Jump to content

Xmen

Members
 • Content Count

  685
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Xmen last won the day on October 7

Xmen had the most liked content!

Community Reputation

124 Excellent

Personal Information

 • Location
  Rawicz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Był podział na waloryzowane i nie waloryzowane? Liczba nagród była tym razem satysfacjonująca ?
 2. Tam też głównie sprzęt powojenny jeżeli chodzi o pancerkę.I to jest ładny kawałek od Pragi.Jakieś 40 km.
 3. I tak właśnie zrobię.Model ma być (teoretycznie) prosto z pudła. Bez zbytniego wnikania w szczegóły.Taki na półeczkę. Sorry za zaśmiecania wątku.
 4. Spoko jest.Trochę źle to zabrzmiało Nie traktuję tego jako rywalizacji.Jak ze spasowaniem w modelu HB.Chcę Mi 8 sobie zrobić a słyszałem że model Zvezdy to kaszana i pozostaje HB.Do warsztatu mojego śmiglaka daleka droga.
 5. Na warsztat nie licz.Nie będę się ośmieszał .Z Tobą i z Tomkiem nie mam szans.
 6. Bardzo ładnie wygląda.Coś chyba jest na rzeczy z tymi śmiglakami bo sam sobie jednego kupiłem choć to nie moja bajka i raczej na tym jednym się nie skończy.
 7. Ładnie bardzo ładnie.Przybrudzony tak w sam raz jak dla mnie.
 8. Każdy model jest sklejalny tylko zależy ile pracy i czasu trzeba włożyć żeby coś z tego wyszło. Z Valoma na razie zrobiłem dwa Jaki i nic następnego z tej firmy nie kupię.Spasowanie kiepskie , detal mydlany ,"drobnica" w większości do wymiany.Wszech obecne ślady przesunięcia form.Osłony podwozia grube jak stal pancerna.Jak to zeszlifować to zniknie cała faktura.Ratują się blaszką i wnętrzem z żywicy ale mała to pociecha.Dlatego tych modeli tak mało jest pokazywanych na forach bo spacerek to nie jest.Z gorszych modeli co mam na składzie to tylko chyba AML ich przebija.
 9. Nowe zdjęcia zrobione w porannym słoneczku.Kolorki wyglądają trochę inaczej zwłaszcza zielony.
 10. Dzięki Panowie za miłe słowa.Z tym modelarzem to lekka przesada bardziej uważam się za sklejacza części prosto z pudła."Spiton " napisał że wygląda jak z mydła i tu ma rację bo też taki jest ten model.Wszystkie linie pokryw zbiorników musiałem zrobić od nowa bo oryginalne zdjąłem razem z tworzywem króre odchodziło płatami .Jakiś błąd w odlewie.Rurka pitota nadaje się do kosza ,grubsza od wylotu działka jest.Napewno drugi raz bym się niezdecydował na zrobienie tego modelu. Jak ktoś ma ochotę na Jak-a 9 to ten model zdecydowanie odradzam.Lepiej poczekać a może ktoś się w końcu zdecydyje na nowy model. PS.Trzeba coś wziąć na warsztat jakiś bezstresowy model.
 11. Następny model z serii "zaczęty więc trzeba skończyć".Zaczęty tak dawno że nie pamiętam kiedy to było.Nie dziwię się że nikt tych modeli nie pokazuje na forum.Koszmar po prostu.Na dodatek trafił mi się egzemplarz ze żle odlanym skrzydłem.Można szczelać , wyzywać lub śmiać się o oporu.Nie chciałem robić galerii ale stwierdziłem że chociaż się ludziska pośmieją.
 12. Tyle tego jest bo każdy producent miał swoje kolory do tego armia swoje marynarka swoje.Z czasem też pojawiły się nowe kolory. Nie ma tak że jeden zestaw kolorów będzie pasował do wszystkich.
 13. Ja tak robię od dawna.Nie dosyć że lubią się odkleić to jeszcze jak na dłużej się je zostawi na modelu usuwanie kleju z oszklenia murowane.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.