Jump to content

Xmen

Members
 • Content Count

  773
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Xmen last won the day on October 7 2019

Xmen had the most liked content!

Community Reputation

154 Excellent

Personal Information

 • Location
  Rawicz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie wszystko.Tylko to co mnie interesuje.Ewidentnie masz jakiś problem.Chyba trudno przyjąć Ci do wiadomości mój (nie poważny)sposób podejścia do tego hobby.Że nie wszyscy traktują to śmiertelnie poważnie.Więcej luzu Krzysztofie. To teraz pozostaje nam czekać na efekty.
 2. I tu mnie masz.Choć nie ukrywam że bardzo bym się ucieszył z "morskich" Huraganów.
 3. Jak oni mogli.Toż to profanacja.Brytole nie zrobili jakiejś krucjaty?
 4. Jestem łagodny jak baranek. Brengun nie jest o wiele lepszy merytorycznie .Jednak jako jedyny daje do wyboru dwa rodzaje ogona i śmigła w pudle.W zależności od zestawu używamy odpowiednich części.Z felerów to kiepsko się składa ,oslona kabiny jest bardzo kiepsko dopasowana do kadłuba i nie ma w modelu odwzorowanych wzmocnień sekcji ogonowej.Jest jeszcze model Pavli ale radzę omijać z daleka. Tak bo firmy wymieniły się wypraskami.Model opracował Azur i na zasadzie wymiany udostępnił wypraski ( formy) AZ w zamian za jeżeli dobrze pamiętam Bf 109.Zestaw fińskich Bf 109 firmy SH to wypraski AZ. Spitfire robi jeszcze Sword ale Vc Z modelami Spitfire firmy AZ/KP jest zamieszanie bo najpierw wyszły zestawy opracowane przez AZ a później zaczeli wydawać modele wyglądające na opracowane od nowa (wymiana,kopia ?)bardzo podobne do modeli Sworda.Tak że przy kupnie trzeba uważać.
 5. Może bym mógł pomóc.Mam zbędne elementy oszklenia w modelu MF z zestawu RC.
 6. Xmen

  Zakupy... Cz.4

  Łatwiej powiedzieć niż zrobić.
 7. Hawker Hurricane Mk.I P3576 został wyprodukowany w trzecim bloku produkcyjnym liczącym 544 samoloty pomiędzy lutym a lipcem 1940 roku.Czyli na 99% powinien mieć płetwę.Ale jak znajdziesz zdjęcia chętnie sobie obejrzę.
 8. Według mnie jeden i drugi powinien mieć płetwę od spodu.Są zdjęcia samolotów z niższymi numerami seryjnymi z wyraźnie widoczną płetwą.W monografii Aj Press są zdjęcia Hurricane ze śmigłem Watts i płóciennym pokryciem skrzydeł oraz płetwą.
 9. Mam nadzieję że ktoś w Arma Hobby się obudzi i zrobią Sea Hurricane.Śmiem twierdzić że sprzedał by się lepiej niż ten FM -2. Kolego Axel jeżeli Hurricane z metalowym skrzydłem to tylko Arma Hobby.
 10. Kolega Axel zadał proste pytanie. Hurricane skrzydlo kryte metalem- Arma Hobby Hurricane skrzydlo kryte płótnem - Airfix Typhoon -Airfix (Brengun dłubania trochę jest a i formy już dojechane)wiem co piszę bo właśnie mam na warsztacie. Ms 406- AZ/Azur ( trzeba zwrócić uwagę na to jaki kolektor wydechowy miał wybrany samolot) Spitfire Vb KP/ nowy Revell (choć nie wiem co takiego jest złe w modelu firmy Tamiya do którego jest tona dodatków na rynku a napewno będzie się składać najlepiej z całego towarzystwa) I nie pisać mi tu bzdur o geometrii płata sprawdzanej na podstawie planów. Nie do końca.Zresztą te samoloty które dotrwały miały wymienione skrzydła z krytych płótnem na kryte metalem.
 11. To aż wstyd się przyznać że tylko dwa planuje.
 12. Kolega sobie podjedzie do sklepu z artykułami do lakierników samochodowych i kupi taśmę 3M .Taśma szer.6,35 mm długość 33 metry za ok.20zł.Starczy na nie jeden model.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.