Jump to content

Martin Fluppe

Members
 • Posts

  10
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Martin Fluppe

 1. Elegancko... ogólnie ostatnio polubiłem figurki Sciborowe ;)) szczególnie krasnoludy ;))) Mam nadzieję że nie powstydzę się swoich buziek w 120 mm ;))
 2. Dziś odpoczynek od siedzenia w warsztacie ;))) ale w zamian koledzy modelarze zapodaję link do frgmentu filmu "Generałowie" i pokazanej właśnie bitwy pod Antietam ;)
 3. Powoli do przodu..jutro kolejne fotki, a oglądając wczoraj film "Generałowie" ( Gods and Generals ) wpadłem na fajny pomysł..jako że historycznie bitwa rozegrała się na polu kukurydzy ( stąd jest zwaa też w tekstach "Bitwą kukurydzianą ), na podstawce umieszczę zrobione od podstaw połamane kukurydze ;)))
 4. Film znam niemalże na pamięć... i ten boski pojedynek z Tygrysem...a końcowa muzyka i ciężarówka odjeżdżająca w dal to majstersztyk ;)))
 5. Bartek??? Chodzi Ci o końcową scenę??? ale proszę chłopaki nie bijcie się... a jeśli już to może zapasy błotne???
 6. Nadal walczę z materią: Jednocześnie zgłębiam temat kolorystyki mundurów. Z pomocą przyszedł mi kolega Rafał z GRH 14th Louisiana Infantry Regiment, który nawet pozwolił wykorzystać zdjęcie z rekonstrukcji bitwy pod Antietam, która odbyła się w Giżynie. Leżący strzelec będzie malowany właśnie jak typ w meloniku, a klęczącemu wymaluję koszulę w czerwoną kratę. Mam nadzieję, że następne zdjęcia już wstawię bardziej kolorowe.
 7. Niewielki postęp prac, z pomocą przyszedł Green Stuff: - udoskonalony wierzch kapelutka - na nowo ulepiony ubytek na manierce - połatane dziury przy łączeniu figurki w pasie oraz przy ramieniu Najwięcej kłopotów przy pracy dostarczył mi termos - przy nawiercaniu otworów pod pałąk złamałem jedno "ucho" - po ulepieniu z greenstufu - złamałem je znowu, a potem jeszcze raz. W końcu zrobiłem je z polistyrenu i zalałem CA. Po wyszlifowaniu i nawierceniu urwałem je jeszcze raz, ale jakoś udało się przykleić. Podczas tej walki zeszlifowałem jeden z nitów, ale udało się go zastąpić wyrobem firmy RB model. CDbmN
 8. Klasa 6 - Figurki i Popiersia Kategoria Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego Kategoria Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych Cześć, jestem Martin Fluppe i przystępuję do konkursu z zestawem figurkowym firmy Verlinden. Ze względu na to, że jednym z moich obszarów zainteresowania jest Wojna Secesyjna, przedstawię scenę z bitwy pod Antietam, która miała miejsce 17 września 1862 roku (czyli na jesieni). Bitwa ta uważana jest za przełomowy moment w wojnie, bowiem od tej pory – mimo szeregu dalszych wygranych starć – przewaga południowców zaczęła się wyraźnie zmniejszać, co ostatecznie doprowadziło do zwycięstwa Unii w dwa i pół roku później. Zainteresowanych historią odsyłam do pobuszowania w necie. Przepisowy inbox:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.