Jump to content

p40

Members
 • Content Count

  64
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by p40

 1. IGP to dystrybutor min. Trumpka i Amodelu. Wypuszczają też swoje modele min zrobili Rosomaka w 1/35
 2. W tym roku po raz pierwszy udało mi się odwiedzić targi w Norymberdze. I co tam widziałem? Generalnie jeżeli chodzi o nowości modelarskie to co rzuciło mi się w oczy to duże modele. Małe jakoś słabo widoczne lub nie eksponowane. Trumpeter T-72 oraz Abrams w 1/16 i w końcu Ju-87 w 1/24. Italeri - Kolejna wersja Mirage oraz F-35 w 1/32. Hasegawa cienko, Academy praktycznie bardzo mało nie mówiąc już o gigantach takich jak Revell, Tamiya czy Airfix czy Heller gdzie królowały raczej R/C oraz kolejki. Bardzo małe stoiska Takom, Eduarda, trochę większe Smera i Zvezdy nie widziałem np. ICM, chociaż
 3. Chciałbym nawiązać współpracę z kimś kto projektuje modele w 3d. Projekt pod plastik. Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy.
 4. Chodzi o cały proces projektowania - czyli mamy jakieś plany modelarskie, które pewnie musimy przerobić na 3D. A później jak już będziemy mieli gotowy model 3D rozdzielić go na poszczególne części, żeby przygotować np. matrycę do formy. Oczywiście cały czas chodzi mi o modele plastikowe nie kartonowe. Może są jakieś programy, które np. po zeskanowaniu materiału w 2D przerabiają go na 3D.
 5. Jestem ciekaw w jakich programach projektuje się modele do sklejania? Może ktoś wie.
 6. Jakiś rok temu firma SOUTH FRONT wypuściła także model Mi-26. Jestem ciekaw, czy kotoś porównywał już te modele, czy to przepak Zwezdy z South Front? i skąd różnica w cenie ponad 100 zł (Mi-26 Zwezdy cena ok 70 zł, cena South Front ok 170 zł)
 7. Na zdjęciu jest OGOMNIASTY Bismark. Ciekawe w jakiej skali i kto jest jego prodcentem
 8. Własnie znalazłem taki model: http://www.hobbysta.pl/smitt-rotterdamlondon-p-4782.html - czy to ten sam statek pod inna nazwa ? Jeżeli tak to Revell chyba zrobił przepak.
 9. Tak wiem, że do Merdwe Eduard wypuscił blaszki. Szkoda, że do innych cywilów nie.
 10. Włanie nabyłem ten model. Ciekaw jestem czy kto wypucił już do niego blaszki. Kupiłem też "Arkonę" - jako, że to model który jest już troszkę na rynku może do niego sš już blaszki - proszę o info na ten temat.
 11. Chyba w "Supermodelu" był artykuł o Leopoldzie chyba nawet z Trumpka. Był oceniony pozytywnie, ale posiada podobno jedną wadę - ma szersze szyny i podwozie od innych modeli kolejowych w 1/35. Ten z Dagona ma podobno zgodne. Tak, że jak myślisz zrobić np. pociąg pancerny to chyba Dragon - poza tym do obu modeli Eduard zrobił blaszki, tak, że ilość detali i wierność odwzorowania powinna być podobna.
 12. p40

  BAN DAI

  Próba dołączenia zdjątka w/w modeli
 13. Będąc w dniu dzisiejszym na konkursie modeli w Koprivnicy w Czechach natknąłem sie na jednym ze stoisk handlowych na dwa modele samolotów w skali 1/24 (P-51D Mustang i Me 109E4) firmy BAN DAI. Pierwszy raz spotykam się z tą firmą. Jestem ciekawy co to za firma, co ciekawego ma w ofercie. Może ktoś miał do czynienia z produktami tej firmy, może ktoś poda jakiś link do strony producenta.
 14. Andru-mój Kuznietzow czeka na lepsze czasy (na razie co dopiero zakotwiczyłem w nowym domu i podłączyłem się do świata żywych-czyli do netu). Pozdro dla wszystkich.
 15. Gdzie w Polsce Revell robi swoje modele?
 16. Właśnie zauważyłem go na Allegro. Jężeli możesz zeskanować kalki i schemat malowania do będę bardzo wdzięczny. Wyślę ci maila z moim adresem. Pozdro i dzięki, dzięki bardzo za pomoc.
 17. Mistrzem świata w nie dotrzymywaniu słowa jest chyba Zvezda. T-90 w 1/35 był zapowiadany chyba ze cztery lata temu. W katalogu na 2006 też go mam i co z tego. Ciekawe jak będzie z Mi-26 w 1/72.
 18. No i tym oto sposobem zostaje nam dalej konwersja "Model - Krak"
 19. To chyba jakiś Mig-23?
 20. Kurcze nie mam skanera, a zdjęcie jest w gazecie, a z cyfrówki to by nie było za bardzo widać.
 21. No kurcze dałem się nabrać. Czego nie potrafią dzisiaj komputery. Faktycznie to niezły blef. Pudełko pochodzi z modelu Leclerca. Jak się dobrze przyjrzeć to widać nr 279, a taki właśnie numer ma ten model. Poza tym Miniaturka czołgu obok znaczku Tamiya to też Leclerc. Oh. Szkoda, że to ściema. Ale czasami mażenia się spełniają. Apropos pod nr 283 będzie można kupić model German 88mm Gun Flak36 - "North African Campaign" .
 22. Tak tak. Tamiya wypuściła model pod nazwą MBT PT-91M Polish-Malaysian Army pod nr 35283 oczywiście w 1/35. Informację tę zaczerpnąłem z najnowszego "Model Fana"nr 4/2006. Więcej szczegółów jak i fota pudełka - w krótkiej notatce znajdującej się wewnątrz czasopisma. Obszerniejszy artykuł na temat tego modelu ma zanleżć się w następnym numerze. Podobno w sprzedaży od 1 kwietnia. Niestety nigdzie w necie (na stronie Tamiyii także) nie znalazłem żadnej wzmianki o tym modelu. Poczekajmy cierpliwie.
 23. Z tego wynika, że kupiłeś go gdzieś na jakieś aukcji lub sklepie internetowym bo w sklepie pewnie byś go lepiej ogklądnął, chociaż przez folię trudno cokolwiek dobrze wylukać.
 24. Ta pierwsza alternatywa za 42$ jest zdecydowanie lepsza oczywiście cenowo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.