Jump to content

Xmen

Members
 • Posts

  1,931
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

Xmen last won the day on September 26

Xmen had the most liked content!

Reputation

912 Excellent

Personal Information

 • Location
  Rawicz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A co komu do tego jak ktoś nazywa swoje modele. O rzesz Ty.
 2. Oczywiście Masz do tego prawo i nikt nie może tego zabronić. Ja z kolei myślę że dodatkowa kategoria startowa nie jest do tego potrzebna.
 3. Ale z kim ma przegrać? Z kiepsko pomalowanym i byle jak sklejonym modelem z choćby najnowszego zestawu.To się nie trzyma kupy.Jak model będzie zrobiony bardzo dobrze to sam się obroni i wprowadzanie dodatkowych klas startowych nic nie zmieni. Trzeba po prostu promować staranność wykonania i to nie tylko na imprezach modelarskich ale także na forach czy FB.Nie ważne czy ktoś zrobi model z Plastyka czy Fine Moldsa.Ważne jest to jak do tego podejdzie.Jak model będzie uwalony milimetrową warstwą farby , będą odciski paluchów i ślady kleju na elementach to jeden i drugi będzie śmieciem.Żadne dodatki ,washe ,filtry i imitacja "tony " błota tego nie zmienią.
 4. Nie tylko w Polsce.Kupowanie w internecie ma tą przewagę że nie wychodząc z domu mogę zamówić dosłownie wszystko w dowolnym miejscu na świecie. Czy poziom modelarstwa od lat 90 się zmienił? Na pewno na plus zmieniła się dostępność materiałów i akcesoriów .Dużo rzeczy które kiedyś trzeba było zrobić samemu teraz można zastąpić gotowcem.
 5. Czyli klasa retro jest bez sensu bo taki model może śmiało wystartować w danej kategorii z innymi modelami i wiek zestawu nie ma tu znaczenia bo często jest to jedyny dostępny w sprzedaży. Z tym to dużo ludzi ma problem nawet robiąc modele z najnowszych zestawów.
 6. Stoi już na własnych "nogach". Teraz pora na malowanie.
 7. Na forum ruch jak na Marszałkowskiej a koledze jeszcze mało?
 8. To na pewno nie jest w Rosji. W 90% filmów jak pokazują Rosję to albo pada albo leży śnieg.
 9. Przecież masz farbę z AK to dlaczego chcesz użyć OD?
 10. Malowanie pudełkowe czyli 765 sq FAA.Jednostka szkolna ale nie mam kalkomanii do "bojowego" malowania.Model jest częścią większego projektu.
 11. Jako że rozpoczynam następny warsztat w konkursie na PWM to i tutaj postanowiłem pokazać relację z budowy. Pierwsze prace. W związku z tym że pojawiły się głosy "oburzenia" na rozmiar zdjęć tym razem wstawiam większe.
 12. Zobacz na stronie Aviation of Japan.Bardzo fajnie opisane malowanie Ki-100 z pokazanymi próbkami kolorów.
 13. Dzięki.Będzie jeszcze jeden lub dwa (jeszcze nie zdecydowałem).
 14. Jak stoi na kołach to nie widać. A tak poważnie to jakoś wyleciało mi z głowy żeby zrobić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.