Jump to content

gustlik

Members
 • Content Count

  504
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutral

Personal Information

 • Location
  Lubliniec

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za podpowiedź, zrobi się. Z tym włazem d-cy będzie cięzko i chyba tak zostawie bo boje sie że przy rozklejaniu mógłby ulec uszkodzeniu. Niby mógłbym wziąść z zestawu f8 late bo tam jest niepotrzebny ale nie chce go rozpakowywać.
 2. Wystarczy tylko obciąć śruby ?
 3. Update stuha. Pytanie do mesera, czy ppwinna być podpora pod lufą ??
 4. Ciąg dalszy stuha. Początkowo miał być wcześniejszy ale zmieniłem koncepcje i robie model wg instrukcji jako stuh wyprodukowany july1944. Oglądając różne fotki stuhów spodobały mi się pojazdy z stug brigade 280 z okresu walk w rejonie arnhem. Myślę że mój model wpisuje się idealnie w ten okres. Do dorobienia została mi drewniana skrzynia na przedziale silnikowym. Gąsienice myślę że zastosuję z pz4 j mid dragona z pełnym zębem i szewronem zamiast zestawowych. Myślę też tutaj nad jakąś prostą podstawką. Pokaże też mojego stuga na bazie modelu georg bose. Ten model jest na dobrej drod
 5. Zmieniłem koncepcje i model będzie jednak mial średni dach. Na dachu dam zaślepki dla wyrzutnuka granatów i wieżowego km. Doszło też kilka detali.
 6. Czyli w tym dec43 jest blad instrukcji i powinny byc dekle.
 7. Dzięki za pomoc, do tej pory składałem niemiecką pancerkę ale naszła mnie ochota na ten model.
 8. Czyli można powiedzieć że jest to wóz z prudukcji przełomu sierpnia-września 43. Chociaż w tym modelu dec43 też jest wczesny dach z schowanymi śrubami i mg z płytą pancerną oraz pancerną oslona włazu d-cy. Bo właśnie tą instrukcją staram się sugerować przy sklejaniu. Pytanie jaki typ zaczepów do ekranów bocznych zastosować, jaka powinna byc konfiguracja tyłu pojazdu, chodzi o sprzęg holowniczy itd. Deklik odpływu wody też usunąłem. Czy stalowe rolki podtrzymujace są właściwe dla wersji alketta.
 9. Kolejnym modelem bedzie stuh z zimmeritem produkcji alketta. Bazę stanowi zestaw Dragon 6633. Model chcialbym zrobić w konfiguracji z dachem wczesniejszym(w zestawie jest z srubami wystajacymi, mg sterowanym wewnętrznie, chce go zachować dla modelu nr 6581 i zrobić z niego wersje późniejszą bez zimmeritu) tj sruby schowane i wczesny typ mg z osloną. Liczę na wsparcie mesera. Do tej pory trochę poskładałem, jak na fotkach poniżej .
 10. Pytanie do fanow ruskiej pancerki. Od jakiegos czasu chce kupic model isu 152. Model tamiya jest super, ale jest też dragon ktory wyglada dobrze. Dla mnie ciezki wybor ktory wybrać. Moze ktoś coś doradzi ?
 11. Hetzery nie walczyły w normandii. Na fotce widać uszkodzone zawieszenie, zerwane koła i gąsienice, prawdopodobnie po wybuchu miny. Ciekawa koncepcja na podstawke. Jednak z wykonaniem troszkę gorzej. Lepiej by całość wygladałaa jakby pojazd stał normalnie.
 12. Stug będzieustawiony w stronę przeciwną docelowo, patrząc na to wszystko teraz pewne rzeczy zrobiłbym nieco inaczej. Teciak wepchniety w głąb koryta i zanurzony w wodzie byłby ciekawszy. Bluszcz postaram sie jeszcze zagęścic rozgałezieniami, docelowo ma również oplatać te drzewko z boku. Ziemia będzie mokra, podmalowałem ją lakierem błyszczącym ale nie wiem czy nie lepiej delikatnie ją podlać żywicą przy finalnym układaniu stuga. Za wszelkie uwagi dziękuje, staram się je przyswoić i w miarę umiejetnosci wprowadzić, w temacie modeli żaden ze mnie orzeł a co dopiero w podstawkach. Rosn
 13. Postaram się coś z tym zrobić
 14. Woda wylana, wymaga jeszcze obróbki w okolicach gdzie był szalunek. Muszę iść poszukać drobnego papieru wodnego 2000 i wyszlifować to. Stug jest w trakcie brudzenia. Fotki :
 15. Masz złe koła napinające, powinny być wczesne.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.