Jump to content

FLECZER

Members
 • Content Count

  232
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  ZOPPOT

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. REGULAMIN KONKURSU MODELI REDUKCYJNYCH „ MODELARSKA RIWIERA” Organizator : Sekcja Modelarska „KOMPAS” oraz Klub Marynarki Wojennej CEL KONKURSU: Celem konkursu jest popularyzacja modelarstwa, zainteresowań technicznych i historycznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, promowanie aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz chęć zainteresowania społeczeństwa Marynarką Wojenną i modelarstwem. TERMIN I MIEJSCE KONKURSU: 01.12.2019r. SALA KOLUMNOWA KLUBU MARYNARKI WOJENNEJ UL. ZAWISZY CZARNEGO 1 81-301 GDYNIA . Konkurs odbędzie się w trakcie trwania warsztatów modelarskich . 10.00 -11.00 -przyjmowanie modeli, giełda modelarska 11.00 -16.00 -wystawa modeli, warsztaty modelarskie 14.00 - odprawa sędziów i ocena modeli, 15.00 - ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i zakończenie konkursu. RODZAJ KONKURSU: Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni i zrzeszeni w klubach i modelarniach; liczba i wiek uczestników jest nieograniczona. PRZYJMOWANIE MODELI: Do konkursu przyjmowane będą modele plastikowe jak i kartonowe, w dniu warsztatów , wykonane własnoręcznie przez modelarzy. W przypadku wątpliwości ,co do autorstwa zgłoszonego modelu, organizatorzy przewidują przeprowadzenie rozmowy wyjaśniającej z zawodnikiem, a w przypadku jego nieobecności zastrzegają sobie prawo dyskwalifikacji modelu. ZGŁOSZENIA MODELI: Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu dowolną ilość modeli w klasie. W klasyfikacji uwzględniany będzie najlepszy model jednego uczestnika w danej klasie. Sędziowie mają prawo łączenia grup wiekowych (tylko młodszej do starszej), zgłoszone do konkursu modele ocenia komisja konkursowa powołana przez organizatorów wg zasady podoba się –nie podoba się. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo własnej interpretacji regulaminu, decyzje komisji sędziowskiej są ostateczne i nie podlegają oprotestowaniu. modeli. KLASY MODELI: Senior: S .1- samoloty/śmigłowce ( bez podziału na skale ) O.1- okręty / statki ( bez podziału na skale ) P.1- pojazdy gąsienicowe / kołowe ( bez podziału na skale ) N.1- wszystko inne  ( bez podziału na skale ) Junior: S.2 –samoloty/śmigłowce ( bez podziału na skale ) O.2–okręty / statki ( bez podziału na skale ) P.2- pojazdy gąsienicowe / kołowe ( bez podziału na skale ) N.2 – wszystko inne  ( bez podziału na skale ) NAGRODY: Dla najlepszych modelarzy w grupach juniorów i seniorów zostaną przyznane dyplomy i medale Nagrody specjalne: Nagrody za najlepszy model związany z „POLSKIM MORZEM” nagrodzone zostaną pierwsze ,drugie oraz trzecie miejsca wśród wszystkich uczestników niezależnie od grupy wiekowej i klasy. O R G A N I Z A T O R Powyższy program ma charakter roboczy i może ulec małym zmianom
 2. Cześć! Czy w adresie mailowym nie ma czasem błędu? Odrzuciło mi maila z załącznikiem wysłanym na tenże adres. Na stronie klubu Combat znalazłem inny admin@combatchelmza.cba.pl i mam nadzieję że zgłoszenie dotarło
 3. Proponuję zaopatrzyć się w model Hellera. Bardzo przyjemny w składaniu.
 4. Mam pytanie. Planuję opla z flakiem na pace w barwach DAK. Chciałbym zużyć nadmiar posiadanych działek z FtF czyli 20cm flak 30. Czy taka konfiguracja jak na fotce będzie całkowicie S-F? Właściwie wszystkie znane mi fotki pojazdów tego typu mają flaka38.
 5. W ręce wpadł mi złom ciężarówki IBG. Sklejona była tylko rama i zawieszenie więc bez tragedii. Problem polegał jednak na tym, że nie interesuje mnie z modelarskiego punktu widzenia sprzęt japoński a na pudełku napis ''yokohama cab''. Przeróbka na zwykłą wersję niemiecką nie ma sensu (lepiej kupić właściwy model) ale znalazłem inne rozwiązanie. Malowanie w toku.
 6. i jeszcze jedna fotka mi się zapodziała
 7. The end...jeśli chodzi o wersję ausf.L. Paskudnie ciężko robi się fotki ze śniegiem który odbija światło a na razie nie mam lepszych warunków.
 8. Odnośnie tankietek to odświeżam swoją zniemczoną wersję. Niestety zdjęcie kiepskie
 9. Coś się w temacie dzieje. Pomalowane 3 modele ze zdjęcia możliwe że zadebiutują w Olsztynie. Sześciokołowiec po poprawkach jest już gotowy do malowania. Dodałem lusterko i skrajniki. Poprawiłem kształt wizjerów na wieży, lampy tylne oraz piętę achillesową zestawu czyli koło zapasowe. FtF za długo zwlekał z informacją odnośnie planów wydawniczych i niestety wszystkie ośmiokołowce w mojej kolekcji będą wypustami konkurencji i rękodziełem ;-)
 10. Ciekawe czy ktoś odgadnie producenta... Jak się zrobi podstawka to będzie dośnieżanie modelu i położony mat bo na razie mocno się świeci. Figurant jest aktualnie w trakcie kolorowania.
 11. Vickers malowany był humbrolami kupionymi jeszcze w poprzednim millenium a dzisiejszych farb tej marki nie mogę z czystym sumieniem polecić. Niestety nie pamiętam już nr farb. Prawdopodobnie 93 lub 94 jako baza a plamy niebieskawe 87 i chyba zieleń 150 brąz 186 o i linie 33. Na pewno będę Tobie kibicował i sam może jeszcze coś w tym schemacie pomaluję ale z pewnością nie będą użyte humbrole.
 12. Powstaje kolekcja budowana w oparciu o jeden model. Czołgi jeszcze wymagają ukończenia Do kompletu brakuje jeszcze wersji bułgarskiej z działkiem 47mm
 13. Rzeźba trwa. OKB Grigorov toto nie jest ale jak się pomaluje, zaaplikuje wash to będzie o niebo lepiej niż to co daje producent. Problem pojawia się przy gąskach FtF. Wyglądają przez boczne wypustki jak ostketteny. Jak je zetnę to będą za wąskie...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.