Jump to content

modelpol

Members
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Personal Information

 • Location
  Stalowa Wola
 • Interests
  sport, modelarstwo
 • Occupation
  uczeń technikum

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, Co do kolorystyki wnętrza to takie info dostałem z Dory: Hello We have not found any mention of interior colors. I think it was light gray. Co do kolorystyki poziomu, to nawet grafik z Dory chyba nie wiedział do końca jak to malowanie ma wyglądać: na rzucie z boku poziom jet ciemny niebieski, z góry już czerwony, a tak naprawdę cała ta plansza z instrukcji wygląda jakby do druku poszła któraś tam wersja robocza.Zanim rozpocząłem budowę tej miniaturki to trochę dostępnych zdjęć przejrzałem i stanęło na tym że poziom będzie ciemno-niebieski. No chyba że znajdą się jakieś kwity mówiące że poziom jest czerwony.
 2. Kolory położone: skrzydło góra, usterzenie pionowe i zastrzały- mieszanka Humbrol 14 i 22, skrzydło dół i poziom- Humbrol 14 Pasek na kadłubie to pomalowana taśma Tamiyi, zamiast kalkomanii zaproponowanej przez Dorę. Kalkomanie się ładnie nakładają, więcej uwagi trzeba zachować przy nakładaniu znaków na skrzydłach. I teraz wiem że imitacje napedów lotek najlepiej wkleić po malowaniu i nałożeniu kalkomanii, /tak zrobię przy drugiej Bellance/ Edit: Maski do malowania oszklenia dołączone przez Dorę są takie sobie, lepiej wyciąć własne z taśmy Tamiyi.
 3. Budowy ciąg dalszy: było szpachlowanie i szlifowanie, później wszystkie elementy zostały potraktowane Surfacerem 1000. I został położony pierwszy kolor: biały Humbrol 22 na kadłub. Ta biel została lekko złamana kropelką żółtego i szarego. Zdjęcia tego do końca nie oddają. W skrzydłach zrobiłem kołki ustalające i otworki w kadłubie. To tyle na dzisiaj...... cdn....
 4. Bellanca się powoli buduje. Jako wsparcie merytoryczne: artykuł z "Lotnictwa z szachownicą", oraz fotki z internetu. W malowaniu będę się podpierał planszą z "Lotnictwa z ..". Ta zestawowa wygląda tak jakby..... . Wnętrze pomalowane, lekko przybrudzone, kadłub sklejony. Będzie potrzeba odrobiny szpachlówki.
 5. Czas na zabawę w budowę. W instrukcji nie ma nic odnośnie malowania wnętrza, szybki kontakt z Dorą i w odpowiedzi otrzymałem info że wnętrze może być jasno szare. Na tm etapie nie ma żadnych niespodzianek, odrobinka szpachli na łączeniu połówek skrzydeł.
 6. Bardzo mnie ucieszyło jak Dora wydała Bellankę "Lituanica", a jeszcze bardziej jak tę na której przelecieli Atlantyk bracia Adamowicze. I to właśnie ta druga jako pierwsza trafiła na mój warsztat. Model całkiem ładnie opracowany, sporo detali, nieźle odlanych, ale po dokładniejszym przyjrzeniu się widać delikatne nadlewki coś jakby lekkie przesunięcie połówek formy. Niby nie wielkie ale dość upierdliwe przy drobnych elementach. Barwna plansza w instrukcji to całkiem im nie wyszła.
 7. Witam, i na samym początku muszę się usprawiedliwić że moim obszarem zainteresowań są modele samolotów itp obiektów latających. A samochody jak i pojazdy wszelakie to nie moja bajka, ale jest kilka modeli pojazdów które są tymi:MUSZĘ je mieć. I jednymi z takich modeli są te proste od Smera. Wg Scalemates, formy do tego modelu powstały w 1953 roku i pierwotnie ten model wydała firma:Gowland&Gowland,w latach późniejszych był wydany przez takie firmy jak:Hudson Miniatures, Merit, Revell, RevellGreat Britain, Sitaplex, Revell/Kikoler, Heller,Lindberg. Modelik dość prosty, niewiele części, całość prosto z pudła, i aby za bardzo cukierkowo i zabawkowo nie wyglądał, to go tu i tam pobrudziłem. To tyle pisania, czas na fotki. P.S. Tylko za bardzo nie "bijcie"
 8. Jak na short-runa to całkiem przyzwoicie wygląda. Model z tych co to w weekend powinien powstać.
 9. Jedenastka ukończona, czyli nadszedł czas na kolejny model na warsztacie. Po dłuższym zastanowieniu sie trafiło na pudełko z tym małym sympatycznym modelikiem, Części za wiele niema, ale nadlewki na drobnych częściach są. Jeden schemat malowania i brak kalkomanii. cdn.....
 10. Jedenastka ukończona. Fotogaleria się przedstawia. Zmagania warsztatowe tutaj:
 11. Witam, Model nowej jedenastki z Arma Hobby już ukończony. Generalnie modelik dość prosty w sklejaniu, więcej uwagi trzeba przy: -sklejaniu połówek kadłuba, a właściwie przy wklejaniu elementów kabiny, -przy wklejaniu elementu z podwoziem Użycie szpachlówki : symboliczne, kalkomanie nakładają sie dobrze, mimo to wskazane użycie płynów SET, SOL Nadlewki symboliczne, podobnie jak w P.7 chłodnica nie dolana,. Więcej w galerii:
 12. No,to się będzie działo. Z ciekawością będę się przyglądał.
 13. Model oklejony kalkomaniami, lekkie brudzenie zrobione, pozostały wklejenie kilku drobiazgów- karabiny, pitot, chłodnica,- oszklenie, oraz drobne poprawki i podmalówki. I tutaj mam pytanie: czy ten konkretny egzemplarz miał anteny.
 14. W rzeczywistości ma inny kolor, ale fakt jakoś mi sie nie podoba.
 15. Nie aż tak wysoki, ale gdyby mnie naszło jeszcze raz w przyszłości zmierzyć się z KASKRem to kompletnie inaczej podejdę do tematu, wszak sporo elementów on ma z AVRO 504. A ta twoja Cierva chodzi mi po głowie, będę obserwował.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.