Jump to content

FLECZER

Members
 • Content Count

  274
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

Personal Information

 • Location
  ZOPPOT

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. FLECZER

  Kroplemfarby

  Polecam patyczek higieniczny umoczony w rozpuszczalniku odpowiednim do farby. Co jakiś czas trzeba przetrzeć osłonkę.
 2. Wreszcie udało się prysnąć podkładem dwie trójki. Bergepanzer będzie miał jeszcze trochę dodatków w postaci beczek, narzędzi, łańcuchów. Jest też progres w kolejnych dwóch pojazdach. Jestem zadowolony z ulepionych z milliputa plandek na tauchpancerze.
 3. Aktualnie kolekcja alfabetyczna (B,C,D,E) wygląda tak jak na zdjęciu. Brakuje pomalowania detali, washa itp.
 4. Zobaczymy jak to będzie po malowaniu 😉 Antenę w razie czego zawsze można wymienić. Na razie tyle trupów z szafy sie wysypało że szkoda czasu a do tego zważywszy aktualną sytuację nie chcę nic zamawiać. Idzie do mnie przesyłka z kulkami które zamówiłem w zeszłym tygodniu i będę nadganiać modele nitowanie. Co za tym idzie doszedłem do wniosku, że umyję aero po hurtowym malowaniu podkładem. Aktalnie poprawiam bergepanzera z IBG. Wydawał się całkiem ok...jednak teraz mam odmienne zdanie 🤔 Mogliby dodać trochę więcej detali, wyposażenia. Z pudła jest tak ubogi że aż boli. Nie mówiąc o uproszczeniach. Drugie zdjęcie pokazuje poprawiona wannę (brakowało uchwytu z otworem na szekle).
 5. Odpowiedź jest prosta. Igły na łukach brzydko sie wyginały a z drutu nie mogłem uzyskać linii prostej która by mnie zadowoliła...i po kilku próbach uznałem że ta z pudła nie jest taka zła 😂 Wsporniki w oryginale są tragiczne.
 6. Koniec rzeźby. Jutro podkład i malowanki.
 7. Waloryzuję je we własnym zakresie.
 8. Podcięte włazy, wizjery itp żeby zlikwidować uproszczenia. Uchwyty z drutu, zmodyfikowana antena, dodane otwory pistoletowe w kadłubie, zmiany w obrębie jarzma, prosta przednia płyta wanny kadłuba. Jeszcze kilka detali do podrasowania i oczywiście zrobię "bieżnik" na gąsienicy.
 9. Wszystko wskazuje na to, że od jutra będę miał nieco więcej czasu a udało mi się dziś kupić najnowszy wypust FtF... Wygląda ślicznie. Niebawem kontynuacja wątku.
 10. Maleńki upgrade bo niestety na więcej nie mam czasu.
 11. Na tym mogę się opierać? Zdjęcia z googla celem dyskusji.
 12. Pytałem na razie tylko o zawieszenie bo o nim wspomniałeś. Reszty jeszcze nawet nie porównywałem z planami. Kadłub ma na razie tylko zmytą farbę i wyrównane boki. Najpierw walczę z tym żeby doprowadzić toto do stanu jaki zaplanował producent. Model był źle sklejony, smarki farby, CA i chyba kleju na gorąco wszędzie gdzie popadło. Modyfikować błędy producenta będę na kolejnym etapie 😉 Odnośnie kół napinających nie wiem jeszcze czy dam radę coś poprawić ale płytę nadsilnikową miałem w planach poprawiać. Część rzeczy odpuszczę np: zły kształt linii tylnej części boku kadłuba bo to będzie zasłonięte.
 13. Masz na myśli koło napędowe czy coś jeszcze? Jeśli chodzi o zawieszenie to nie będę zmieniał niczego co będzie niewidoczne pod osłonami bocznymi bo szkoda czasu i pracy na walkę ze zniszczeniami jakie tam zastałem.
 14. Koła wreszcie ustawione w linii. Jeszcze w kilku miejscach muszę powalczyć ze skorupą kleju CA za pomocą którego to ktoś próbował sklecić zawieszenie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.