Jump to content

Arturo

Members
 • Posts

  5
 • Joined

 • Last visited

Reputation

1 Neutral

About Arturo

 • Birthday 07/24/1987

Personal Information

 • Location
  Police
 • Interests
  brak :-)
 • Occupation
  Kierowca ciuchci

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Rzeczywiście model jest tragiczny ? Przyszły blaszki i boleśnie mi to uświadomiły. Praktycznie wszystkie ściany nadbudówek to blacha. Zacząłem od wież artylerii głównej i po pierwszym elemencie widzę, że nawet by dopasować blaszkę do plastikowego elementu czeka mnie rzeźba w kale ?
 2. Ahoj! Przedstawiam wam ukończony model USS Arizona. Nie ma jeszcze kilku rzeczy, ale są one zbędne na okręcie wojennym. Kolor plastiku jest bardzo zbliżony do typowego kamuflażu, a część denna jest idealnie taka sama. Po co marnować chemię, skoro producent o to zadbał? Przyjmuję tylko grzeczną krytykę. Tak na serio to sobie żartowałem ? Jest to mój pierwszy model plastikowy od czasów szczenięcych, to już z 20 lat minęło. Do tej pory sklejałem i nadal sklejam modele kartonowe (po japońsku - jako tako :-)), głównie lokomotywy w skali 1/45. Zawsze miałem zainteresowania marynistyczne i w dawnych czasach sklejałem również okręty - nigdy nie ukończone, służyły do zabawy. Obecnie próbowałem i nigdy nie byłem zadowolony z wykonanego przeze mnie kadłuba - zawsze coś mi nie pasowało. No to postanowiłem spróbować plastiku. No, ale nikt nie prosił o autobiografię. Wybrałem ten model głównie z powodu ceny, oraz dostępności relacji w Internecie - jest znośnie. Zakupiłem również blaszki fototrawione, relingi, lufy i pokład. Robiąc przymiarki zauważyłem pierwsze zgrzyty ze spasowaniem. Na szczęście, z tego co się orientuję to tu wkraczają blaszki fototrawione. Nieakceptowalne dla mnie są te działa w kazamatach(?). Porównywałem z modelem kartonowym, plastikową Arizoną 1/200 oraz w WoWs i są zupełnie inne. Planuję je przerobić, choć i tak w dość uproszczony sposób. vs. Jeszcze myślę nad tym gołym kadłubem, czy coś z nim nie zrobić. Jednak mam problem ze znalezieniem zdjęć lub rysunków z podziałem blach. Jedynie w WoWs znalazłem. Na razie tyle. Relacja będzie długa i uciążliwa, bo nadal sklejam kartony ? PS. Nie wiem czemu, przy pisaniu ciągle znikała mi linijka o tym, że wywierciłem dziury na bulaje i model naturalnie będzie oszlifowany, a nadlewki usunięte. No i, że czekam na dodatki ? I ostatecznie nie przeszła do finalnej wersji posta ?
 3. Producent też oleje. Trzeba wykazać się inicjatywą i dogadać, by np. na tory postojowe się dostać i robić fotki i pomiary. Albo na stacjach, gdzie dłużej stoi.
 4. Pierwszy raz widzę plastikowy model kolejowy w tej skali. Będę śledził z wypiekami na twarzy:) Poniuchałem i zobaczyłem, że cena tego modelu jest dość spora. Czy w zestawie są np. blaszki?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.