wnętrze kadłuba w częściach. Porównanie , drzwiczki pomalowane to drzwiczki dodatkowe , a nie pomalowane to drzwiczki które były odlane wraz z kadłubem. Wnętrze przed lekkim Dry-brush'em i brudzeniem. Górna część łoża silnika wraz z baniaczkiem.
 7. Witam. Od IN-BOX'u zacząłem robić silnik modelu , zeszło się 5h30min. a silnik jeszcze nie dokończony ,i efekt taki sobie. Zdjęcia: cylindry nie wszystkie elementy składowe silnika elementy pomalowane znów cylindry, ale pomalowane i z osprzętem I widlasta 12-stka . Na dziś to wszystko , chyba że coś mi odbije i będę kleił całą noc hehe.
 8. Witam. Wystartuję z modelem Spitfire Mk. XVI z ICM skala 1:48 . Model będzie raczej prosto z pudła ,ale będę próbował coś dorabiać samemu. IN-BOX modelu : link do albumu : http://picasaweb.google.com/msegen/SpitfireMkXVIICM148INBOX#
 9. Siemka. jakieś dwa miesiące temu stałem się posiadaczem aerografu EW-550A za 70zł z allegro. Jeszcze go nie przetestowałem , ale już rozebrałem i ubrałem troszkę zdjęć : http://picasaweb.google.pl/msegen/Aerograf02?feat=directlink
 10. Truckerek93 słyszałem słyszałem , tylko żartowałem z tym przepisem
 11. Fakt w tym lepszy od CA Jaki Masz przepis na S.O.S 'a ? że nawet palce klei ? . dawid xd może contacta nie klei po prostu modeli z master craft ? .
 12. Avi Namieszałeś tych klejów Dawid ten klej wysycha powoli i powoli wiąże .
 13. Witaj. Klej contacta to nie jest cyjanoakryl lecz klej który delikatnie rozpuszcza plastik i po jakimś czasie wiąże ( zależy ile go Nalałeś ). Nie dawaj kleju ani za dużo ani za mało . jak będzie za dużo to popierdzieli model jak wycieknie a jak za mało to może nie skleić.
 14. To tym bardziej lepiej dodatkowo dłużej go porobić i pomalować ;-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.