Jump to content

FLECZER

Members
 • Content Count

  310
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by FLECZER

 1. Przygotuj większą kroplę rzadkiego kleju. Jedna kropla przykleisz max 15 kulek. Nie jest to oszczędna forma (ani kleju ani czasu). Dołki pod kulki oczywiście musisz mieć przygotowane wcześniej.
 2. W miejscu gdzie ma być nit nawiercam igłą lekarską dołek (nie może być za głęboki aby kulka wystawała). Kwestią praktyki jest wiercenie wszystkich w rzędzie na tą samą głębokość. Następnie wysypuję trochę kulek na coś w rodzaju talerzyka który po pracy mogę wywalić (najbardziej lubię używać do tego plastiku z opakowan PP ). Nakładam kropelkę kleju CA na talerzyk z kulkami (byle ich nie zalać) i igiełką lekarską delikatnie zamaczam kulkę w kleju i nakładam ją w dołek...i tak milion razy 😜 Używam rzadkiego kleju żeby wolniej kropelka schła. Jak całość jest zakulkowana pryskam to podkładem, ewentualnie robię poprawki.
 3. Będę z zainteresowaniem zaglądał. U mnie temat Granta II nieco przyhamował. Jak czas pozwoli założę warsztat. Odnośnie spodu wanny kadłuba. Ja takimi rzeczami się nie zamartwiam...jak czegoś nie widać to po co to robić 😜 PS. Gąski w mojej "Krysi" będą wymienione 😉
 4. Niech kolega weźmie suwmiarkę, pilniki odpowiedni kawałek plastiku i działa. Można ewentualnie odlać z żywicy elementy potrzebne w większej ilości ale przy cenie modeli np PST jest to nieopłacalne. KW to mój ulubiony czołg więc będę kibicował. Podsyłam kilka fotek z moich dawnych skreczy (w tym KW-2) jako dowód że można. A teraz kolego kończ z teoretyzowaniem i działaj.
 5. Byłem i polecam. Bardzo atrakcyjne ceny i świetna fachowa obsługa. Będę sprawdzał porady 😉 Potwierdzam że jest darmowe miejsce parkingowe z którego z radością skorzystałem. Teraz z niecierpliwością będę czekać na wersję on-line bo na częstsze wizyty to z Sopotu mam trochę za daleko 😝 Dzięki! Miło było zjawić się na forum osobiście 😜
 6. Nie podam ci uniwersalnej recepty na koła. Każdy rodzaj kół które robię robie inaczej w zależności od tego co mam pod ręką (nie żartuję z tym bieganiem po domu z suwmiarką) oraz tego jak te koła mają wyglądać. Cyrklem możesz wycinać kółka, wykorzystać rurki od nitek, możesz ulepić z milliputa czy greenstuff'u. Jak ci napiszę że w kołach do Fiata Terni Tripoli użyłem rurek plastikowych po włóczce to nic ci to nie pomoże bo nie pójdziesz do modelarskiego i nie kupisz takich. Do innego modelu potrzebna jest inna średnica i trzeba poszukać innego sposobu. Szukaj. Musisz znaleźć swój sposób.
 7. Używam polistyrenu czyli tego samego materiału co modele producentów 😜 Mozna szlifować, szpachlować czy kleić klejem np tamya extra thin 😁 Oznakowanie PS lub inne oznaczenie 06. Polipropylen czyli PP się nie nadaje. Sprawdzaj na denkach. Jeżeli używam innego plastiku to tylko jako szkielet i kleję to CA Wyjątkowo używam PP do modeli gdzie ma być zimmerit (fotka)bo wtedy nie ma potrzeby obróbki na gładko a wszystko i tak się ukrywa pod pastą
 8. Najważniejsze narzędzie to suwmiarka. Bierzesz w rękę i szukasz po domu materiałów na model 😜 Elementy cylindryczne to często oklejone tuleje odpowiedniej średnicy. Odnośnie styku płyt. Z wycinanki wycinasz części i sklejasz ich plastikowe kopie z uwzględnieniem grubości użytego materiału.
 9. Od lat robię modele ze scratchu. Jeszcze nie zbrukałem się zakupem hipsu😝 Aktualnie wszystkie opakowania powinny być oznakowane rodzajem plastiku. Używam PS lub 06 z opakowań po śmietanie, serkach itp. Można i tak 😜 Wycinanki to dobry pomysł i sam wg nich robię modele. Po wydruku trzeba sprawdzić skalę i poprawność modelu😁. Można przykleić wydruk taśmą dwustronną do plastiku i wycinać. Nity robię z kulek BGA różnych średnic (najczęściej 0,25-0,3). Polecam stronkę landships II lub exclusive-models.org
 10. Podrzucam fotkę lufy plastikowej na modelu i metalowej toczonej od wersji 8-rad (lufy powinny być takie same). W Twoim brakuje ,, stożka" u wylotu.
 11. Polacam. Dla mnie to kwintesencja modelarstwa. Pytanie tylko co masz pod ręką 🤔. Skoro piszesz że nie masz dostępu do całego sprzętu to pozostaje dłubanie palcem w tynku 😜 Jak masz narzędzia ale nie masz modeli możesz sobie coś stworzyć 👍 Dołączam fotkę z częścią moich "skreczyków" lub jak ja je nazywam śmietnikami bo plastik pochodzi z opakowań różnego typu, obudów lodówek czy drukarek 😁
 12. Mam toto akurat na tapecie. Podziwiam malowanie kamo...ale modelarsko dałoby się wyciągnąć ciut wiecej. Koło nie jest najgorszym problemem bo łatwo je poprawić. W dwóch egzemplarzach lekko je podcinałem w trzecim robię trochę inaczej. Najtrudniej poprawić źle zaprojektowane wizjery na wieży. Maja kształt ukośnego jaja a powinny być regularnym kołem. Lufa działka w Twoim modelu jest za krótka. Możliwe że odłamała się końcówka.
 13. FLECZER

  Kfz. 17 z ACE

  Podziwiam walkę z ACE. Osobiście nie mam żadnego ukończonego na koncie a kilka kartoników się kurzy. Przy BA64 stwierdziłem że łatwiej mi zbudować od podstaw model wzorując się na częściach ace 😁
 14. Kluczem może być słowo "WAMOD". Nie jest to chemia którą można polecać
 15. Czołg pomnik i ten na zdjęciu z epoki z załogą to dwa różne pojazdy. Wieża z podcięciem na pojeździe z epoki oraz rysunkach z opisem kalki i standartowa mutra w pojeździe na pomniku.
 16. Jakaś pomroczność mnie dopadła. Wbiłem sobie że polskie t-34/76 miały tylko płaskie wieże a tak było tylko do czasu walk pod Lenino. Budując polski pojazd najlepiej działać według zdjęć konkretnego egzemplarza. Taki typ wieży (mutra z zazębieniem) jak Twój model miał np czołg nr 217.
 17. T-34 z fabryki 112 miały inną wieżę niż ta w modelu który chcesz wykorzystać. Nie mogę rozwinąć tematu bo jestem w pracy ale studiując oba tomy Michulca powinieneś mieć wszystko jak na dłoni.
 18. FLECZER

  M3 Grant w PSZ

  Coraz więcej materiału 👍 Jest motywacja do dalszego dłubania w plastiku 😁
 19. Dzięki. Motywu przewodniego brak. Planowałem tylko 303. Modele będą w osobnych gablotkach żeby się nie gryzły 😁
 20. Gdyby nie pandemia części z tych modeli bym nie zbudował.
 21. Zebrało się towarzystwo "koronowych modeli" do malowania. PZInż po malowaniu podkładem prezentuje się dobrze. Muszę tylko poprawić brezentowe drzwi.
 22. FLECZER

  M3 Grant w PSZ

  Możesz mieć rację. Obstawiam że Krysia to faktycznie może być czołg zasłonięty przez załogę na pierwszym zdjęciu. Do modelu muszę dać inne gąski i dodać przeciwwagę na końcu lufy.
 23. FLECZER

  M3 Grant w PSZ

  Problematyczne jest w tym zestawieniu zdjęcie nr 3. Jest na nim dingo o imieniu Krysia. Nie mam pewności że grant stojący na dalszym planie to czołg o tym samym imieniu...nazwa nie jest wyraźna🤔
 24. Niebawem malunki bo pojawił się kolejny kandydat do kolorowania 😂 CDL powstał "resztek" z budowy Krysi
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.