Jump to content

Bosch121

Members
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Koło
 • Interests
  Motoryzacja, lotnictwo, fotografia
 • Occupation
  Stacje paliw
 1. Trochę źle to napisałem. Mowiąc o farbach Italeri nawiązywałem do początku tego tematu, kiedy rozcieńczałem farbki Italeri wodą. Teraz spróbowałem rozcieńczać je x-20a i na razie w porządku. Gunze H gloss white rozcieńczałem x-20a.
 2. Dzięki. Spróbuję, a na razie będę kładł biały od akryli Italeri. Jednak okazało się, że wystarczyło dobry rozcieńczalnik kupić. Widocznie lubelska woda się nie nadaje
 3. Witam, mam nadzieję, że temat umieściłem w dobrej kategorii. Proszę o pomoc w wyborze taniej, ale dobrej maski lakierniczej. Maluję akrylami Gunze H i Tamiyi z rozcieńczalnikiem x-20a.
 4. Wszystko już mam. Maluje się idealnie. Używam jedynie x-20a bez retardera i nic nie zasycha nawet po 15 minutowej przerwie. Jest tylko jeden problem z farbą Gunze H White Gloss FS17875. Przy malowaniu w ogóle nie kryje powierzchni, tak jakby była przeźroczysta. Ma dziwny kolor (podchodzi pod kremowy, a nie biały). Możliwe jest, że farba jest nie w tej butelce, w której miała być, czy ja coś źle robię? Podsyłam link ze zdjęciem farbki: https://zapodaj.net/249819212df4f.jpg.html
 5. A zamiast tego levelinga nadaje się x20a od tamiyi do farbek gunze? O wiele tanszy jest
 6. Powiedzcie mi, jaka jest różnica między tym http://agtom.eu/rozcienczalniki/312047-mr-hobby-mr-color-levelingthinner-110ml.html a tym http://agtom.eu/rozcienczalniki/317310-mrcolor-t108-leveling-thinner-400.html .
 7. Może trochę źle napisałem. I glossy i flaty nie nadają się (przynajmniej w moim przypadku) do aerografu, ale flaty dobrze nakłada się pędzlem. Chociaż nie sądzę, żeby nadawały się jako podkład - łatwo schodzą pod palcem, a co dopiero pod paznokciem.
 8. Tylko muszę coś jeszcze z badziewnymi farbkami zrobić (czyt. Italeri). Myślisz, że ktoś się pokusi, jak je na giełdzie wystawię?
 9. Zrobię tak, jak ktoś z Was powiedział, czyli będę malował i Gunze H i Tamiyą. Ten levelling thinner idealnie współpracuje z Tamiyą, czy raczej średnio?
 10. A jakbym wybierał Tamiye akrylowe to rozcieńczalnik mogę wziąć od tamiyi, czy nie jest za dobry? Tak dla upewnienia, nie chodzi mi o dziurkę na środku tylko z boku. Chcę być na 100% pewny .
 11. Więc jeśli proponujecie zmienić farby, to na jakie? Jestem początkującym modelarzem, nie potrzebuję jakiś super efektów, nie wiadomo czego, tylko w miarę tanie farbki, które wygodnie nakłada się aerografem. Akryle tamiya z ich rozpuszczalnikiem? Dodaję jeszcze zdjęcie, które miałem wcześniej dodać. Jest na nim pokazane miejsce, gdzie jest dziurka. https://zapodaj.net/a8976dd7943f9.png.html
 12. @Dudipl szukałem wcześniej w tym temacie i nic o farbkach Italeri. Mam jeszcze jedno pytanie. W każdym aerografie H&S Ultra po wyjęciu główki i dyszy na obręczy widocznej na załączonym obrazku jest mała dziurka z brzegu (nie chodzi mi oczywiście o tą na środku, ale z brzegu).
 13. Ale na pewno nic nie pomoże? Jeśli to nie jest potrzebne, to nie chcę wydawać kolejnych 80 zł.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.